Kosova humb 15 milionë euro në vit nga “Autostrada Energjetike”

E ashtuquajtura autostrada energjetike mes Kosovës dhe Shqipërisë ka më shumë së një vit që është jofunksionale. E inauguruar në qershor të vitit 2016...

Në mungesë të gjyqtares mbyllet seanca për rastin “Toka”

Seanca për rastin “Toka” ku është paraqitur para trupit gjykues ish deputeti, Azem Syla, nuk është zhvilluar. Kjo pasi që gjyqtarja Nora Bllaca, e cila...

Norvegjia hap dyert, ofron 4500 euro në muaj për të punuar në këto profesione

Një nga vendet me nivelin më të lartë të jetesës, dhe që është gjithmonë në krye të listës për lumturinë, Norvegjia ka ofruar një...

“Monstra” rus, mbi 900 akuza për përdhunime!

Më shumë se 900 akuza për përdhunim dhe veprime seksuale me dhunë rëndojnë mbi një 37-vjeçar rus.  Mediat ruse shkruajnë se Viktor Lishavsky abuzonte me...

Qosja: Ramush Haradinaj ia shtoi edhe disa të këqija Kosovës

Akademik Rexhep Qosja, ka folur për zhvillimet në vend dhe tha se në institucionet e Kosovës janë përmbysur drejtësia, e vërteta dhe etika. Ai ka...

Moti sot në Kosovë

Gjatë ditës së sotme, mbi vendin tonë pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të pjesshme. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale...

Haskuka: Gjendja aspak e mirë, rreth 4 mijë padi kundër komunës së Prizrenit

Kryetari i komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka ka reaguar të martën lidhur me gjendjen e komunës që tashmë udhëheq, duke thënë se pas analizës...

Krim i organizuar, tjetërsim pronash, pastrim parash- Azem Syla sot del para gjyqit

Sot pritet të mbahet seanca e rastit “Toka”, ku ish-deputeti dhe ish-komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Azem Syla do të dalë para...

SBASHK-u kundër testimit të mësimdhënësve të Kosovës

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), është shprehur kundër testimit që ishte paralajmëruar për mësimdhënësit në vendin tonë. Rrahman Jasharaj, kryetar i...

Zmbrapsja speciale

Kryeparlamentari Kadri Veseli është zmbrapsur nga bashkë-iniciativa me presidentin Hashim Thaçi dhe me kryeministrin Ramush Haradinaj për ta shfuqizuar Ligjin për Gjykatën Speciale. Sipas tij,...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
158AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Amerika nuk gjen paqe, sërish të shtëna me armë në një shkollë

Të shtëna me armë janë raportuar këtë të premte në një shkollë të mesme në Noblesville, Indiana të SHBA. Një i dyshuar si autor i...

Teoritë për shtatzëninë dhe foshnjet që i rrëzon akademikja amerikane

Ekonomiste dhe nënë, një akademike amerikane ka ndërmarrë që prej disa vitesh një fushatë kundër këshillave të këqija të dhëna për prindërit. Gjyshet, sharlatanët dhe...

New York, iftar në rrugë në mbështetje të emigrantëve

Në New York është organizuar iftar në rrugë për t'i mbështetur komunitetet emigrante, raporton Anadolu Agency. Muslimanët që jetojnë në New York, u takuan në...

Krasniqi: PDK është kundër zgjedhjeve, por e gatshme për zgjedhje

Memli Krasniqi nënkryetar i PDK-së ka thënë se kjo nuk ishte tema për të cilën janë dakorduar në tryezat e kaluara. Sipas tij kjo tryezë...

Kosova kërkon potencialin intelektual të diasporës

Kosova ka nevojë për potencialin e saj intelektual nga diaspora. Institucionet e Kosovës u bëjnë thirrje qytetarëve të saj, të cilët jetojnë në vende...

Në Islandë agjërohet për 20-22 orë të ditës

Agjërimi është një sfidë e vërtetë për individin. Vetëm bindja dhe besimi i fortë të ndihmojnë të kalosh orë të tëra pa futur gjë...

Mbiemri Krasniqi më i përhapuri në Kosovë, Ramadani në Maqedoni, Hoxha në Shqipëri

Mbiemri Krasniqi më i përhapuri në Kosovë, Ramadani në Maqedoni, Hoxha në Shqipëri Një nga faqet më të mëdha të statistikave në të gjithë botën,...