“Bisha nga lindja”, lë të vdekur 48 njerëz në Evropë

“Bisha nga Lindja” ka lënë të vdekur të paktën 48 persona në të gjithë Evropën, pasi moti i ftohtë  përfshiu të gjithë kontinentin. Shkollat janë...

Dy gra vdesin e dy burra lëndohen në një vetaksindent në rrugën Prishtinë –...

Dy persona kanë vdekur nga një aksident trafiku që ka ndodhur mëngjesin e sotëm, rreth orës 02:00, në rrugën Prishtinë – Ferizaj. Flora Ahmeti, zëdhënëse...

Shënohet Dita e Flamurit dhe ditëlindja e komandantit legjendar Adem Jashari

Sot në të gjitha trevat shqiptare shënohet 106 vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë. Pothuajse në të gjitha komunat e Kosovës janë paraparë aktivitete të ndryshme...

Rrëfimet e të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës

Në kuadër të Dokufestit, sot në hapësirën e urës së Arastës në Prizren do të shfaqet një performancë artistike "Your story is my story"...

Paralajmëron May: Britania mund të mos dalë kurrë nga BE

Kryeministrja britanike, Theresa May, ka paralajmëruar ligjvënësit, se nëse javën e ardhshme e refuzojnë planin e saj për Brexit-in, atëherë Britania mund të mos...

Arrest me burg për gardistin që vrau gruan

Gjykata e Krimeve të Rënda në Shqipëri ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për Alket Arapajn.Gardisti tre ditë më parë...

Erdoğan: Turqia e gatshme të ndihmojë në uljen e tensioneve Indi-Pakistan

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka deklaruar se "Turqia është e gatshme të bëjë atë që është e nevojshme për të...

Facebook e “bllokoi” përkohësisht djalin e Netanyahut

Djali i kryeministrit të Izraelit, Benjamin Netanyahu, tha se Facebook e ka bllokuar atë për 24 orë, për shkak të disa postimeve kundër palestinezëve...

Kryetari i Kuvendit nënshkruan ligjet për Ushtrinë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka nënshtruar ligjet të cilat mundësojnë transformimin e FSK-së në Ushtri. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli,...

Vetoja e Rusisë dhe Kinës mund ta ndalojë largimin e UNMIK-ut nga Kosova

Misioni i Kombeve të Bashkuara në Kosovë(UNMIK), nuk mund të largohet nga vendi pa miratimin e Rusisë dhe Kinës në Këshillin e Sigurimit. Sipas burimeve...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Për pesë muaj, Policia ua ndalon vozitjen 2 mijë e 500 personave

Policia e Kosovës ka njoftuar se është duke vazhduar me aktivitete që kanë për qëllim ngritjen e vazhdueshme të sigurisë në trafikun...

Haradinaj thotë se taksa nuk e ka bllokuar liberalizimin: Kushtet janë përmbushur

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka mbajtur një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës. Ai...

Shteti jep para për veriun e Mitrovicës pa e ditur se çka u bë...

Zyra Kombëtare e Auditorit ka publikuar të gjeturat për Komunën e Mitrovicës veriore. Në këtë komunë Auditori ka hasur...

VV-ja vizitë në Turqi, falënderon TIKA-n për projektet zhvillimore në Kosovë

Krerët e Lëvizjes “Vetëvendosje” kanë nisur turin e takimeve në Turqi. Kryetari i kësaj partie, Albin Kurti së bashku...

New York, protestë pas vdekjes së Morsit

Anëtarët e komunitetit egjiptiano-amerikan në New York kanë protestuar kundër qeverisë ushtarake në Egjipt, pasi presidenti i parë i Egjiptit i zgjedhur në rrugë...

Shqipëria fillon heqjen e tarifave roaming për kosovarët

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka bërë të ditur se tashmë Shqipëria ka filluar me implementimin e marrëveshjes për heqjen e...

Trump kërcënon me dëbimin e miliona emigrantëve

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kërcënoi me dëbimin e miliona njerëzve që jetojnë ilegalisht në SHBA. Në...