Shpërthim në Izmir të Turqisë

Në afërsi të gjykatës së qytetit Izmir të Turqisë ka ndodhur një shpërthim. Në vendngjarje janë dërguar një numër i madh i forcave policore...

Nis seanca gjyqësore ndaj Haradinajt në Francë

Gjykata e Colmarit në Francë ka nisur shqyrtimin gjyqësorë ndaj Ramush Haradinajt. Ky trup gjykues francez pritet të vendosë nëse kreu i AAK’së, i arrestuar...

Vuçiq: Franca të na e dorëzojë Haradinajn

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha të enjten se Serbia do të kërkojë esktradimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, i ndaluar nga autoritetet...

Nikoliq dhe Gjuriq nesër në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliq dhe Drejtori i së ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq nesër do të qëndrojnë në...

Tahiri: Të zbatohen masa reciprociteti ndaj fletë-arrestimeve serbe

Kosova duhet të aplikojë masa reciprociteti ndaj Serbisë në lidhje me fletë-arrestimet të cilat po i mbanë në fuqi, ka deklaruar ministrja për Dialog...

Të gjitha rrugët në Komunën e Prishtinës janë të kalueshme

Komuna e Prishtinës njofton qytetarët se megjithë reshjet e borës nga nata e mbrëmshme dhe sot, të gjitha rrugët si në qytet poashtu edhe...

Ky është fletarresti ndërkombëtar ndaj Ramush Haradinajt (Dokument)

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, është ndaluar dje nga autoritetet franceze pasi që ka urdhërarrest ndërkombëtar.  Autoritetet franceze janë bazuar në një fletarrest të Serbisë...

Familjet siriane kanë nisur të kthehen në Aleppo

Zv/koordinatori i ndihmave humanitare i Kombeve të Bashkuara për Sirinë, Sajjad Malik, ka njoftuar se pavarësisht shkatërrimeve të mëdha në Halep, sirianët kanë nisur...

Koci: Ramush Haradinaj pritet të lirohet sot

Ramush Haradinaj sot do të paraqitet para zyrës së Prokurorit të Përgjithshëm, të Gjykatës së Apelit në Colmar. Me këtë rast, dhoma hetuese e kësaj...

Presidentja e Speciales nis punën pas dy javësh

Ekaterina Trendafilova, presidente e Dhomave të Veçanta të Gjykatës Speciale, edhe zyrtarisht nis punën nga mesi i janarit të këtij viti, përderisa rekrutimi i...