Investimet, 100 milionë euro më pak

Duke u bazuar në të dhënat e fundit të Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) shihet se gjatë nëntëmujorit të fundit të vitit 2016 investimet...

Incidentet në Basra të Irakut, të paktën një i vdekur

Të paktën një person ka humbur jetën ndërsa 10 të tjerë janë plagosur si pasojë e zjarrit të hapur ndaj demonstruesve të cilët përpiqeshin...

Muaji shkurt me çmime më të larta

Sipas publikimit ‘Indeksi i Harmonizuar të Çmimeve të Konsumit, shkurt 2018’, prezantuar nga Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), krahasuar me çmimet e muajit...

Turqia pranon dërgesën e avionit të parë F-35 në SHBA

Turqia dje ka pranuar dërgesën e parë të avionit të saj F-35 në një ceremoni të organizuar në Forth Worth të Teksasit, raporton Anadolu...

Të rinjtë shqiptarë përleshen me serbët në veri të Mitrovicës, këta të fundit përdorën...

Mbrëmë në pjesën veriore të Mitrovicës ka ndodhur një incident mes serbëve dhe shqiptarëve. Një grup të rinj të...

Reagim i dobët ndaj zjarreve, jep dorëheqje ministri i Mbrojtjes së Kroacisë

Ministri kroat i Mbrojtjes, Damir Krstiçeviq ka dhënë sot dorëheqje pas kritikave të presidentes Kolinda Grabar Kitaroviq, se ushtria ka mundur që edhe më...

Nisin hetimet për veprimtarinë e dyshimitë të gjinekologut turk në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë i ka ndaluar veprimtarinë në Kosovë gjinekologut turk Ahmet Payasli, pasi që javën e kaluar gjatë bastisjes në klinikën e tij...

Dështimi i diplomacisë kosovare, tetë shtete pa ambasadorë

Diplomacia kosovare, përveç dështimeve për anëtarësim në organizata ndërkombëtare, po përballet edhe me mungesë të ambasadorëve në shtetet të cilat e kanë njohur Kosovën. Përveç...

Shtyhet afati për faljen e borxheve publike

Ministria e Financave njofton të gjithë qytetarët e Kosovës se Kuvendi i Republikës së Kosovës ka miratuar “Ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për faljen...

Siri, regjimi dhe avionët rusë sulme ajrore në Idlib dhe Hama

Regjimi i Bashar al Asadit në Siri dhe Rusia vazhdojnë të kryejnë sulme ajrore ndaj qytetit Idlib në veriperëndim të vendit dhe në qytetin...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tregtohet edhe ajri i alpeve të Zvicrës!

Një kompani zvicerane që tregton shishe me ajër alpin drejt Azisë është mes të përzgjedhurve për të fituar “especially absurd shipping award”...

Pritje deri në pesë orë për të dal nga Merdarja, të dhënat për pikat...

Bashkatdhetarët tanë që po kthehen nga pushimet në Kosovë, po përballen me pritje të gjata në pikë kalimet kufitare të Kosovës.

Greva në Aeroportin e Prishtinës vazhdon edhe në dy ditët në vijim

Sot në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “ Adem Jashari”  është mbajtur greva e punëtoreve të Sindikatës së Pavarur të Punëtorëve nga ora 08:00...

Për 15 minuta, 1 milion e 871 mijë e 810 kërkesa për biletat e...

Federeta te Futbollit të Kosovës ka njoftuar se interesimi ka qenë i jashtëzakonshëm për të siguruar bileta të ndeshjes Kosovë – Çeki.

Ambasada e Kosovës në Gjermani jep detaje për kosovarin që vrau ish-bashkëshorten dhe partnerin...

Gjermania është tronditur nga një krim, të shtunën që e lamë pas. Të shtunën që e lamë pas, në...

FIFA zbulon 10 golat më të bukur për çmimin “Puskas”

Zlatan Ibrahimovic, Lionel Messi dhe Andros Townsend, janë në mesin e 10 kandidatëve për çmimin prestigjioz ‘Puskas’, për vitin 2019.

Festuan me armë, dënohen me nga 200 euro tre persona në Lipjan

Gjykata Themelore në Prishtinë, dega në Lipjan, të hënën, ka shqiptuar dënim me nga 200 euro gjobë, ndaj të akuzuarve për përdorim...