Francë, rreth 200 të mitur të pashoqëruar kaluan natën në “Xhungël”

Pavarësisht vendimit të autoriteteve franceze për të zhvendosr refugjatët nga kampi “Xhungël” në Kalais përsëri aty ndodhen qindra emigrant, raportojnë gazetarët e BBC nga...

Mesxhidi në Kanada objekt i sulmit nga vandalët

SEPT-ILES (AA) - Qendra kulturore, e cila është përdorur edhe si mesxhid në qytetin Sept-Iles në pjesën lindore të Quebec-ut të Kanadasë, të mërkurën...

Turqia inkurajohet që të përfshihet në operacionin për Mosulin

Ushtarët turq duhet të përfshihen në operacionin për çlirimin nga DEASH-i të qytetit të dytë irakian, Mosulit, deklaroi të mërkurën komandanti i një ushtrie...

Irak, milicët shiit kryejnë sulme hakmarrëse mbi sunitët në Rutba

Kryetari i një fisi në Irak ka akuzuar milicinë shiite se po kryen sulme hakmarrëse mbi popullatën sunite në qytetin Rutba të Irakut, raporton...

Interesimi i Turqisë për Mosulin

  http://cdn.trt.net.tr/podcasts/8504/36f5/955a/580f69e5a463b.mp3 Ditët e kaluara u bënë skenë e një tensionimi të rrufeshëm ndërmjet Ankarasë dhe Bagdadit në lidhje me praninë ushtarake turke në Irak dhe...

“Mburoja e Eufratit”, goditen dhjetëra pozicione të DEASH-it dhe PKK/PYD-së

Sipas njoftimit të bërë nga Forcat e Armatosura Turke mësohet se vazhdon në ditën e 64 Operacioni "Mburoja e Eufratit" në Siri, i cili ka...

Suedia ndanë 3.5 miliardë kruna për refugjatët

STOCKHOLM (AA) - Ministrja e Kulturës dhe Demokracisë e Suedisë, Alice Bah Kuhnke, tha se në vitin 2017 shteti i saj do të ndajë...

Australi, katër të vdekur nga aksidenti në një park lodrash

Katër persona kanë humbur jetën në një park lodrash në Australi, ndërsa raportohet për disa të lënduar. Ngjarja ndodhi në Dreamworld Park në Coomera. Dy burra...

Antalia, dhjetëra të plagosur nga një shpërthim bombe

  Dhjetëra persona janë raportuar të plagosur si pasojë e një shpërthimi në një parking të qytetit turistik Antalia të Turqisë. Agjecia e lajmeve Dogan shfaqi...

Turqi, kapen 12 terroristë të përgatitur për sulm me bomba

Të paktën 12 militantë të organizatës terroriste PKK, të cilët ishin përgatitur për të kryer sulme me bomba, janë arrestuar në qytetin Mersin të...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Egjipti vlon nga protestat anti-qeveritare: “ngrihu, mos ki frikë, Sisi duhet të ikë”!

Mijëra protestues kanë dalë në rrugë nëpër disa qytete në Egjipt, në një demostratë kundër Presidentit Abdel Fattah el-Sisi. Duke...

Burri nga Kosova mbyt gruan e tij duke e rrahur me shkop në Vjenë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në pasditën e së premtës në Vjenë. Një burrë 32 vjeç ka vrarë...

Shpërthim në Irak, 12 të vdekur

Së paku 12 persona e kanë humbur jetën ndërsa pesë të tjerë janë plagosur nga një shpërthim në qytetin Qerbela të Irakut, transmeton Anadolu...

Tahiri akuza Ambasadës së SHBA: Deklarata për vendimin, presion ndaj Gjykatës

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri mbajti sot një qëndrim të ashpër ndaj Ambasadës së SHBA-së në Shqipëri, e cila e konsideroi shkurajues...

E shtuna e La Ligas, në fushë Barça dhe Atletico

Këtë të shtunë në ekranin e Supersport nuk mungon as La Liga që vjen me 3 ndeshje emocionuese dhe shumë të bukura për...

Prokurorë e gjykatës mund t’i nënshtrohen verifikimit

Procesi i verifikimit apo siç njihet ndryshe me termin “vetting”, po shihet si i domosdoshëm për sistemin e drejtësisë në Kosovë.

Hajnat vjedhin një shumë të parave në një pompë të derivateve

Një person ka raportuar në polici se dje në pompën e derivateve ku punon në Sllatinë të Fushë Kosovës, kanë hyrë dy...