Kështu ju gëzuan dënimit të Mlladiqit nënat e Srebrenicës

0
Nënat e Srebrenicës i janë gëzuar vendimit të Tribunalit të Hagës për ta dënuar me burgim të përjetshëm Ratko Mlladiqin. Mlladiq u dënuar sot për...

Vendimi i Tribunalit të Hagës: Ratko Mladiq dënohet me burg të përjetshëm

0
Tribunali për krime të luftës i Kombeve të Bashkuara, ka dënuar me burgim të përjetshëm ish-komandantin e forcave serbe të Bosnjës, Ratko Mlladiq. Mlladiq mbahet...

Gjykata e OKB-së merr vendim për Ratko Mlladiç (Live Video)

0
Gjykata e OKB-së për krimet e luftës në ish-Jugosllavi dorëzoi sot vendimin e saj në gjyqin e gjenocidit të Ratko Mlladiç, ish gjenerali serb...

Erdogan: Frikësohen apo jo, Turqia do të zhvillojë energji bërthamore

0
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, shprehu vendosmërinë që Turqia të zhvillojë energji bërthamorë, pavarësisht nëse dikush ndihet i shqetësuar nga kjo, raporton Anadolu...

Në Japoni fëmijët shumëzojnë numrat me këtë trik të mrekullueshëm (Video)

0
Fëmijët në Japoni mësojnë se si të shumëzojnë krejtësisht ndryshe nga mënyra se si mësojnë fëmijët në Perëndim. Shumëzimi japonez bëhet pa stresin e tabelave...

Google Maps sjell ndryshimin që do t’ua lehtësojë jetën

0
Sigurisht se ju ka ndodhur të keni problem me gjetjen e një vendi dhe asgjë nuk mund t’u zgjidhte problemin tuaj. Atëherë përditësimi më...

Palestinezët njoftojnë ngrirjen e takimeve me Uashingtonin

0
RAMALLAH, 21 nëntor /ATSH-AFP/ – Zyrtarët palestinezë njoftuan sot ngrirjen e takimeve me zyrtarët amerikanë pas një mosmarrëveshjeje me administratën Trump për të ardhmen...

Macron, Trump dhe Putin, dëshirojnë largimin e kancelares Merkel

0
Liderët e politikës botërore Trump, Makron dhe Putin dëshirojnë largimin e kancelares Anxhela Merkel. Situata e vështirë ku ndodhet kancelarja, prek edhe Bashkimin Europian. Situata...

Pas 30 vitesh sundim, Mugabe jep dorëheqje

0
Presidenti i Zimbabve, Robert Mugabe ka dhënë dorëheqjen, tha kryetari i parlamentit Jacob Mudenda. Një letër pubike nga Mugabe tha se vendimi ishte vullnetar dhe...

Bosnje, këta janë refugjatët e përjetshëm të barakave

0
SARAJEVË, 21 nëntor /ATSH-AFP/ – Në vitin 1994, Suhra Mustafiçit i caktohet baraka 21 e kampit të të shpërngulurve të Jezevac, ku do të...