Xhemati i Kosovës mbi 145 mijë euro për Lagjen “Hasanbeg” të Shkupit

Në aksionin e Bashkësisë Islame të Kosovës të xhumasë së 12 gushtit për ndihmë banorëve të lagjes Hasanbeg të Shkupit të cilët pësuan nga...

E ardhmja e pasigurt e koalicionit PDK-LDK

Partnerët e mëdhenj të koalicionit qeverisës, Partia Demokratike e Kosovës (PDK) dhe Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) nuk janë të sigurta se çfarë do...

Demarkacioni në përputhje me vendimin e GJND-së

ipas zyrtarëve qeveritarë, përveç argumenteve ligjore, hartografike, shkencore dhe normative, procesi i shënjimit të vijës kufitare me Malin e Zi është në përputhje edhe...

Thaçi: Votojeni demarkacionin, mos i dëgjoni pretendimet e rreme të akterëve politikë!

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka ftuar deputetët e Kuvendit të Kosovës të kenë besim tek institucionet e Kosovës dhe tek këshillat e partnerëve...

Kolona të gjata në Merdar

Në pikëkalimin kufitar të Merdares edhe sot janë krijuar kolona të gjata. Qytetarët janë ankuar se presin afërsisht 5 orë për të kaluar kontrollet...

Kisha ortodokse në Graçanicë ndërtohet me buxhetin e Kosovës

Përderisa xhamitë dhe kishat katolike ndërtohen nga donatorët dhe iniciativat qytetare, taksat e qytetarëve të Kosovës, po përdoren për promovim të religjionit ortodoks serb...
video

Dosja e Shefave XV: Fuqia dhe kontrolli i plotë i Grabovcit dhe PDK-së mbi...

Tri biseda të reja telefonike, një me një ministër e dy të tjera me persona jo publik, dëshmojnë edhe më tej fuqinë dhe kontrollin...

Premtimet që asnjëherë nuk u realizuan

Po t’i mbanin premtimet parazgjedhore dy partnerët e koalicionit qeverisës (PDK-LDK), gjatë dy vjetëve të fundit në Kosovë do të duhej të hapeshin 100...

Ymeri: AAK e Nisma, të painteresuara për takime rreth demarkacionit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka thënë se më 1 shtator qytetarët do ta ndalin përfundimisht versionin aktual të demarkacionit me Malin e...

AAK kundër protestës për demarkacion

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka vendosur që të mos i bashkëngjitet Lëvizjes “Vetëvendosje” në protestën e 1 shtatorit për demarkacionin. Zyrtarë të këtij...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Peshqit ngordhin nga helmimi në Drinin e Bardhë

Një dukuri aspak e këndshme është duke ndodhur në lumin Drini në Prizren Aty peshqit...

Kjo është Kryesia e re e LDK-së që nesër zgjedh kandidatin për kryeministër

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm, nga ku është zgjedhur edhe Kryesia e re e partisë.

Samiti i G7-s pritet me tensione

Nga mosmarrëveshjet tregtare ShBA-Kinë te protestat në Hong Kong, samiti i udhëheqësve të G7-s pritet të karakterizohet nga tensioni. Presidenti, Emmanuel Macron, mikpritësi i...

Zjarret në Lezhë dhe Gjirokastër, Meta kërkon koordinim të shpejtë të institucioneve

Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaron se është duke ndjekur me shumë shqetësim situatën aktuale të shkaktuar nga përhapja masive e zjarreve në disa...

Kanadaja kundër kthimit të Rusisë në grupin G8

Kanadaja ka kundërshtuar idenë që Rusia të kthehet në grupin G8, duke theksuar se ajo nuk duhet të mirëpritet përsëri derisa të tregojë...

Policia kërkon ndihmë për kapjen e këtij personi të rrezikshëm

Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmë në gjetjen e një personi të rrezikshëm i cili dyshohet për përdorim të armëve dhe vjedhje...

Kjo është përgjigja e kompanisë “Pastrimi” pas aksidentit në Prishtinë

Një kamion i kompanisë “Pastrimi” në Prishtinë ka shkaktuar aksident, ku janë lënduar tre persona dhe janë dëmtuar nëntë vetura.