Shpallet urdhër arrest për Gylenin në lidhje me vrasjen e Hrant Dink

0
Gjykata në Stamboll ka marrë vendim për lëshimin e urdhër arrestit për liderin e organizatës terroriste FETO, Fetullah Gylen dhe disa të tjerë në...

Kryeministri Mustafa: Uji, parakusht themelor për zhvillim të qëndrueshëm

0
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në shënimin e Ditës Botërore të Ujit organizuar nga Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor. Para...

Ndalimi i laptopëve, SHBA i druhen një sulmi terrorist nga ISIS

0
Ndalimi i pajisjeve të mëdha elektronike në bordet e avionëve me destinacion Shtetet e Bashkuara, që u pasua më pas edhe nga Britania e...

Sarajevë, sot mbahet marsh qytetar për Halepin

0
Rreth 35 pjesëmarrës të marshit qytetar për Halepin i cili deri më tani ka kaluar më shumë se 1.000 kilometra nëpër Evropë, mëngjesin e...

Norvegjia pranon azilin e 5 ushtarakëve të dyshuar për lidhje me FETO-n

0
Janë pranuar aplikimet për azil të kryer në Norvegji nga një atashe ushtarak dhe 4 oficerë turq, të dyshuar se kanë lidhje me organizatën...

Greqi, nis procesi i ri gjyqësor ndaj ushtarëve puçistë

0
ATHINË (AA) - Ka nisur procesi i ri gjyqësor për kërkesën e ekstradimit të 8 ushtarëve puçistë të cilët pas 15 korrikut, tentativës për...

Digjet një xhami historike në Greqi

0
Zjarri ka përfshirë xhaminë historike Beyazit, në Dimetoka të Greqisë, raporton Anadolu Agency (AA). Zjarri ka rënë në orët e para të mëngjesit, ndërsa...

Erdogan: Turqia nuk mund të nënvlerësohet

0
Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan në një fjalim të mbajtur në takimin me anëtarët e Shoqatës së Botuesve "Anadolu" në rezidencën presidenciale në...

Punimet për xhaminë më të madhe në Ballkan vazhdojnë pa ndërprerje

0
Ndërkohë që besimtarët muslimanë në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, ende përballen me vështirësi në kryerjen e lutjeve të tyre, për shkak të numrit të...

Hahn: Të respektohet shumica parlamentare

0
Të respektohet demokracia dhe shumica parlamentare, të mos nxiten tensionet ndëretnike, të zgjidhet kryetari i Parlamentit dhe shpejt të formohet qeveria. Këto janë kërkesat...

Artikujt e fundit