AGK dënon sulmin ndaj RTK-së

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka reaguar lidhur me sulmin me bombë dore ndaj Radio Televizionit të Kosovës. Në një njoftim për media, ata kanë...

“Rugovasit” marrin përsipër sulmin ndaj RTK-së

Grupi "Rugovasit" kanë marrë përsipër sulmin që ndodhi mbrëmë në RTK, medium i cili u sulmua me granatë dore. Në një njoftim, ata kanë bërë...

PD dënon ashpër sulmin ndaj RTK-së

Partia e Drejtësisë dënon ashpër sulmin e mbrëmshëm ndaj Radio Televizionit të Kosovës (RTK), duke e cilësuar si sulm ndaj institucioneve të vendit dhe...

Veseli për sulmin ndaj RTK-së: Akt kriminal

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka reaguar për sulmin e mbrëmshëm ndaj RTK-së. Hedhjen e mjetit shpërthyes, Veseli e ka quajtur akt kriminal,...

Kallëzim penal mjekëve për vdekjen e 36-vjeçares

Në Prokurori është ngritur kallëzim penal për katër mjekë të QKUK-së për trajtim të pandërgjegjshëm mjekësor dhe vrasje nga pakujdesia, shtatë muaj pas vdekjes...

Lista Serbe kushtëzon Demarkacionin!

Të paktën nëntë deputetë të dalë nga koalicioni qeverisës nuk do të votojnë ratifikimin e Marrëveshjes për Demarkacionin me Malin e Zi më 1...

RTK sulmohet me granatë dore

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në objektet e Radio Televizonit të Kosovës rreth orës 22, saktësish tek transmetuesi i valëve. Policia ka rrethuar objektin...

Sfidat e luftës kundër korrupsionit në Kosovë​

Përfaqësues të shoqërisë civile në Kosovë thonë se ndërhyrja e politikës në punën e institucioneve të drejtësisë pamundëson luftën kundër korrupsionit, në një kohë...

Haradinaj: Amerika do të jetë me ne, e votuam ose jo demarkacionin

Zëvendëspresidenti amerikan Joe Biden, sipas liderit të AAK-së Ramush Haradinajt, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës, do t’i qëndrojnë pranë Kosovës pavarësisht...

Statuti i Asociacionit, nuk ka nisur të hartohet

Ministria e Administrimit dhe Pushtetit Lokal ende nuk e di se edhe sa kohë i duhet për ta hartuar statutin e Asociacionit të...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Skenari serb për “katastrofë humanitare”, veriu i mbushur me mallra ushqimore e ilaçe

“Katastrofa humanitare” e paralajmëruar nga shteti serb në veri të Kosovës, po dëshmohet të jetë vetëm një skenar i radhës. Kjo pasi...

Shpërthim në qendër të Vjenës, 12 të lënduar

Së paku 12 persona kanë mbetur të lënduar nga një shpërthim në qendër të Vjenës. Disa ndërtesa kanë mbetur...

1.65 ton kokainë dhe heroinë trafikohen në Evropë nga shqiptarët

Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda të Shqipërisë kanë qenë pjesëmarrëse dhe kanë luajtur rol aktiv në një tjetër...

Rama: Frika nga drejtësia e ka kthyer opozitën në kamikaze

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka lëshuar sërish akuza për opozitën gjatë fjalimit të mbajtur në bashkinë e Gramshit, për votimet e 30...

Serbia paralajmëron hyrjen masive të mallrave serbe në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq është shprehur sot se qeveria e Serbisë do të fusë mallra serbe në Kosovë – me çdo...

A do ta refuzojnë arabët marrëveshjen për Palestinën, siç e refuzoi Sulltani Osman?

Politikani veteran libanez Walid Joumblatt ka nxjerrë një krahasim ndërmjet reagimit të Perandorisë Osmane ndaj ofertës së themeluesit të Cionizmit Theodor Herzl...

Zhgënjen Patriot Behrami, eliminohet në çerekfinale

Patriot Behrami është mposhtur në çerekfinale nga boksieri Lorenzo Sotomayor me pikë dhe kësisoj ka mbetur pa medalje në Lojërat Evropiane Minsk...