Izraeli në marrëveshjen me EBA nuk do të ndalojë ndërtimin e vendbanimeve

0
Zyrtarët izraelitë theksuan se sipas marrëveshjes për normalizim të nënshkruar me Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA), Tel Avivi nuk është i detyruar...

Trump dhe Macron bisedojnë për zhvillimet në Mesdheun Lindor

0
Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump dhe presidenti i Francës, Emmanuel Macron në një bisedë telefonike theksuan se tensionet në Mesdheun Lindor duhet...

“Thirrja e BE-së duhet të jetë për ata që hedhin hap të njëanshëm në...

0
Ministria e Jashtme e Turqisë ka njoftuar se vendi është pro dialogut dhe bisedimeve dhe se thirrja e Bashkimit Evropian (BE) duhet...

Unioni Botëror i Dijetarëve Muslimanë reagon ndaj Egjiptit

0
Sekretari i Përgjithshëm i Unionit Botëror të Dijetarëve Muslimanë, Ali Muhyiddin al-Qaradaghi tha se në Egjipt po përjetohet një tagjedi e madhe...

Erdoğan: Nuk mund të lëmë pa përgjigje edhe sulmin më të vogël ndaj anijeve...

0
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, lidhur me ngacmimin e fregatës greke ndaj anijes turke për kërkime sizmike Oruç Reis tha se...

Mbi 21 milionë raste me COVID-19 në mbarë botën

0
Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka tejkaluar shifrën 21 milionë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Kronologjia e normalizimit të marrëdhënieve midis Izraelit dhe EBA-së

0
Dje u njoftua se marrëdhëniet midis Emirateve të Bashkuara Arabe (EBA) dhe Izraelit, të cilat i kanë zhvilluar prapa skenave për shumë...

Turqia reagon ndaj marrëveshjes Izrael-EBA

0
Ministria e Jashtme e Turqisë lidhur me marrëveshjen për normalizim që Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) bënë me Izraelin tha se "EBA e...

“Marrëveshja EBA-Izrael, tradhti ndaj Kudsit, Mesxhid al-Aksasë dhe kauzës palestineze”

0
Autoriteti Palestinez: Marrëveshja e EBA-së me Izraelin është tradhti ndaj Kudsit, Mesxhid al-Aksasë dhe kauzës palestineze.

Hamas dhe Fatah dënojnë marrëveshjen EBA-Izrael për normalizimin e marrëdhënieve

0
Grupet palestineze dënuan marrëveshjen e re midis Emirateve të Bashkuara Arabe (EBA) dhe Izraelit për të normalizuar marrëdhëniet, transmeton Anadolu Agency (AA).