TIKA turke ndihmon mijëra familje në varfëri ekstreme

0
Agjencia shtetërore turke e ndihmës TIKA u ofroi mbi 1,000 familjeve të goditura nga përmbytja në Zimbabve artikuj ushqimor. Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim...

Policia mbyll 34 lokale nate dhe legjitimon 389 femra punonjëse

0
Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore ka hartuar dhe zbatuar me sukses në nivel vendi, planin operativ “Mars-Prill-Maj...

Këshilli i prindërve, partive politike: Mos i shfrytëzoni fëmijët në fushatë elektorale

0
Këshilli i prindërve të Kosovës u ka bërë apel partive politike që të jenë të kujdes dhe në asnjë mënyrë të mos i shfrytëzojnë...

Veturat zyrtare e shërbyesit civilë po përdoren në fushatë

0
Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim” ka bërë të ditur se vëzhguesit e saj në fushatë zgjedhore kanë vërejtur përdorimin e resurseve shtetërore në...

Analistët skeptik se liberalizimi mund të ndodhë brenda tre muajve

0
Kandidati për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-NISMA Ramush Haradinaj gjatë një takimi me qytetarë ka thënë se me qeverisjen e tij, liberalizimi i vizave do...

Rrugët në Sudan mbulohen me sofra iftari

0
Muslimanë të shumtë në Sudan, qoftë nevojtarë apo persona që nuk mund ta arrijnë iftarin në shtëpitë e tyre, hapin iftarin gjatë muajit të...

Fushatë me premtime të parealizueshme

0
Premtimet e bëra në nisje të fushatës zgjedhore nga tri blloqet politike, koalicioni PDK-AAK-Nisma, koalicioni LDK-AKR-Alternativa dhe “Vetëvendosja”, vlerësohen si të parealizueshme. Analistët politikë...

Kryeziu: DnV me 2500 vëzhgues për zgjedhje

0
Drejtuesi i koalicionit të OJQ-ve, Demokracia në Veprim, Ismet Kryeziu, ka bërë të ditur gjatë një interviste për gazetën “Zëri” se me 2500 vëzhgues...

Prezentohet misioni e BE-së për vëzhgim të zgjedhjeve në Kosovë

0
Shefi i misionit të vëzhgimit të zgjedhjeve në Kosovë nga Bashkimi Evropian, Alojz Peterle mban konferencë për media, ku do të prezantojë misionin për...

Gjermania kërkon fonde shtesë nga BE-ja për autostradën Shqipëri-Kosovë-Serbi

0
Ministri i jashtëm i Gjermanisë, Sigmar Gabriel i ka bërë thirrje krijimit të një fondi nga Bashkimi Evropian për projektet infrastrukturore në Ballkanin Perëndimor. Ai...