Tre izraelitë vriten në Bregun Perëndimor

0
Tre civilë izraelitë janë therur për vdekje në një lagje pranë Ramallahut në Bregun e pushtuar Perëndimor, në qytetin Halamish. Ushtria izraelite thotë se sulmuesi...

Hoxhaj: Kosova i ka siguruar votat për UNESCO dhe INTERPOL

0
Kosova i siguruar votat e nevojshme për pranim në organizatat ndërkombëtare, UNESCO dhe INTERPOL. Ndërkaq, një shtet tashmë ka përmbyllur të gjitha procedurat e...

Kamp “trajnimi” për turistët, i mësojnë si ti gjuajnë njerëzit

0
Lufta kundër terroizmit është kryefjalë në media, por një luftë si kjo në video nuk është gjë tjetër, vecse ajo që kritikët e quajnë: E paarsyeshme. Në...

Jep dorëheqjen zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë

0
Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer dha dorëheqjen në formë protestë kundër ndryshimeve në ekipin e komunikimit. Sipas mediave amerikane, Spicer la detyrën pasi...

Delawie kërkon veprime të shpejta: Qeverinë ta bëjnë ata që i kanë 61 vota

0
Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, në një intervistë për televizionin lokal serb nga Shtërpca, TV Herz, i ka bërë thirrje politikës kosovare që...

Ushtari e shkelmon besimtarin duke u falur (VIDEO)

0
Durimi e ka nje kufi, por me sa duket durimi i ketyre besimtareve eshte i pakufishem . Demonstratat e sotme ne Al Aksa u...

Shpërthim në Muzeun Britanik të Londrës (FOTO)

0
Londër Muzeu Britanik i cili gjendet në Russel Square u evakuua dhe vizitorët u larguan pas një incidenti të saporaportuar. Dëshmitarët treguan përmes mediave sociale se...

Mustafa: Nuk kemi vota për PAN-in, nuk shkoj te presidenti

0
Kryeministri në detyrë Isa Mustafa ka shprehur bindjen se asnjë deputetë i LDK-së nuk do ta votojë Ramush Haradinajn për kryeministër. Ai akuzoi të gjitha...

Armë, drogë dhe agjens kimik në websajte

0
Kohë të vështira për tregun e zi online. AlphaBay dhe Hansa, dy ndër faqet më të rëndësishme të të ashtuquajturit Deep Web, janë mbyllur. Kjo,...

Ja cilat vende dhe organizata reaguan ndaj asaj që po ndodhë në Jerusalem

0
Tensionet midis palestinezëve dhe forcave izraelite për Al-Aksanë kanë nxitur bashkësinë ndërkombëtare të kërkojë qetësi dhe rivendosje të status quo-së, për tu dhënë myslimanëve...