Serbia po rishfaq rrezikshëm projektin hegjemonist

Ministrja për Dialog, Edia Tahiri, ka vlerësuar se pretendimet e Serbisë për një dialog të përgjithshëm ndërmjet popullit serb dhe atij shqiptar, për të...

Veseli, kryeministër para Speciales

Deputetë të LDK-së thonë se kreu i PDK-së, Kadri Veseli, po planifikon që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme, duke e synuar postin...

Draft-rezoluta për viza, një tentativë pa efekt ndaj BE-së

Javë më parë Komisioni Parlamentar për Punë të Jashtme, pas takimit që zhvilloi me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, vendosi të nxjerr...

Fadil Demaku jep dorëheqje nga posti i deputetit të PDK-së: Vendimi i gjykatës i...

Fadil Demaku, ka dhënë dorëheqje nga posti i deputetit të Partisë Demokratike në Kuvendin e Kosovës, për shkak të vendimit që ka dhënë shkalla...

Përfundon takimi i liderëve për Demarkacionin, nuk ka marrëveshje

Ka përfunduar pa marrëveshje takimi mes liderëve politikë lidhur me Demarkacionin. Pas këtij takimi, Jakup Krasniqi nga Nisma për Kosovën ka thënë para gazetarëve se...

Kushtetuesja refuzon kërkesën e Listë serbe për Ligjin e Trepçës

Gjykata Kushtetuese ka hedhur poshtë kërkesën e listës Serbe për vlerësimin e kushtetushmërisë për Ligjin e Trepçës duke e cilësuar se Gjykata nuk mund...

OVL e UÇK: Institucionet e Kosovës, e kanë obligim që me ligj ta mbrojnë...

Organizatat e dala nga lufta e UÇK-së ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës së Apelit lidhur me konfirmimin e dënimit të të akuzuarve në...

Policia konfiskon mbi 33 kilogramë marihuanë

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotikë, ka realizuar dy operacione të ndara me ç’rast ka konfiskuar mbi 33 kg...

Suedia ndanë 3.5 miliardë kruna për refugjatët

STOCKHOLM (AA) - Ministrja e Kulturës dhe Demokracisë e Suedisë, Alice Bah Kuhnke, tha se në vitin 2017 shteti i saj do të ndajë...

Prokuroria Speciale, ka ngritur aktakuzën kundër Azem Sylës dhe grupit të tij

Një prokuror ndërkombëtar i PSRK-së i parashtroi dy aktakuza në Gjykatën Themelore të Prishtinës në lidhje me krim të organizuar dhe korrupsion ndaj grupit...