Beteja që çau kufirin shqiptaro-shqiptar, dëshmia e fotoreporterit

9 prilli i vitit 1999, Ushtria Çlirimtare e Kosovës shënoi një fitore të madhe kundër ushtrisë së Milosheviçit. Kjo është një nga betejat me...

Haradinaj: Krijimi i Ushtrisë së Kosovës, nuk i rrezikon marrëdhëniet me NATO-n

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj gjatë seancës së sotme të Kuvendit ka thënë se Serbia është mobilizuar dhe po e shpjegon Kosovën si vend...

Tjetër tërmet lëkund Tiranën

Shqipëria sërish është lëkundur nga tërmeti. Një tërmet i magnitudës 3.4 ka rënë në afërsi të kryeqytetit.

Habit Rama: Për situatën e krijuar nga studentët, fajin e ka opozita

Kryeministri Edi Rama u “shfajësua” për situatën që është krijuar deri më tani, duke u ndalur gjerësisht tek protesta e studentëve, ndërsa bëri me...

Berlin, kamioni hyn ne treg dhe vret 12 persona

BERLIN (AA) - Një kamion që ka hyrë në tregun e krishtlindjeve në Berlin të Gjermanisë ka shkaktuar vdekjen e 12 personave dhe plagosjen e shumë...

Rakiq: Lista Serbe është e fuqishme dhe prej saj varet qeveria në Kosovë

Lista Serbe është e fuqishme dhe prej saj varet qeveria në Kosovë, ka thënë kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, në një intervistë dhënë...

Gjendet një person i vdekur në Vitomiricë të Pejës

Një person është gjendur i vdekur sot në orët e hershme të mëngjesit në fshatin Vitomiricë të Pejës. Lajmin për...

Inaugurohet Ambasada e Kosovës në Abu Dhabi

Sot është inauguruar Ambasada e Kosovës edhe në Abu Dhabi të Emirateve të Bashkuara Arabe. Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe ministri i Punëve të...

Huffington Post: Ana e errët e Nënë Terezës

Në ditën e "shenjtërimit" të Terezës, media online Huffington Post në gjuhën frënge ka publikuar një shkrim (që për orë të tëra ka okupuar...

Vuçiq: Kurrë, askush nuk na ka ofruar korrigjim kufijsh apo ndarje të Kosovës

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, ka thënë se askush dhe asnjëherë nuk i ka ofruar korrigjim të kufirit, ose ndarjen e Kosovës, sepse...