Vdekjet e dyshimta në QKUK, Prokuroria kërkon ekspertiza edhe jashtë Kosovës

Prokuroria e Shtetit është duke i vazhduar hetimet lidhur me rastet e vdekjeve të dyshimta në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Në një përgjigje për...

Thaçi udhëtoi për në Bruksel, nesër takohet me Vuçiq

Me ftesë të Përfaqësueses së Lartë për Politikë të Jashtme dhe për Siguri të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka...

Naeem Rashid shpallet hero në Pakistan

Naeem Rashid, mësues dhe baba i tre fëmijëve që emigruan nga Pakistani në Zelandën e Re një dekadë më parë, ishte i...

105 vjetori i shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë

Gjithë shqiptarët sot festojnë 105 vjetorin e Ditës së Pavarësisë – 28 Nëntorit. Më 28 nëntor 1912, Ismail Qemali dhe udhëheqsit tjerë shqiptarë nga të...

Haradinaj-Hahnit: Kemi shpresuar se vjen me lajm të mirë për vizat

Ka nisur takimi mes kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt dhe Komisionerit për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn. Me këtë rast, Haradinaj i ka thënë Hahnit...

Ky është polici që e ndaloi Vuçiqin të shkelë tokën e Drenicës

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, pavarësisht ndalesës nga kryeministri Ramush Haradinaj, dje sërish mori rrugën në drejtim të Drenicës për të vizituar fshatin Banjë të...

Numërohen 99,98% të votave, Erdogani fiton

Turqi - Numërohen 99,98% të votave Sipas rezultateve jo-zyrtare ndarja e votave është si më poshtë: Janë numëruar 99,98% të votave për votime në referendum për...

Shefqet Krasniqi: Besoj jeni bindur të gjithë se jam i pastër si loti

Ish-imami i Xhamisë së Madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi, ka dhënë fjalën e tij përfundimtare në gjykimin ku po akuzohet për tri vepra penale. Në...

Erdoğan: Turqia i dha leksion botës mbi demokracinë me pjesëmarrje deri në 90 për...

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, shpalli fitoren në zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare të mbajtura sot në Turqi, raporton Anadolu Agency (AA). "Lus Allahun që...

10 vite burgim për këdo që shpërndanë videon e sulmit në Zelandë

Përkundër masave të marra nga kompanitë teknologjike, videoja e sulmit në Zelandë të Re është shpërndarë me shpejtësinë e dritës duke sfiduar edhe institucionet...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Nisma dhe AKR-ja zyrtarizojnë koalicionin parazgjedhor

Nisma dhe AKR-ja është koalicioni i dytë parazgjedhor. Pas marrëveshjes AAK-PSD, mbrëmë në orët e vona është arritur marrëveshja...

Humb jetën në aksident trafiku 31-vjeçari nga Lipjani

Një 31-vjeçar nga Llapnasella e Lipjanit ka humbur jetën në një aksident trafiku. Në ora 02:30 të mëngjesit të...

Barcelona mbetet pa fjalë, Real Madrid cakton ditën për prezantimin e Neymarit

Neymar vazhdon të kërkohet nga Real Madrid, por edhe ish skuadra e tij, Barcelona. Real...

Protestuesit djegin burgun, arratisen 250 të burgosur

Mbi 250 të burgosur janë në kërkim nga policia pasi arritën të largoheshin nga burgu. Ngjarja ka ndodhur në provincën e Papua...

Rusia në G7, Trump dhe Macron: Të ftohet vitin tjetër

Presidenti i SHBA Donald Trump dhe Presidenti francez Emmanuel Macron kanë rënë dakord se Rusia duhet të ftohet për të marrë pjesë...

Katastrofa e heshtur e “mushkërive të tokës”. Ç’po ndodh në pyjet e Amazonës? –...

Zjarr i paparë ka kapluar pyjet braziliane të Amazonës, duke mos u ndalur për disa javë. Kërcënimi real u bë me dije...

Challandes shpërndan ftesat për lojtarët, por disa nga ta janë ende në pritje

Bernard Challandes ka filluar t’i dërgojë ftesat tek futbollistët e Përfaqësueses së Kosovës. Gjatë ditës...