SHBA tërhiqet zyrtarisht nga OBSH

0
Presidenti amerikan, Donald Trump e ka tërhequr zyrtarisht SHBA-në nga Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH), të cilën e akuzon për keqmenaxhim të...

Vuçiq: Nga Lavrovi pranova informata shqetësuese për çështjen e Kosovës

0
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar sot se është informuar nga shefi i diplomacisë ruse Sergei Lavrov, se e presin Serbinë...

Në Gjermani hiqet izolimi, rriten rastet

0
Një javë pasi Gjermania hoqi disa masa kundër koronavirusit, autoritetet raportuan një rritje të lehtë të nivelit të riprodhimit të virusit.

Në kampet e refugjatëve në Idlib po përhapet sëmundja Leishmanioza

0
Kushtet e papërshtatshme dhe mungesa e shërbimeve shëndetësore në kampet e refugjatëve në qytetin Idlib të Sirisë, po shkaktojnë përhapjen e sëmundjes...

8 mijë boshnjakë të vrarë barbarisht, Vulin kërkon drejtësi për sulmin me gurë ndaj...

0
Masakra e Srebrenicës sot është kujtuar me dhimbje nga familjarët e viktimave në Bosnjë, por edhe në shumë vende të tjera.

Kufijtë e Europës hapen sërish

0
Kufizimet e vendosura për udhëtimet brenda Bashkimit Europan po hiqen njëra pas tjetrës. “Zhvillimi i favorshëm” e bën të mundur. Ballkani Perëndimor...

Vdiq në duart e policit/ Tensione dhe përleshje në SHBA

0
Kryebashkiaku i Mineapolisit, në SHBA, Jacob Frey, thotë se do të ngrejë padi penale kundër një zyrtari policor, i cili është parë...

“Turqia do të ketë zë në rendin e ri botëror”

0
Turqia do të bëjë që zëri i saj të dëgjohet në rendin e ri botëror pas shpërthimit të koronavirusit të ri, tha...

Turqia zhvilloi ilaçin e sintetizuar kundër COVID-19

0
Shkencëtarët turq kanë prodhuar ilaçin e parë të sintezuar, prodhim vendor që do të përdoret kundër koronavirusit të ri (COVID-19), tha sot...

Covid-19/ Vendi europian që nuk donte ‘izolimin’ por tani nuk pranon hapjen!

0
Faza 2 në Britaninë e Madhe duket sikur nuk do të nisë kurrë. Vendi që ngurroi më shumë të vendoste karantinën në...