Heqja e barrikadës në veri çështje ditësh

Saktësisht një javë më parë ka filluar heqja e barrikadës mbi lumin Ibër në Mitrovicë. Por mundësia për qarkullim në të dyja antë e...

Kurti fton gjilanasit të organizohen për protestën e 1 shtatorit

Derisa po afrohet dita kur Lëvizja Vetëvendosje ka paralajmëruar protestë gjithëpopullore, për të mos lejuar që në seancën e Kuvendit të votohet demarkacioni me...

Bashkë kundër demarkacionit, të ndarë për protestë

Subjektet opozitare, Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, do të marrin pjesë në seancën e paralajmëruar të Kuvendit të...

Sulm i armatosur në SHBA, 5 viktima

Pesë persona janë vrarë, mes të cilëve një grua shtatzënë, si pasojë e një sulmi të armatosur të shtunën në Alabama të SHBA-së, ndërsa...

Turqia dhe SHBA, bisedime per ekstradimin e Gylenit

ANKARA (AA) - KEMAL KARADAĞ - Një delegacion i përbërë nga zyrtarët e Departamentit Amerikan të Shtetit dhe Departamentit të Drejtësisë përgjatë dy ditëve...

Komisioni publikon lista të pronarëve në Çakorr e Bjelluhë, thotë se Kosova nuk humbë...

Komisioni shtetëror për Demarkacion me Malin e Zi, nëpërmes një komunikate për medie ka prezantuar lista të pronarëve të tokave në brezin kufitar, ku...

Hoxhaj: Kosova përkrah Turqisë në këto momente të vështira

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj përmes një statusi në Facebook u ka shprehur ngushëllime familjarëve të viktimave që mbetën të vrarë nga...

Kosova kampione e korrupsionit

Niveli i lartë i korrupsionit në prokurimin publik është shndërruar në “kancer” të buxhetit të shtetit. Brenda vitit dyshohet se shuma të mëdha parash...

A do të merren seriozisht vërejtjet e Bidenit për korrupsionin?

Zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden, gjatë vizitës në Kosovë ka përsëritur kërkesën për luftim të krimit të organizuar dhe korrupsionit, kërkesë kjo që deri tani...

Xhemati i Kosovës mbi 145 mijë euro për Lagjen “Hasanbeg” të Shkupit

Në aksionin e Bashkësisë Islame të Kosovës të xhumasë së 12 gushtit për ndihmë banorëve të lagjes Hasanbeg të Shkupit të cilët pësuan nga...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Trump: Pushtimi i Iranit do të ishte “vendim shumë i lehtë”

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka deklaruar se pushtimi i Iranit do të ishte një "vendim shumë i lehtë", në kohën kur...

Muriqi shënon për epërsinë e Fenerbahces

Fenerbahce ka kaluar në epërsi ndaj Ankaragucu. Pasi ishin në disavantazh, gjiganti turk ka kaluar në epërsi me rezultat 2-1,...

Ministria e Mbrojtjes e Shqipërisë: 68 persona të lënduar nga tërmetet, 95 ndërtesa të...

Ministria e Mbrojtjes e Shqipërisë ka dhënë detajet e fundit sa i përket bilancit të tërmeteve që goditën vendin, e lëkundjet e të...

Brexit, BE-ja dhe Britania dakordohen për të vazhduar bisedimet

Bashkimi Evropian ka thënë se negociatorët britanikë dhe ata të BE-së janë pajtuar për të vazhduar diskutimet me qëllim të finalizimit të Brexitit, apo...

Aguero thyen rekordin e Wayne Rooney

Sergio Aguero ka thyer një rekord të mbajtur nga Wayne Rooney për t’u bërë lojtari i parë që shënoi në secilën nga gjashtë...

Ja zonat dhe pamjet e shkatërrimit që solli tërmeti në Shqipëri

Një tërmet i fuqishëm ka shkundur vendin tonë. Sipas raportimeve të para të ardhura në redaksinë e Top Channel, epiqendra ishte në Durrës, shkruan...

Pas tërmetit, Thaçi i ofron ndihmë të pakursyer Shqipërisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi thotë se është shqetësuar pas ka dëgjuar për pasojat e tërmetit që ndodhi sot në Shqipëri.