Detaje nga aksidenti tragjik në Tiranë: Një prej vajzave ka kaluar në vdekje klinike

Policia e Tiranës ka publikuar emrat e personave të përfshirë në aksidentin tragjik të ndodhur në orët e vona të mbrëmjes së...

Kadri Veseli rizgjidhet kryetar i PDK-së

Partia Demokratike e Kosovës është duke mbajtur zgjedhjet për kryetar. Pa kundërkandidat dhe pa asnjë votë kundër, Kadri Veseli,...

Serbët sulmojnë komunitetin musliman në Bosnje, thonë se Kosova është atdheu i tyre

Udhëheqësit e bashkësisë islame boshnjake kanë treguar se disa nacionalistë serbë kanë dëmtuar gërmadhat e disa varrezave dhe kanë lënë disa shënime...

Daçiq thotë se nuk do të ketë takim në Paris nëse nuk dihet rezultati,...

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq thotë se ka vullnet të Gjermanisë dhe Francës për të mbajtur një takim në Paris,...

Aksident tragjik në Tiranë, shuhet një familje

Një aksident me fatalitet ka ndodhur në orët e vona të mbrëmjes së djeshme në aksin Elbasan-Tiranë. Nga kjo...

Gjermania i përgjigjet Kadri Veselit për nismën e Tribunalit ndërkombëtar për gjenocidin serb

Presidenti i Bundestagut gjerman, Wolfgang Shauble i ka dërguar një letër Kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në të cilën vlerëson...

Arrestohet biznesmeni kosovar, i kërkuar nga FBI

Është arrestuar biznesmeni kosovar, Imer Shahini, i cili ishte në kërkim nga FBI. Policia e Kosovës ka konfirmuar arrestimin...

Policia arreston gjashtë persona nën moshën 20 vjeçare për vjedhje në Prishtinë

Policia e Kosovës ka arrestuar gjashtë persona në Prishtinë të cilët dyshohet se ndërlidhen me disa grabitje në kryeqytet.

Dekretohet ratifikimi i marrëveshjes Kosovë-Turqi për tregti të lirë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka nënshkruar dekretin për ratifikimin e marrëveshjes ndërkombëtare Kosovë-Turqi për tregti të lirë, raporton Anadolu...

Vdes një i burgosur nga Shqipëria që ishte në burgun e Dubraves

Shërbimi Korrektues i Kosovës, njofton opinionin publik se sot në Spitalin Rajonal të Pejës, ka ndërruar jetë i burgosuri,  me inicialet  I....

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Bie nga sistemi ky shërbim i “Google”

Aplikacioni ‘Google Calendar’ ka rënë totalisht nga sistemi, duke lënë njerëzit pa përcaktuar ndonjë orar. Aplikacioni dhe faqja e...

Për pesë muaj, Policia ua ndalon vozitjen 2 mijë e 500 personave

Policia e Kosovës ka njoftuar se është duke vazhduar me aktivitete që kanë për qëllim ngritjen e vazhdueshme të sigurisë në trafikun...

Haradinaj thotë se taksa nuk e ka bllokuar liberalizimin: Kushtet janë përmbushur

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka mbajtur një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës. Ai...

Shteti jep para për veriun e Mitrovicës pa e ditur se çka u bë...

Zyra Kombëtare e Auditorit ka publikuar të gjeturat për Komunën e Mitrovicës veriore. Në këtë komunë Auditori ka hasur...

VV-ja vizitë në Turqi, falënderon TIKA-n për projektet zhvillimore në Kosovë

Krerët e Lëvizjes “Vetëvendosje” kanë nisur turin e takimeve në Turqi. Kryetari i kësaj partie, Albin Kurti së bashku...

New York, protestë pas vdekjes së Morsit

Anëtarët e komunitetit egjiptiano-amerikan në New York kanë protestuar kundër qeverisë ushtarake në Egjipt, pasi presidenti i parë i Egjiptit i zgjedhur në rrugë...

Shqipëria fillon heqjen e tarifave roaming për kosovarët

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka bërë të ditur se tashmë Shqipëria ka filluar me implementimin e marrëveshjes për heqjen e...