Premtime megalomane për Drenasin

Gjatë fushatës 5-ditëshe subjektet politike kanë premtuar investime të mëdha në Drenas. Kadri Veseli dhe kandidati i PDK-së, Ramiz Lladrovci, kanë premtuar bashkërisht 83...

Në Turqi arsimohen studentë nga e gjithë bota

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se "Është e pamundur që të mendohet se universitet tona të izolohen brenda kufijve të tyre...

Jahjaga përmbyll vizitën treditore në Emiratet e Bashkuara Arabe

Gjatë vizitës së saj treditore në Emiratet e Bashkuara Arabe, ish-Presidentja e Kosovës, AtifeteJahjaga u prit nga kryetarja e Këshillit Kombëtar Federativ Amalal-Qubaisi. Me al-Qubaisi...

Veseli: Prodhimi me kapacitet të plotë i Ferronikelit, lajm i mirë për të gjithë

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, së bashku me ministrin e Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stavileci dhe kandidatin e PDK-së për kryetar të Drenasit, Ramiz Lladrovci,...

Përurohet ura që lidh dy komunat veriore të Kosovës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka qëndruar sot për vizitë në veri të vendit, ku ka marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit...

Gjykata Speciale fillon punën nga 1 janari 2017

Mbretëria e Holandës ka ratifikuar Marrëveshjen për Shtetin Nikoqir për Dhomat e Specializuara të Kosovës, përkatësisht Gjykatën Speciale Lajmi është publikuar në ueb-faqen zyrtare të...

Kongresi Amerikan i Hebrenjve lavdëron Thaçin (Dokument)

Kongresi Amerikan i Hebrenjve, e themeluar 1918, që njihet si organizata më e madhe në botë që mbron të drejtat e hebrenjve ia ka...

Aksion i gjerë i policisë, bastisen shumë lokacione nëpër Kosovë

Policia e Kosovës ka realizuar një aksion të gjerë policor nëpër lokacione të ndryshme në disa rajone të Kosovës. Aksioni policor ka filluar mbrëmjen së...

Kosova ua zgjat jetën targave “Proba”

Qytetarët e Kosovës, të cilët kalojnë në territorin e Serbisë me vetura, vazhdojnë t’i heqin targat e Kosovës dhe t’i zëvendësojnë me targat “Proba”. Tani...

Nuk matet territori pa u caktuar kufijtë

Ideja e kryeministrit Isa Mustafa për ta matur territorin e Kosovës, në mënyrë që të dëshmohet se nuk humbet territor me Marrëveshjen e Vjenës...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Arrestohet në Prishtinë serbi i dyshuar për krime lufte

Një serb është arrestuar si i dyshuar për krime lufte në Kosovë. Policia e Kosovës ka bërë të ditur...

KQZ-ja nis shqyrtimin e zarfeve me fletvotime të ardhura nga Serbia

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve tani ka filluar shqyrtimin dhe vlerësimin e zarfeve të supozuara me fletëvotime që kanë ardhur nga Serbia.

Britani, gjenden 39 kufoma brenda një kamioni nga Bullgaria

Policia britanike ka njoftuar se janë gjetur kufomat e 39 personave në një kamion në një park industrial në Thurrock të Anglisë,...

Skandaloze: Man Utd e vendos sërish Kosovën si pjesë të Serbisë

Intervistë me mesfushorin e vet serb, Nemanja Matic, e ka shfaqur Kosovën pjesë të Serbisë gjatë ditës së djeshme.

Parlamenti britanik voton kundër përshpejtimit të Brexit-it

Kryeministri britanik Boris Johnson u pajtua që qeveria ta tërheqë legjislacionin që lidhet me marrëveshjen e arritur me Bashkimin Evropian për Brexit-in...

Senati amerikan miraton rezolutë për ndriçimin e vrasjes së vëllezërve Bytyçi

Senati amerikan miratoi rezolutën për ndriçimin e vrasjes së vëllezërve Bytyçi. Kryetari i Komisionit të Dhomës së Përfaqësuesve për...

Zidane flet pas përformancës tjetër zhgënjyese të Hazard

Zinedine Zidane këmbënguli se forma e Eden Hazard nuk është asgjë për t'u shqetësuar pasi belgu vuri një paraqitje zhgënjyese në fitoren...