video

Tërmeti zhduk gati tërësisht Amatrice, qytetin e vjetër në Itali

Tre lëkundje shumë të forta sizmike gjatë natës kanë gjunjëzuar qendrën e Italisë. E para me magnitudë 6 ndodhi në orën 03:36, me epiqendër...

Aksion i Policisë në rajonin e Dukagjinit, arrestohen disa persona

Policia e Kosovës edhe sot ka vazhduar me aksion dhe bastisje. Burime të “Indeksonline” mësojnë se ky aksion është bërë në rajonin e Dukagjinit ku...

Tërmet i fuqishëm në Itali, së paku 6 të vdekur

Një termet me magnitudë 6.2 ka goditur Italinë Qendrore, duke lënë të paktën gjashtë të vdekur, dhe shumë të tjerë të bllokuar nën rrënoja,...

Kadaj-Bujupi paralajmëron tensionim të situatës

Nëse Qeveria e Kosovës nuk zmbrapset nga marrëveshjet për Demarkacion dhe Asociacionin, atëherë eskalimi potencial i situatës do të jetë përgjegjësi mbi ta, ka...

Analistët e ftojnë opozitën për unifikim të kauzës

Njohësit e çështjeve politike në vend, Behxhet Shala dhe Nexhmedin Spahiu kanë folur për ndasitë që kanë tri partitë opozitare në mënyrën e kundërshtimit...

Opozita shpreson në votën e pozitës kundër demarkacionit

Kanë mbetur vetëm edhe nëntë ditë deri në seancën e Kuvendit, në të cilën pritet ratifikimi i marrëveshjes së demarkacionit. Boshti opozitar AAK dhe Nisma...

Tre të vrarë në Gjakovë

Tre persona kanë mbetur të vrarë gjatë një përleshje me armë zjarri në Gjakovë. Rasti ka ndodhur pak minuta më parë në Çarshinë e...

Sulmet me granata e bomba që nuk u zbuluan

Radio Televizioni i Kosovës ka qenë cak i sulmit të radhës, të cilin autoritetet e rendit e kanë renditur në kuadër të rasteve nën...

Policia i quan të pavërteta përgjimet për punësim, kërkon hetim ndaj gazetarit

Policia e Kosovës ka reaguar ndaj publikimit të përgjimeve në aferën “Pronto II”, për siç flitet punësimet në baza nepotizmi dhe pa konkurs nga...

Aksident në Mitrovicë, vdes fëmija 1 vjeç e gjysmë

Policia ka njoftuar se sot në Mitrovicë, është raportuar për një aksident, me ç‘rast një veturë godet një fëmijë të moshës një vjeçar e...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
178AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Policia shpall në kërkim dy persona për vrasjen e Oliver Ivanoviqit

Drejtoria për Hetimin e Krimeve të Rënda e Policisë në bashkëpunim me Prokurorinë Speciale po e hetojnë vrasjen e politikanit serb Oliver...

Misioni i EULEX-it në Kosovë i lidhur me skandale korruptive, ndërhyrje politike e keqpërdorime...

Të paktën në tri raste penale, EULEX-i kishte ndërhyrë tek gjyqtarët që të akuzuarit të shpallëshin fajtor. Ata donin, që disa politikanë...

Izraeli drejt zgjedhjeve të treta brenda vitit

Lideri i Partisë Blu e Bardhë, Benny Gantz, kundërshtari kryesor i kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu ka dështuar në formimin e qeverisë së...

Trump kërkon ndihmën e Apple për zhvillimin e rrjetit 5G

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se i ka kërkuar shefit të kompanisë së teknologjisë, “Apple”, Tim Cook, të angazhohet...

Policia e Kosovës shpall në kërkim dy persona të dyshuar për vrasje – Foto

Policia e Kosovës ka shpallur në kërkim dy persona të dyshuar për vrasjen e Oliver Ivanoviç, në janar të vitit 2018.

Haradinaj: Heqja e taksës po aq e rrezikshme sa edhe vizatimet e hartës së...

Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj ka reaguar ndaj deklarimeve se vendosja e taksave tash e një vit ndaj mallrave serbe nuk ka...

Gara e Francës dhe Gjermanisë për udhëheqjen e NATO-s

Franca dhe Gjermania garuan për udhëheqjen evropiane në NATO të mërkurën në Bruksel, gjatë takimit të parë të ministrave të jashtëm të...