Ylfete Fanaj nga sot është kryetare e Parlamentit të Kantonit të Lucernit

0
Në këto momente jemi dëshmitarë të një evenimenti historik: Ylfete Fanaj është zgjedhur me shumicë të madhe të votave kryetare e parlamentit...

Lajçak sot shkon në Beograd

0
I dërguari posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, sot do të shkojë në Beograd, si pjesë e...

Vuçiq: Nga Lavrovi pranova informata shqetësuese për çështjen e Kosovës

0
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar sot se është informuar nga shefi i diplomacisë ruse Sergei Lavrov, se e presin Serbinë...

Trump: Rreth 640 ushtarë amerikanë mbesin në Kosovë

0
Rreth 640 ushtarë amerikanë, të cilët vazhdojnë të janë pjesë e KFOR-it, do të qëndrojnë në Kosovë, e cila është pjesë e...

Mbi gjashtë milionë njerëz të infektuar me koronavirus në botë

0
Zyrtarisht mbi gjashtë milionë njerëz janë të prekur nga pandemia Covid-19 në tërë botën. Sipas WorldMeters deri tash 6,035,353...

Një kishë në Berlin mirëpret myslimanët

0
Xhamitë e mbyllura nuk i kanë ndaluar besimtarët myslimanë të kryejnë ritet gjatë muajit të Ramazanit. Një kishë në Berlin ka vendosur...

Mbi 240 mijë të vdekur nga koroanvirusi në mbarë botën

0
Më shumë se 240 mijë njerëz kanë vdekur në gjithë botën nga infeksioni i koronavirusit të ri (COVID-19), transmeton Anadolu Agency (AA).

Botë, 3 milionë të infektuar dhe 210 mijë të vdekur nga Covid-19

0
Numri i rasteve të reja dhe të vdekurve nga koronavirusi vazhdon të rritet. Referuar shifrave të publikuara nga univeristeti John Hopkins tashmë...

Një person i veshur si polic vret 16 persona

0
Një sulm i armatosur ka ndodhur në Kanada në rajonin Nova Scotia. Personi i veshur si polic ka vrarë...

Trump: Parashikojmë 60 deri në 65 mijë vdekje nga COVID-19

0
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka deklaruar se beson që ka përfunduar rritja e pandemisë së koronavirusit të ri (COVID-19) në vend...