Greqia provokon keq Turqinë, gjuan anijen turke të mallrave

0
Turqia e dënoi ashpër një veprim të nxitueshëm nga Greqia, kur rojet e bregdetit grek gjuajtën në një anije mallrash turke pranë ishullit grek...

Mbreti Saudit e braktisë G20

0
Një zëdhënës i qeverisë gjermane ka bërë me dije se se Mbreti Salman bin Abdulaziz i Arabisë Saudite nuk do të marrë pjesë në...

Edhe Raqqa po rrëshqet nga duart e ISIS-it

0
Pasi qyteti i Mosulit ka rënë nga sundimi i ISIS-it, edhe kryeqyteti de-facto i tyre, Raqqa, është nën rrethim, dhe është drejt rënies. Ndërsa SHBA-të...

Gjermania ndërhynë në krizën e Katarit

0
Përshkallëzimi i krizës në Gjirin Persik, për shkak të sanksioneve që disa vende arabe zbatojnë kundër Katarit, ka vënë në lëvizje edhe Gjermaninë. Ministri i...

Si askund tjetër, klerikët fetar boshnjakë u ndalin në ndihmë të përdhunuarave të luftës

0
Liderët e komuniteteve ortodokse, islamike, hebreje dhe katolike nënshkruan një peticion duke dënuar stigmatizimin e të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë konfliktit ndërsa Këshilli...

Erdogan: Me lejen e Zotit, do të ndërtojmë aeroplanmbajtësen tonë

0
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka thënë sot në Stamboll se Turqia nuk do të jetë toleruese ndaj qëndrimeve që kanë për qëllim...

Zvicër, shkollat e FETO-s në prag të mbylljes

0
Shkolla e organizatës terroriste FETO e cila vepron në kuadër të fondacionit “Sera Schule" në qytetin më të madh të Zvicrës në Cyrih, ka...

Kolera në Jemen, rritet në 1560 numri i të vdekurve

0
Numri i viktimave nga epidemia e kolerës në Jemen që nga muaji prill është rritur në 1560 persona, raporton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë...

VIDEO Deputetja muslimane në Danimarkë sulmuesit nuk i dërgon në gjyq, por i thërret...

0
Özlem Çekic është një nga deputetet dhe politikanet e para muslimane në Danimarkë, dhe prandaj është bërë objektiv i vazhdueshëm i sulmeve online. Por në...

Bombarduesi i veshur si grua vret 14 refugjatë në Irak

0
Një bombardues vetëvrasës maskuar i grua vrau 14 persona në një kamp refugjatësh në Irak. Sulmi ndodhi pikërisht në kampet ku gjenden të zhvendosurit nga...

Artikujt e fundit