Ministri Bajrami tregon çmimin e teksteve shkollore

Ministri i Arsimit, Arsim Bajrami në seancën e sotme të Kuvendit se ka thënë se kostoja mesatare e teksteve për një nxënës është 20...

Preteni: Pë 10 vjet në prokurori dërguam 1434 persona

Kryshefit të Agjencisë Kundër Korrupsionit, Hasan Pretreni, i kanë mbetur edhe dy ditë për të liruar detyrën të cilën e ushtroi për rreth 10...

Për pagat e 28 mijë e 31 veteranëve duhen edhe mbi 15 milionë euro

Në seancën e sotme është ngritur edhe çështja e pagave të veteranëve të UÇK-së. Ishte deputetja e AAK-së Time Kadriaj e cila ka kërkuar...

Ymeri: Demarkacioni është tradhti ndaj shteti

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka deklaruar edhe një herë se seanca e një shtatori është fundi i marrëveshjes për Demarkacionin me Malin...

Vazhdojnë protestat e dhunshme në SHBA, vritet edhe një protestues

Një person është që qëlluar për vdekje në natën e dytë të protestave të dhunshme pasi u shënua një tjetër episod kur policia qëllon...

Punëtorët e “Ferronikelit” mbeten pa paga

Kanë kaluar gjashtë muaj që kur “Ferronikeli” ka ndërprerë prodhimin, për shkak të, siç ishte thënë, “problemeve teknike me pajisje të caktuara në fabrikë,...

Gjuriq ndalohet nga Policia e Kosovës

Mediat serbe raportojnë se mbrëmë Policia e Kosovës në Graçanicë e ka ndaluar veturën në të cilin gjendej, Marko Gjuriq, i ashtuquajturi drejtor...

Del nga rruga autobusi i linjës Athinë-Tiranë, 30 të plagosur

Një autobus i linjës Athinë-Tiranë ka dalë nga rruga, duke shkaktuar plagosjen e 30 personave. Aksidenti ka ndodhur rreth orës 5:00, në aksin Gjirokastër-Tepelenë, kur...

Sot seanca e Kuvendit pa demarkacionin

Kuvendi i Kosovës sot do ta mbajë seancën e radhës plenare. Në rend dite nuk do të jetë çështja e Demarkacionit. Siç njofton Kuvendi, seanca...

Në Universitetin e Gjakovës, favore seksuale, ryshfet, korrupsion dhe shantazhe

Parlamenti Studentor i Universitetit të Gjakovës “Fehmi Agani” thonë se kanë hulumtuar në bashkëbisedim me studentë dhe se me vetë deklarimet e tyre, kanë...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
178AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Aktakuzë kundër pesë ish-zyrtarëve të komunës së Prizrenit

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër gjashtë zyrtarëve të komunës së Prizrenit, të cilët dyshohen për vepra penale që ndërlidhen...

Stadiumi Kombëtar në Bërnicë apo Korreticë, MKRS: Mos e ndryshoni lokacionin, i kemi shpenzuar...

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka publikuar një sqarim në lidhje me lokacionin e mundshëm të stadiumit Kombëtar të Kosovës.

Finlanda: BE-së nuk i ka vdekur truri për zgjerimin

Bashkimit Europian nuk “i ka vdekur truri” për zgjerimin; me këtë deklaratë, ministrja e jashtme finlandeze Tytti Tuppurainen iu përgjigj propozimit të fundit francez,...

Një mënyrë e mirë për të lehtësuar dhimbjet në fyt

Gjatë ditëve të ftohta, të gjithë përballemi me dhimbje të fytit. Në vend që të marrim ilaçe që zvogëlojnë imunitetin...
video

Video: Digjen kopjet e Kuranit në Norvegji, ja si reagojnë kundërshtuesit

Udhëheqësi i një grupi kundër “islamizimit” të Norvegjisë u sulmua nga disa burra pasi ai nisi t’i vinte zjarrin një kopjeje të...

Frika nga drejtësia, të paktën 10 veteranë të rrejshëm largohen vullnetarisht nga listat

Gjykatat e Kosovës i kanë shpeshtuar dënimet për personat që në emër të luftës së UÇK-së, morën fonde si veteranë pa qenë...

Në Turqi fuqizohet Rrjeti i të rinjve dhe studentëve shqiptarë

Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike realizoi projektin “Krijimi dhe fuqizimi i rrjeteve te të rinjve dhe studentëve në Turqi”. Në qytetin...