Jordania i dhuron Kosovës gjysmë milioni maska dhe 24 tonë pajisje tjera kundër Covid-19

0
Shteti i Jordaninë i ka dhuruar Kosovës një kontingjent prej 24 tonësh pajisje mjekësore për mbrojtje nga Covid-19, përfshirë maska, mantele, dezinfektues, etj. Këtë lajm...

Komisioni Evropian ndan 100 milionë euro për Kosovën

0
Komisioni Evropian ka ndarë sot 100 milionë euro për Kosovën. Kushtet e politikave për këto 100 milionë euro nga programi mikro-financiar lidhen me forcimin e...

Imazhet nga droni tregojnë keqtrajtimin e ujgurëve në Kinë

0
Ambasadori i Kinës në Britani Liu Xiaoming ka insistuar se populli ujgur jeton në “paqe dhe harmoni me grupet tjera etnike”, gjersa u përballë...

Masat e reja antiCovid në Kosovë

0
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se duhet të vërehet dora e shtetit në zbatimin e masave kundër përhapjes së koronavirusit. Ai në një...

FSSHK ngre alarmin: Situata po del jashtë kontrollit, Kosova rrezikon të bëhet Wuhani i...

0
Alarmon FSSHK: Situata me Covid-19 po del prej kontrollit Federata e Sindikatave  e Shëndetësisë së Kosovës, ka apeluar te qytetarët e vendit që të dëgjojnë...

Qeveria miraton masat e reja, këto janë të gjitha vendimet e marra

0
Qeveria e Kosovës, ka miratuar masat e reja për parandalimin e përhapjes së COVID-19, të cilat do të hyjnë në fuqi nga e dita...

Protestë gjithëpopullore para Qeverisë së Kosovës, kërkohet dorëheqja e Zemajt

0
Një protestë gjithëpopullore do të mbahet kësaj të premte duke filluar nga ora 11:15, para ndërtesës së Qeverisë, në shenjë pakënaqësie me masat e...

Grupi Parlamentar 6+ paralajmron Hotin e Thaçin: Të shkarkohet Qëndrim Gashi ose nuk e...

0
Nënkryetari i Kuvendit nga radhët e komuniteve joshumicë , Fikrim Damka gjatë fjalës së tij në seancën plenare ka thënë se Grupi Parlamentar 6+...

Vuçiq: Nga Lavrovi pranova informata shqetësuese për çështjen e Kosovës

0
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar sot se është informuar nga shefi i diplomacisë ruse Sergei Lavrov, se e presin Serbinë periudhë të...

Shqipëria thyen rekordin me numrin e rasteve të reja me COVID-19

0
Rritet numri i të prekurve me COVID-19, ndërsa 36 raste të reja janë identifikuar brenda 24 orësh. Dita e sotme ka edhe rastet më të...