Vërshime në Serbi, shikojeni çfarë ka ndodhur në Luçani, Kralevë e Novi Pazar

Sasitë e mëdha të shiut kanë bërë që shumë vendbanime në Serbi të vërshohen, ndërsa në komunën Luçani fshati Viça është tërësisht...

Ja çfarë shërbimesh do t’i ofrojë Kosovës kompania e afërt me Trumpin

Kompania e cila po konsiderohet me ndikim te presidenti i SHBA-së, Donalt Trump, e angazhuar nga Zyra e presidentit të Kosovës do të ofroj...

170 zyrtarë po kërkojnë dy policët e zhdukur në Lepenc

Njësitë e Policisë së Kosovës, të FSK-së, Zjarrfikësve, KFOR-it e qytetarë vullnetarë kanw vazhduar edhe sot kërkimin e dy trupave tw pjesëtareve të Policisë,...

U maskua si plak që të futej në Amerikë

Maskimin e kishte realizuar me shumë mjeshtëri. Mjekra e bardhë, syzat e mëdha, karroca me rrota. Megjithatë, nuk i shpëtoi dot syrit...

Autori i vrasjes në Kishë një ish-pjesëtar i Forcave Ajrore të SHBA-së

Të paktën 26 persona janë vrarë dhe 20 të tjerë janë plagosur pasi një person i armatosur hapi zjarr në një kishë të Teksasit...

Shpend Ahmeti: E kemi ruajt dhe rritë votën

Kandidati nga Vetëvendosje për kryetar të Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë që ia kanë dalë të arrijnë synimin e tyre në këtë garë. Ahmeti tha...

BE: Çështja Haradinaj të zgjidhet me komunikim mes Kosovës dhe Serbisë

Për arrestimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj në Francë në bazë të një fletarresti të Serbisë, ka folur mbrëmë edhe Maja Kocijanaçiq, zëdhënësja...

Më 14 nëntor diskutohet për Kosovën në Këshillin e Sigurimit të OKB-së

Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq, ka thënë se Kosova është kthyer në agjendën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së. Në mbledhjen e 14 nëntorit...

Ndërtimtaria, profesioni më vdekjeprurës në Kosovë

Ndërtimtaria në Kosovë, mund të jetë sektori më i lehtë për t’u punësuar, por vazhdon të jetë vendi i punës më i rrezikshëm, pasi...

Vdes gazetari Ibrahim Rexhepi

Gazetari dhe analisti i çështjeve ekonomike, Ibrahim Rexhepi ka ndërruar jetë. Lajmi për vdekjen është bërë i ditur nga kolegët gazetarë të Rexhepit. Rexhepi që...