Protestë e madhe në Beograd kundër Vuçiqit, mijëra protestues në rrugë

Marshi i tretë i fundjavës është më i madhi kundër sundimit të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Dhjetëra mijëra serbë marshuan në Beograd të shtunën...

Opozita në Serbi zotohet për vazhdimin e protestave masive

Liderët opozitarë në Serbi janë zotuar për të vazhduar protestat në janar pas marshit të mijëra personave në Beograd në kundërshtim të qeverisjes së...

Vritet edhe një shqiptar në Greqi

Një ngjarje e rëndë është raportuar në Greqi, ku një shqiptar është ekzekutuar me armë zjarri në Omonia të Athinës. Mediat greke raportojnë se shqiptari...

Përveç protestave me 50 mijë njerëz në Serbi, atje digjen edhe disa zyre të...

Një ndërtesë është përfshirë nga zjarri mbrëmë në Serbi. Janë pikërisht zyrat e ndërtimit të Misionit të Serbisë për në OKB, të cilat u përfshinë...

Presidenti Erdoğan takim me kryeministrin Rama

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, raporton Anadolu Agency (AA). Takimi Erdoğan-Rama është realizuar në rezidencën Beylerbeyi...

Opozita serbe proteston, mbi 40 mijë qytetarë kërkojnë rrëzimin e Vuçiqit

U mblodhën mijëra qytetarë serb, për të kërkuar dorëheqjen e presidentit serb, Aleksandër Vuçiç, kjo pasi që ata nuk janë aspak të kënaqur me...

Anglia merr vendimin e papritur për të huajt, përfitojnë edhe shqiptarët

Britania e Madhe është vendi ideal i çdo shqiptari, "ëndrra" që bëhet e prekshme për shumë të rinj me disa mijëra funte. Kohët e fundit...

Digjet një autobus në Gjermani, në mesin e pasagjerëve edhe dy kosovarë

Një autobus është përfshirë nga zjarri në Gjermani. Në mesin e shumë personave të cilët gjendeshin në këtë autobus, ishin edhe dy kosovar, raporton Indeksonline. Kosovarët...

Gjermania kërkon 337,900 ekspertë të fushave të ndryshme

Në Gjermani është rritur dukshëm kërkesa për punëtorë të kualifikuar në të ashtuquajturat profesionet natyrore-teknike, kurse mungesa e punëtorëve në fushën e shkencave natyrore...

Gjendet trupi i Khashoggi, ishte në oborrin e konsullit të Arabisë Saudite

Pjesët e trupit që i përkasin gazetarit të vrarë Jamal Khashoggi janë gjetur në oborrin e konsullit të Arabisë Saudite në Stamboll, sipas burimeve...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
173AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Man City heq dorë nga Isco

Juventusi ka mbetur skuadra e vetme në garë për mesfushorin e Real Madrid, Isco. 26 vjeçari po kalon muajt e fundit në fanellën...

Avokati: Askush nuk e di vendndodhjen e ish-komandantit të UÇK-së të ftuar nga Gjykata...

Avokati Natal Bullakaj ka folur lidhur me klientin e tij, Remzi Shalën, i cili në Gjykatën e Prizrenit po gjykohet për krime...

Theresa May i mbijeton votimit në parlament

Theresa May i mbijetoi mocionit të mosbesimit që u kërkua nga opozita, pasi marrëveshja e arritur me Bashkimin Europian për shkëputjen nga...

Haradinaj i përgjigjet Putinit: Më shumë Amerikë dhe NATO në Ballkan, nënkupton më shumë...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas deklaratave të presidentit të Rusisë, Vladimir Putin. Presidenti rus, Vladimir Putin në një deklaratë për...
video

Vajza e heroit Hamëz Jashari, publikon zërin e babait të saj, dëgjohet rrëfimi patriotik...

Besarta Jashari, e bija e heroit legjendar Hamëz Jashari, ka publikuar një audio-incizim i cili flet për guximin, sakrificat si dhe përkushtimin...

Juventusi fiton Superkupën e Italisë

Juventusit i ka takuar Superkupa e Italisë për sezonin 2017/2018. ‘Bianconerët’ kanë arritur të mposhtin rivalët e Milanit me rezultat minimal 1:0, në...

Ka filluar aplikimi për “Bursat e Turqisë 2019”

Kanë filluar aplikimet për “Bursat e Turqisë 2019” të cilat ndahen nga Departamenti për Turqit Jashtë Shtetit dhe Komunitet Farefisnore (YTB) për studentët e...