Trendi në rritje i ilaçeve/ Mos popullsia po plaket?

Importi i ilaçeve është një trend rritës prej një dekade edhe pse popullsia e vendit është pakësuar, por vitet e fundit rritja është më...

Çavusoglu: Në vend të sulmeve ndaj feve duhet të shkatërrohen ideologjitë e terrorit

Ministri i Jashtëm, Mevlut Çavusoglu deklaroi se në vend të sulmeve ndaj feve duhet të shkatërrohen arsyet kryesore dhe ideologjitë e terrorit. Ministri Çavusoglu mbajti...

Dronët zvicreranë dërgojnë medikamente nëpër spitale

Kompania logjistike «Matternet» ka njoftuar se tash e tutje do të dërgojë me dron mostrat e laboratorit, testet e gjakut dhe diagnostikimet e tjera...

Merkel: Nuk duam konflikte nga Turqia në Gjermani

Merkel thotë për DW se grupe të ndryshme nga Turqia në Gjermani pjesërisht e spiunojnë njëra-tjetrën. Lidhur me marrëdhëniet me Turqinë, në intervistë me Deutsche...

Trump: SHBA do të rishikojë planin për pezullimin e ndihmës ushtarake Egjiptit

Presidenti amerikan, Donald Trump, tha se Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) do të rishqyrtojnë planin për pezullimin e ndihmës ushtarake Egjiptit, raporton...

Izraeli pengon delegacionin evropian

Ushtarët izraelitë ka ndaluar për tre orë në një ndërtesë një delegacion të Parlamentit Evropian i cili po kryente vëzhgime në qytetin Hebron të...

Abbas: Dhënia fund e pushtimit izraelit, përgjegjësi morale e OKB-së

Presidenti palestinez Mahmoud Abbas në fjalimin e tij drejtuar Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në New York, në emër të paqes dhe stabilitetit në...

Forcat turke shkatërrojnë një kamp të organizatës terroriste PKK

Forcat ajrore turke kanë goditur kampet e organizatës terroriste PKK në veri të Irakut, raporton Anadolu Agency (AA). Shtabi i Përgjithshëm i Ushtrisë Turke njoftoi...

Çad, epidemia e kolerës shkakton vdekjen e 120 personave

Epidemia e kolerës që ka përfshirë Çadin ka marrë jetën e 120 personave, transmeton Anadolu Agency (AA). Ministria e Shëndetësisë përmes një deklarate me shkrim...

Anija me ndihma pengohet nga turma budiste në Mianmar

Një turmë prej rreth 300 budistësh kanë tentuar të shkatërrojnë një anije që mbante ndihma për njerëzit e zhvendosur në shtetin Arakan, tha qeveria...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
86AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Holanda kërkon të shfajësoj veten nga gjenocidi i Srebrenicës

Qeveria holandeze i ka kërkuar Gjykatës së Lartë të vendit të përmbysë një vendim ku thuhet se Holanda ishte pjesërisht përgjegjëse për vdekjen e...

Bajadera të bardha me kokos, pa pjekje

Përbërësit: ▪ 300 g sheqer ▪ 200 ml ujë ▪ 250 g margarinë ▪ 300 g keks ▪ 100 g kokos Glazura: ▪ 100 g çokollatë të bardhë ▪ 3 lugë vaj Përgatitja: Sheqerin...

Arrestohet huligani që sulmoi deputetët në Kuvendin e Maqedonisë

Ministria e Brendshme në Maqedoni ka arrestuar qytetarin Igor Jug nga Kumanova, që është niëri nga të dyshuarit për ngjarjet e dhunshme në Kuvendin...

Trendi në rritje i ilaçeve/ Mos popullsia po plaket?

Importi i ilaçeve është një trend rritës prej një dekade edhe pse popullsia e vendit është pakësuar, por vitet e fundit rritja është më...

burgosurit i vë flakën dhomës së burgut në Dubravë, rrezikon veten dhe të tjerët

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të lirive të njeriut ka njoftuar se i burgosuri K. B. i dënuar për vrasje me dënim...

Çavusoglu: Në vend të sulmeve ndaj feve duhet të shkatërrohen ideologjitë e terrorit

Ministri i Jashtëm, Mevlut Çavusoglu deklaroi se në vend të sulmeve ndaj feve duhet të shkatërrohen arsyet kryesore dhe ideologjitë e terrorit. Ministri Çavusoglu mbajti...

Ymeri: Komunat do të jenë të qytetarëve dhe jo pushtetarëve

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka shprehur besimin se në zgjedhjet lokale të 22 tetorit kjo parti do të shënojë fitore në shumë...