Jep dorëheqjen: Unë isha një muslimane në Shtëpinë e Bardhë të Trumpit

Rumana Ahmed, pjesë e personelit të Këshillit të Sigurisë Kombëtare, është një muslimane e mbuluar që ka provuar të punojë në të dyja administratat...

Sulmet kamikaze tronditin sërish Sirinë: 40 të vrarë në Al-Bab, shumica civilë

Të paktën 41 njerëz, duke përfshirë 35 civilë, janë vrarë në një sulm kamikaz në qytetin sirian të Al-Báb-it, raporton “Reuters”, duke cituar burime...

Gjuha shqipe dhe boshnjake vendosen në programin arsimor në Turqi

Ministria turke e Arsimit Kombëtar ka vendosur në programin arsimor për vitin e ardhshëm gjuhën shqipe dhe boshnjake si lëndë me zgjedhje duke nisur...

Kryetari i Nju Jorkut para turmës: Edhe unë jam musliman

Duke deklaruar "Edhe unë jam musliman" kryetari i New York City Bill de Blasio dhe qindra protestues u mblodhën kundër politikave të emigracionit te...

Afrika me përqindjen më të lartë të fëmijëve ushtarë

Dyzet për qind e fëmijëve ushtarë në rrafshin global janë aktivë në Afrikë, bëri të ditur ministri i Punëve të Jashtme të Ruandës, Louise...

Pedofilia në shkollat franceze, shkarkohen dhjetëra mësues

Me rregullimet e reja ligjore kundër ngjarjeve të pedofilisë në rritje në Francë është rritur edhe numri i personave që janë larguar nga puna...

Britania goditet nga një stuhi e fuqishme

Britania e Madhe, përfshirë Londra, u godit sot nga një stuhi e fortë që çoi në anulimin e fluturimeve dhe bllokoi linjat hekurudhore. Stuhia “Doris”,...

Mosuli është rikthyer në vëmendjen e mediave botërore pas njoftimeve se forcat irakiane të sigurisë kanë marrë kontrollin e aeroportit të qytetit të dytë...

Arrestohet Orhan Erdemli, avokati i Gylenit

Arrestohet në një operacion Orhan Erdemli, i cili prej vitesh është avokati i Fetullah Gylenit, kreut të organizatës terroriste FETO, raporton Anadolu Agency (AA). Sipas...

Abuzim seksual me fëmijët refugjatë në Greqi

Një qytetar francez është arrestuar nën akuzën e ngacmimit seksual të dy fëmijëve refugjatë dhe mbajtje të një sasie të drogës, raporton Anadolu Agency...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Arrestohet në Prishtinë serbi i dyshuar për krime lufte

Një serb është arrestuar si i dyshuar për krime lufte në Kosovë. Policia e Kosovës ka bërë të ditur...

KQZ-ja nis shqyrtimin e zarfeve me fletvotime të ardhura nga Serbia

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve tani ka filluar shqyrtimin dhe vlerësimin e zarfeve të supozuara me fletëvotime që kanë ardhur nga Serbia.

Britani, gjenden 39 kufoma brenda një kamioni nga Bullgaria

Policia britanike ka njoftuar se janë gjetur kufomat e 39 personave në një kamion në një park industrial në Thurrock të Anglisë,...

Skandaloze: Man Utd e vendos sërish Kosovën si pjesë të Serbisë

Intervistë me mesfushorin e vet serb, Nemanja Matic, e ka shfaqur Kosovën pjesë të Serbisë gjatë ditës së djeshme.

Parlamenti britanik voton kundër përshpejtimit të Brexit-it

Kryeministri britanik Boris Johnson u pajtua që qeveria ta tërheqë legjislacionin që lidhet me marrëveshjen e arritur me Bashkimin Evropian për Brexit-in...

Senati amerikan miraton rezolutë për ndriçimin e vrasjes së vëllezërve Bytyçi

Senati amerikan miratoi rezolutën për ndriçimin e vrasjes së vëllezërve Bytyçi. Kryetari i Komisionit të Dhomës së Përfaqësuesve për...

Zidane flet pas përformancës tjetër zhgënjyese të Hazard

Zinedine Zidane këmbënguli se forma e Eden Hazard nuk është asgjë për t'u shqetësuar pasi belgu vuri një paraqitje zhgënjyese në fitoren...