Protestat antiqeveritare në Nikaragua, mbi 135 persona të vdekur

Për shkak të mbylljes së autostradave nga ana demonstruesve antiqeveritarë në Nikaragua, mbi 6 mijë kamionë që dërgojnë mallra në vendet e Amerikës Qendrore...

Aviacioni izraelit kryen sulme në Gaza

Aviacioni ushtarak i Izraelit ka bombarduar së fundmi nëntë pozicione të Hamasit në Gaza, transmeton Anadolu Agency (AA). Zëdhënësi i ushtrisë izraelite, Avichay Adraee, shkroi...

‘Mos ushqeni emigrantët!’ Kryebashkiaku francez ndalon shpërndarjen e ushqimit në kamp

Kryebashkiaku i qytetit francez të Kalais po përballet me sulme të ashpra nga grupet humanitare, pas lëshimit të një urdhri që ndalonte shpërndarjen sistematike...

Thirrje Rusisë që të parandalojë “katastrofën tjetër humanitare” në Siri

Fuqitë botërore i bënë thirrje Rusisë që të frenojë aleancën e saj me Sirinë dhe të parandalojë “një krizë tjetër humanitare” në këtë vend...

Karate Kid nga Siria, kjo vogëlushe mëson karate në mes të luftës (Foto)

Nur Setut, gjashtëvjeçarja nga Helepi e cila ka lindur në vitin 2011, kur filloi lufta civile në Siri, ëndërron kampionatin botëror në karate, sport...

SHBA – Vdesin katër persona në një shkëmbim zjarri në Sinsinati

Gjatë një shkëmbimi zjarri që ndodhi sot në një bankë në Sinsinati, Ohajo (veri të SHBA-së) mbetën të vdekur katër persona, ku edhe autori,...

Erdoğan: Do të bëhet gjithçka që meriton ky popull

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, në ceremoninë e hapjes së urës më të gjerë në botë "Yavuz Sultan Selim" ka deklaruar: "Gjithçka që...

A do të prodhojë edhe Gjermania armët e saj bërthamore?

Deklaratat e presidentit amerikan Donald Trumpse SHBA nuk do të mbrojnë domosdoshmërisht një aleat në rast se sulmohet duket se kanë krijuar pasiguri dhe...

Kolera rrënon Jemenin, mijëra të vdekur, edhe më shumë të prekur

Që nga muaji prill i ketij viti, më shumë se 1770 njerëz kanë humbur jetën nga kolera në Jemen, ndërkohë që janë prekur edhe...

Turqia ndërton banesa për 2.250 palestinezë në Gaza

Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA) ka ndërtuar 20 ndërtesa në Rripin e Gazës nga të cilat do të përfitojnë rreth 2.250 persona,...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
174AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Pritet shkarkimi i Panucit

Pozita e Christian Panuccit duket se ka pranuar lëkundje të madhe pas humbjes 0:4 kundër Skocisë. Tekniku italian e ka gjetur vetën në pozitë shumë...

Zvicër – Belgjikë, Januzaj favorit – Ky është rezultati që dërgon tutje Xhakën e...

Edhe mbrëmja e sotshme do të na sjell përballje interesante në Ligën e Kombeve. Zvicër – Belgjikë do të jetë ndeshja më interesante që fillon...

Afganistan, vriten dy zyrtarë të lartë të sigurisë

Të paktën dy zyrtarë të lartë të sigurisë afgane u vranë në një sulm me bombë në lindje të vendit, raporton Anadolu Agency (AA). Zëdhënësi...

Mogherini: Ndjekim nga afër hetimet për Khashoggin

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini ka deklaruar se “Së bashku me partnerët ndërkombëtarë do të ndjekim...

Loriana Kuka eleminohet qysh në raundin e parë

Ëndrra e Loriana Kukës për medaljen e artë, ka përfunduar qysh në garën e saj të parë. Kuka po garonte në Grand Prix-in e Holandës,...

Tentim vrasje në Prishtinë, viktima dërgohet në QKUK

Një plagosje ka ndodhur mbrëmë në Prishtinë, me ç’rast viktima mashkull është dërguar për tretman mjekësor në QKUK. Sipas policisë, në rastin i cili ka...

Neutralizohen 6 terroristë të PKK-së në veri të Irakut

Të paktën 6 terroristë u neutralizuan gjatë një operacioni të kryer mbrëmë nga Forcat e Armatosura Turke në veri të Irakut, transmeton Anadolu Agency...