VIDEO – Ky është Ebu Hurejra i Sirisë, nuk i braktisë macet me asnje...

0
Lufta në Siri ka zhvendosur miliona banorë. Qyteti i Aleppo vazhdon të mbetet prej më të prekurve nga bombardimet e forcave qeveritare sirine dhe...

Këto janë letrat nga Srebrenica që kurrë nuk arritën në adresën e dëshiruar

0
"Dua paqe, dua të jetoj. Këto janë fjalët e një fëmije", shkruan në një nga letrat, me shumë gjasë të një prej fëmijëve të...

Forcat izraelite arrestojnë 19 palestinezë

0
Ushtria izraelite në bastisjet e realizuara në rajone të ndryshme në Bregun Perëndimor dhe Jerusalemin Lindor të cilat ndodhen nën pushtimin e ushtarëve izraelitë,...

Katari dorëzon përgjigjen për “listën me 13 kërkesa”

0
Arabia Saudite, Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA), Egjipti dhe Bahrejni të cilat kanë vendosur embargo ndaj Katarit njoftuan se “Kanë marrë përgjigjen e qeverisë...

Autostrada “pushtohet” nga pulat

0
Ekipet e emergjencës dhe zjarrfikësit patën një ditë mjaft të ngarkuar në autostradën “A1” në Austri, pasi me mijëra pula bllokuan trafikun. Shpezët ishin ngarkesa...

17 vendet ku mund të blihet pasaporta

0
Krahas shpenzimeve të luksit, si jahtet, avionët privatë, etj., të pasurit po priren gjithmonë e më shumë të shpenzojnë për pasur një nënshtetësi të...

Ja si u përgjigjen hajdutëve pronarët musliman të një dyqani në Angli

0
Pronarët e një dyqani kafeje në Leicester të Anglisë, mbetën totalisht të shkatërruar pasi hajdutët hynë në dyqanin e tyre, duke shkaktuar dëme matiale...

Policia gjermane shpërndanë me dhunë protestuesit anti G20

0
Policia gjermane është detyruar të përdorë cisterna uji për të shpërndarë protestuesit që ishin mbledhur kundër takimit të G20 në Hamburg. "Ky nuk është një...

UNESCO dënon pretendimet e Izraelit për Al Aksanë dhe Jerusalemin

0
Komiteti i Trashëgimisë Botërore, të Organizatës Arsimore, Shkencore dhe Kulturore të Kombeve të Bashkuara (UNESCO) ka votuar një draft i cili dënon pretendimet e...

Kriza e Katarit, Arabia Saudite dhe aleatët takohen në Kajro

0
Bahreini, Egjipti, Arabia Saudite dhe Emiratet e Bashkuara Arabe do të diskutojnë mbi krizën e Katarit, një muaj pasi ndërprenë lidhjet me shtetin e...

Artikujt e fundit