174 të burgosur arratisen nga një burg në Haiti

Të paktën një roje e burgut dhe nje i burgosur u vra dhe dy të tjerë u plagosën në burgun e Arcahaie, gjatë arratisjes nga...

Moska konfirmon sulmin kibernetik ndaj Ministrisë së Jashtme

"Faqja zyrtare e internetit të Ministrisë së Punëve të Jashtme është sulmuar. Ekspertët janë duke punuar për të zbuluar sulmuesit", tha Zëdhënësja e Ministrisë...

Egjipt, suspendohet prezantuesja, quajti Mursin “Zotëri President”

Autoritetet egjiptiane suspenduan prezantuesen e cila gjatë programit të drejtpërdrejtë presidentin e rrëzuar egjiptian Mohamed Morsi e ka quajtur "Zotëri Presidenti", transmeton Anadolu Agency...

Operacione në Mosulit, Peshmergët marrin nën kontroll tre fshatra

Forcat Peshmerga kanë marrë nën kontroll 3 fshatra që ndodhen pranë qytezës Bashika në verilindje të Mosulit, qytet i cili është nën kontrollin DEASH...

Egjipt, konfirmohet dënimi me burg prej 20 vitesh për Muhamed Mursim

Një gjykatë egjiptiane të shtunën konfirmoi dënimin me burg prej 20 vitesh ndaj presidentit të parë të zgjedhur me vota të lira, Mohamed Morsin. Në...

Protestë kunder marrëveshjes Kroaci-Vatikan dhe ndarjen e kishës nga shteti

Mesazhi kryesor i protestuesve ishte që Kroacia duhet të anulojë marrëveshjet me Vatikanin dhe me këtë të ndajnë kishën nga shteti. Protestuesit kundërshtuan përfshirjen...

Shtatëvjeçarja nga Halepi në Twitter: Botë, ne kemi nevojë për përkrahjen tuaj

Lufta në Siri ka goditur miliona banorë të këtij vendi, por është e sigurtë se traumat më të mëdha nga kjo luftë janë...

Gjuha shqipe dhe boshnjake lëndë zgjedhore në Turqi

Vitin e ardhshëm nëpër shkolla gjuha shqipe dhe ajo boshnjake do të vendosen si lëndë zgjedhore në Turqi. Programi dhe materialet e lëndës të...

Ky është super gjeniu boshnjak që flet 56 gjuhë

Ai është vetëm 32-vjeç, por Muhamed Meshiçi nga Tuzlla e Bosnjës dhe Hercegovinës flet plotë 56 gjuhë. Meshiç kur ishte vetëm 16-vjeç kishte ushtruar...

Myslimani i Bosnjës flet 56 gjuhë, të renë e mëson për vetëm dy javë...

Është vetëm 32-vjeç, por Muhamed Meshiqi nga Tuzlla e Bosnjës dhe Hercegovinës flet plotë 56 gjuhë. Meshiq kur ishte vetëm 16-vjeç kishte ushtruar detyrën...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Trump shpërndan fake-video për Ilhan Omar, ligjvënësja: po më rrezikon jetën!

Presidenti Donald Trump përdori Twitter-in për të ndarë një video të edituar dhe krijuar nga një komedian konservator, i cili e akuzon...

SHBA krah Arabisë Saudite: Nuk do tolerojmë sjelljen kërcënuese të Iranit

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se Shtetet e Bashkuara e mbështesin të drejtën e Arabisë Saudite për të mbrojtur veten...

Afganistan, droni amerikan vret dhjetëra civilë

Dhjetëra civilë druhet se kanë humbur jetën në një sulm të një droni amerikan mëngjesin e sotëm në Afganistanin lindor afër maleve...

KQZ: Lista zyrtare e votuesve në Kosovë është 1,937,869

Lista përfundimtare e votuesve për zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës përmban 1,937,869 emra të votuesve.

Aksion i Policisë kundër lojërave të fatit, pesë të arrestuar për bixhoz të paligjshëm

Policia e Kosovës po vazhdon me aksionet e saja kundër lojërave të fatit. Dje, në Ferizaj, janë arrestuar pesë...

E vetmja me notën 10 në mjekësi, nuk zgjidhet në asnjërën prej 3 lëndëve,...

Shqipdona Lahu, studentja e cila kishte përfunduar Fakultetin e Mjekësisë më notën maksimale 10.0 nuk ka arritur të zgjidhej asistente në asnjërën...

Gjermania dhuron 500 mijë euro për FSK-në

Qeveria gjermane ka ndarë një grant prej 500 mijë euro për Forcën e Sigurisë së Kosovës. Sot në Ministrinë...