Kanadaja sërish hap dyert për emigrantët

Vendi i cili konsiderohet me një mirëqenie me të lartë, Kanadaja, sërish ka hapur dyert për emigrantë. Për vitin 2017 ky shtet do të pranojë...

Trump kryeson për herë të parë në sondazhe ndaj Clinton

Entuziazmi i fortë për Hillay Clinton duket se ka rënë që nga rihapja e hetimeve të FBI-së për çështjen e emaileve. Pavarësisht se preferencat...

Ruanda akuzon 22 zyrtarë të Francës për gjenocidin e vitit 1994

Qeveria e Ruandës ka publikuar një listë të 22 ish-oficerëve ushtarak dhe atyre aktual që shërbejnë në forcat franceze me akuzën për të cilët...

Shpërthim në një minierë në Kinë, 35 minatorë të vdekur

Pothuajse 35 minatorë janë bllokuar nën tokë pas një shpërthimi që ndodhi në një minierë qymyri në jugperëndim të Kinës. Agjencia shtetërore e lajmeve Xinhua...

Vazhdon operacioni për të thyer rrethimin e regjimit në Halep

Grupet opozitare siriane vazhdojnë sulmet kundër forcave të regjimit të Bashar al Asadit që kanë rrethuar 300 mijë njerëz në qendër të Halepit. Opozitarët...

UNICEF: 300 milionë fëmijë thithin ajër toksik

Rreth 300 milionë fëmijë në botë jetojnë në zona me ajër shumë toksik, thuhet në një raport të Fondacionit për Fëmijë të Kombeve të...

Obama: Trump nuk ka asgjë për të ofruar, përveç zemërim

Presidenti Barack Obama inkurajoi vullnetarët që të vazhdojnë të punojnë edhe më shumë për Hillary Clinton në tetë ditët e ardhshme. Ai i tha një...

Itali, me mijëra kalojnë natën në vendstrehime të përkohshme pas tërmetit

Mijëra njerëz në Italinë qendrore e kanë kaluar natën mes të dielës dhe të hënës nëpër makina, tenda, si dhe vende të përkohshme strehimi,...

Vazhdon dhuna ndaj myslimanëve në rajonin e Kashmirit

Në Kashmir e pushtuar po vazhdon dhuna e paprecedent ndaj komunitetin mysliman. 1631 civilë janë goditur në fytyrë me kamxhikë nga forcat e armatosura...

Forcat opozitare godasin rënd forcat e Asadit në Halep

Forcat e opozitës siriane kanë vazhduar operacionet e thyerjes së rrethimit të qytetit të Halepit dhe gjatë 24 orëve të fundit u kanë shkaktuar...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Egjipti vlon nga protestat anti-qeveritare: “ngrihu, mos ki frikë, Sisi duhet të ikë”!

Mijëra protestues kanë dalë në rrugë nëpër disa qytete në Egjipt, në një demostratë kundër Presidentit Abdel Fattah el-Sisi. Duke...

Burri nga Kosova mbyt gruan e tij duke e rrahur me shkop në Vjenë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në pasditën e së premtës në Vjenë. Një burrë 32 vjeç ka vrarë...

Shpërthim në Irak, 12 të vdekur

Së paku 12 persona e kanë humbur jetën ndërsa pesë të tjerë janë plagosur nga një shpërthim në qytetin Qerbela të Irakut, transmeton Anadolu...

Tahiri akuza Ambasadës së SHBA: Deklarata për vendimin, presion ndaj Gjykatës

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri mbajti sot një qëndrim të ashpër ndaj Ambasadës së SHBA-së në Shqipëri, e cila e konsideroi shkurajues...

E shtuna e La Ligas, në fushë Barça dhe Atletico

Këtë të shtunë në ekranin e Supersport nuk mungon as La Liga që vjen me 3 ndeshje emocionuese dhe shumë të bukura për...

Prokurorë e gjykatës mund t’i nënshtrohen verifikimit

Procesi i verifikimit apo siç njihet ndryshe me termin “vetting”, po shihet si i domosdoshëm për sistemin e drejtësisë në Kosovë.

Hajnat vjedhin një shumë të parave në një pompë të derivateve

Një person ka raportuar në polici se dje në pompën e derivateve ku punon në Sllatinë të Fushë Kosovës, kanë hyrë dy...