Brenda një dite nëpërmjet Turqisë në ishujt grekë kaluan 462 emigrantë

Të dhënat e sotme të UNHCR-së tregojnë se ditën e kaluar brenda një dite kanë mbërritur 462 emigrantë nga të cilët 176 në ishullin...

Presidenti Erdoğan takohet me homologun francez

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar një takim me presidentin e Francës, Emmanuel Macron, raporton Anadolu Agency (AA). Presidenti Erdoğan, i cili ndodhet...

Receta Bimore e Kanellës Kundër Ftohjeve

Problemet shëndetësore si rrufa, bllokimet e hundës apo frymëmarrjes janë komplikacionet më të shpeshta shëndetësore që sjell stina. Për fat të keq, ndërsa të gjithë...

Masakrat ndaj civilëve në Halep, në 6 ditë 323 të vrarë

Nga sulmet ajrore të ndërmarra që prej 19 shtatorit e deri tani kundër vendbanimeve civile nga regjimi i Bashar al Asadit dhe Ushtria e...

Belgjikë, nga 2019 karta e identitetit me shenjën e gishtit

Duke filluar nga muaji prill i vitit 2019, në Belgjikë do të jetë e detyrueshme që kartat e identitetit të përmbajnë shenjën e gishtit,...

Vritet nga kryengritësit ish-presidenti i Jemenit

Ish-presidenti i Jemenit Ali Abdullah Saleh është vrarë në përleshjet me lëvizjen rivale Houthi. Nuk pati konfirmim të pavarur të këtyre pretendimeve, por fotografitë që...

Greqi, shpërthim në një lagje të Athinës; dyshime për akt terrorist

Një bombë ka shpërthyer në lagjien “Eksarqia”, në qendër të Athinës, mbrëmjen e kësaj të mërkure. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 22 e 25...

Forcat turke neutralizojnë 4 terroristë në veri të Irakut

Forcat e Armatosura të Turqisë (TSK) kanë neutralizuar të paktën katër terroristë përmes operacioneve ajrore në veri të Irakut, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas një...

Përplaset treni me autobusin e shkollës, viktima dhe të lënduar

Një tren është përplasur me një autobus shkollor pranë Perpignanit në Francën jugore, duke lënë të vdekur të paktën katër vetë, duke përfshirë dy...

Davutoglu: Pa ndërhyrjen e NATO-s, Kosova do të bëhej si Aleppo

Kosova dhe Bosnja e Hercegoveina do të ishin si qyteti sirian Aleppo, nëse nuk do të ndërhynte e NATO-ja, tha sot ish-kryeministri turk, Ahmet...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
174AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Djali i Shkurte Fejzës punësohet në Zyrën e Kryeministrit, konkurrenti i tij thotë se...

Djali i këngëtares Shkurte Fejza, Arbër Behluli, është punësuar në Zyrën e kryeministrit Ramush Haradinaj. Publikimi i vendimit për...

PDK-ja me rrënjë në BQK – asistentja e Veselit, djali i Ismailit e vajzat...

“Duhet ndalur kjo praktikë që dikush e ka më së afërti me pushtetin për të punësuar njerëzit e vet nga Partia Demokratike...

Mbi 25 mijë euro për pastrimin e veturave të ministrisë së Mjedisit

Pastrimi i veturave zyrtare, ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, do t’i kushtojë hiç më pak se 25 mijë e 500 euro.

Ish-ushtari i UÇK-së i lodhur me Kosovën: Bëra mbi 100 aplikime për punë, as...

Shumë familjarë të politikanëve të cilët janë aktualisht në pushtet janë rehatuar në pozita të ndryshme të punës nëpër institucione publike. Posta...

Policia rrit kontrollin në trafik, ndalon shoferët nën ndikim të alkoolit (Video)

Humbja e jetëve të njerëzve si pasojë e aksidenteve gjatë këtij fillim-viti ka qenë shqetësuese. Prandaj, Policia e...

Presidenti Thaçi e dekreton Projektligjin për mësimdhënësit e viteve të 90-ta

Projektligji për statusin e punëtorëve të arsimit të viteve të 90-ta është dekretuar nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

MPB në gjumë, gazetari pro-rus paralajmëron rikthimin në Kosovë

Graham Phillps, gazetari pro-rus nga Britania po paralajmëron rikthimin e tij në Kosovë. I njëjti, me anë të disa...