Gjykata Speciale fillon vlugun e aktakuzave brenda disa javëve

0
Prokuroria Speciale në Hagë ka filluar të intervistojë të ftuarit e parë. Intervistimi i dy ish-komandantëve të luftës, Rrustem Mustafa – Remi dhe...

Aksident në Divjakë të Shqipërisë, humb jetën një 29 vjeçar

0
Një aksident me pasojë vdekjen e një 29 vjeçari ka ndodhur pas mesante në Divjakë. I vdekur ka mbetur shtetasi Alban Petro...

Miftaraj: LVV deri më tani nuk e ka konsumuar të drejtën për formimin e...

0
Presidenti i Kosovë, Hashim Thaçi, javën që lamë pas ka dhënë dritën jeshile se cilado parti apo koalicion që arrin ta bëjë...

Grupet e fuqishme nga Kosova në Zvicër porositën një pjesë të kokainës që u...

0
Grupe të fuqishme nga Kosova që operojnë në tregun e kokainës në Zvicër mund të jenë porositësit e një pjese të kokainës që u...

Banka Botërore prezanton raportin për vendet e Ballkanit Perëndimor

0
Banka Botërore sot ka prezantuar raportin e rregullt gjashtëmujor ekonomik për vendet e Ballkanit Perëndimor, raporton Anadolu Agency (AA).

Pal Lekaj në Kuvend, dështon gjykimi për korrupsion

0
Të hënën, në Gjykatën Themelore në Gjakovë, ka dështuar të mbahet gjykimi për vepra penale që lidhen me korrupsionin ndaj ish-kryetarit të...

Mblidhet Këshilli i Sigurimit të OKB-së, diskuton edhe për FSK-në

0
Në mesin e shumë tema tjera që do të diskutohen sot në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, është edhe ajo për Ushtrinë...

Australi, shpallet gjendje e jashtëzakonshme për shkak të zjarreve

0
Në shtetet australiane të Uellsit të Ri Jugor (NSW) dhe Kuinslend është shpallur gjendja e jashtëzakonshme pasi për shkak të zjarreve në...

Për mungesë të ulëseve për fëmijë, dënimi nga 100 deri 300 euro

0
Ditëve të fundit Policia e Kosovës ka shtuar kontrollet për pajisjen e makinave me ulëse të veçantë për fëmijë deri në moshën 12 vjeçare....

Lumezi thërret konferencë të jashtëzakonshme

0
Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi ka thirrur një konferencë të jashtëzakonshme në ora 15:00. “Konferenca do të mbahet në objektin e Prokurorisë së Shtetit, salla...