Fitorja e kandidatit opozitar në Stamboll, prova më e fortë se Turqia është një...

Kjo është demokracia funksionale turke: Ekrem Imamogllu zgjidhet kryebashkiaku i ri i Stambollit! Kandidati i republikanëve ka fituar dhe në ripërsëritjen e...

Ministri Maas: Gjermania ka një problem terrori, quhet ‘terrorizëm i djathtë’

Vrasja e politikanit Walter Lubcke në Gjermani, president i presidiumit të Kaselit, ka ngritur shqetësime të forta në shtetin më të madh...

Nga një iniciativë studentore në 250 mijë protestues në shesh. Kërkohet dorëheqja e kryeministrit

Nisi si një iniciativë studentore nga një grup të rinjsh që kërkonin dorëheqjen e kryeministrit Andrej Babis, por dje në Pragë të...

Erdogan uron Imamoglun: Shpresoj që rezultatet të jenë në të mirë të Stambollit

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, ka uruar kandidatin e Partisë Republikane Popullore (CHP) në zgjedhjet për krybashkiak, Ekrem İmamoğlu, i cili sipas...

İmamoğlu: Uroj që rezultati i zgjedhjeve të jetë në dobi të Turqisë dhe Stambollit

Ekrem İmamoğlu, kandidati i Partisë Republikane Popullore (CHP) në zgjedhjet për krybashkiak, ka falënderuar qytetarët e Stambollit për “mbrotjen e traditës demokratike”...

Yıldırım: Kundërkandidati im është duke kryesuar, e përgëzoj

Binali Yıldırım, kandidati i Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (AK Parti) në zgjedhjet për Bashkinë e Stambollit përgëzoi kundërkandidatin e tij nga...

Zgjedhjet për kryebashkiak të Stambollit, përfundon procesi i votimit

Ka përfunduar procesi i votimit në Stamboll në zgjedhjet e përsëritura për kryetarin e bashkisë metropolitane të këtij qyteti, raporton Anadolu Agency...

Vuçiq për Kosovën: Ata vetëm kërkojnë njohje, por nuk ofrojnë asgjë

Aleksandër Vuçiq tha sot se nuk është i kënaqur që nuk do të ketë një takim në Paris. Presidenti...

Tentativa për grusht shteti në Etiopi, vritet kryeshefi i ushtrisë

Qeveria e Etiopisë bëri të ditur se kryeshefi i Shtatmadhorisë së Ushtrisë së vendit, Sea’re Mekonnen, është vrarë gjatë tentimit të mbrëmshëm...

Dyfishohet numri i rasteve në Emergjencë, shkak temperaturat e larta

Mbi 300 raste brenda 24 orëve janë regjistruar ditëve të fundit vetëm në Klinikën Emergjente në QKUK. Si shkak...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Skenari serb për “katastrofë humanitare”, veriu i mbushur me mallra ushqimore e ilaçe

“Katastrofa humanitare” e paralajmëruar nga shteti serb në veri të Kosovës, po dëshmohet të jetë vetëm një skenar i radhës. Kjo pasi...

Shpërthim në qendër të Vjenës, 12 të lënduar

Së paku 12 persona kanë mbetur të lënduar nga një shpërthim në qendër të Vjenës. Disa ndërtesa kanë mbetur...

1.65 ton kokainë dhe heroinë trafikohen në Evropë nga shqiptarët

Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda të Shqipërisë kanë qenë pjesëmarrëse dhe kanë luajtur rol aktiv në një tjetër...

Rama: Frika nga drejtësia e ka kthyer opozitën në kamikaze

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka lëshuar sërish akuza për opozitën gjatë fjalimit të mbajtur në bashkinë e Gramshit, për votimet e 30...

Serbia paralajmëron hyrjen masive të mallrave serbe në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq është shprehur sot se qeveria e Serbisë do të fusë mallra serbe në Kosovë – me çdo...

A do ta refuzojnë arabët marrëveshjen për Palestinën, siç e refuzoi Sulltani Osman?

Politikani veteran libanez Walid Joumblatt ka nxjerrë një krahasim ndërmjet reagimit të Perandorisë Osmane ndaj ofertës së themeluesit të Cionizmit Theodor Herzl...

Zhgënjen Patriot Behrami, eliminohet në çerekfinale

Patriot Behrami është mposhtur në çerekfinale nga boksieri Lorenzo Sotomayor me pikë dhe kësisoj ka mbetur pa medalje në Lojërat Evropiane Minsk...