Erdoğan: Bajrami më i lumtur me Xhaminë e Madhe Ajasofja

0
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, tha sot se rihapja e Xhamisë së Madhe Ajasofja (Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi) si xhami, e...

Shqipëri, 4 viktima dhe 120 raste të reja me koronavirus

0
Në Shqipëri janë regjistruar 120 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19) dhe 4 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve...

Maqedoni e Veriut, 138 raste të reja dhe 7 të vdekur nga COVID-19

0
Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 138 raste të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19), duke e çuar...

9 të vdekur dhe 224 raste të rejam me Covid-19 në Kosovë

0
152 TË SHËRUAR DHE 224 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Rinisin fluturimet nga Rusia në Turqi të pezulluara për shkak të COVID-19

0
Sot rinisën fluturimet nga Rusia për në Turqi, të cilat më herët ishin pezulluar për shkak të pandemisë së koronavirusit (COVID-19), transmeton...

Pas 86 vitesh falet namazi i parë i Bajramit në Xhaminë e Madhe të...

0
Në Xhaminë e Madhe të Ajasofjes (Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi) është falur namazi i Bajramit të parë pas 86 vitesh me pjesëmarrjen...

Kosova mund të bëhet edhe me një tjetër spital COVID

0
Si rezultat i numrit të madh të të infektuarve me koronavirus gjatë javëve të fundit, autoritetet përgjegjëse po shqyrtojnë mundësinë e krijimit...

Komunat i përkrahin masat e reja anti-covid, kërkojnë rishikim të masave çdo dy javë

0
Masat e reja të propozuara nga Qeveria e Kosovës në luftën ndaj pandemisë COVID-19, po mirëpriten nga Komunat e Kosovës.Sazan Ibrahimi drejtor...

Kur do të mund të ekzekutohen pagat prej 170 euro

0
Zëvendësministri i Financave, Agim Krasniqi, ka treguar se kur do të ndahen paratë e pakos emergjente.Ai u shpreh se kjo procedurë mund...

Thaçi: Nderojmë imamët dëshmorë, trimëria e tyre është krenari

0
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në ditën e parë të Kurban Bajramit ka kujtuar imamët dëshmorë. “Në këtë ditë...