SHBA zbulon një krematorium në Siri ku fshihen trupat e mijëra viktimave

0
Regjimi sirian i Bashar al Assad ka ndërtuar dhe po e përdor një krematorium në burgun ushtarak Sednaya afër Damaskut, për të fshehur trupat...

Panel: E djathta ekstreme ne Europë

0
“Rritja e të djathtës ekstreme në Evropë dhe ndikimi i saj në Ballkan” ishte tema e panelit të mbajtur nga studentët dhe studiuesit shqiptarë...

Momentet kur Fetahu 10-vjeçar nga Tetova vendoset në banesën e re (Video)

0
Momentet kur Fetahu 10-vjecar nga Tetova vendoset në banesën e re të cilën ia siguruan bamirësit përmes shoqatës “Jetimat e Ballkanit. Ndiqeni videon e plotë,...

Zëvendëspresidenti i Afrikës së Jugut bën dicka të vecantë në mbështetje të Palestinës

0
Nënpresidenti i Afrikës së Jugut Cyril Ramaphosa është duke mbajtur grevë urie 24-orëshe, në solidaritet me 1,600 të burgosur palestinezë që po protestojnë ndaj kushteve...

Merkel kërcënon Turqinë, thotë se do ta zëvendësoj me Jordaninë

0
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka paralajmëruar se Berlini mund të tërheqë trupat e saj nga Turqia, pas përkeqësimit të marrëdhënieve kohëve të fundit. Paralajmërimi i...

Shpërthen kolera, Jemeni shpall gjendjen e emergjencës

0
Në kryeqytetin e Jemenit, në Sana, është shpallur gjendja e emergjencës për shkak të shpërthimit të sëmundjes së kolerës, e cila ka sjellë vdekjen...

Ndihmohen 100 familje skamnore në Prishtinë (Video)

0
Shoqata bamirëse “Jetimat e Ballkanit” përmes një aksioni ka ndihmuar 100 familje skamnorë në Prishtinë. Familjet që përfituan nga ky aksion janë përzgjedhur në...

Mustafa: Është arritur zhvillim i qëndrueshëm ekonomik dhe ulje e ndjeshme e papunësisë

0
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori sot pjesë në Konferencën e pestë ndërkombëtare “Aktivizimi i resurseve të zhvillimit ekonomik”, të organizuar nga...

Diaspora të përfaqësohet së paku me pesë vende në Kuvendin e Kosovës

0
Të paktën pesë vende në Kuvend duhet të garantohen për përfaqësuesit e diasporës ndërkohë që ata duhet të përfaqësohen edhe në institucionet e vendit,...

Xhaferi takim me përfaqësuesit e partitive, në fokus zgjedhjet lokale

0
Përfaqësuesit e partitive parlamentare që sot ishin në takimin koordinues me kryetarin e Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, u dakorduan se prioritet i jashtëzakonshëm...