Në Mosul, rrogat ndahen me taksi

Qe kur terroristët e ISIS-it u dëbuan nga Mosuli vitin e kaluar, shoferi i taksisë Abu Aref transporton më shumë sesa vetëm njerëz: ai...

Deklarata e plotë e Kuvendit të Kosovës që dënon sulmin ndaj Kuvendit

Kuvendi i Republikës së Kosovës, gjatë seancës së sotme me propozimin e grupeve parlamentare: PDK, LDK, LVV, LS dhe “6+” aprovoi miratimin e një...

Në kohë fushate përurohen fabrika dhe premtohen puësime

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në hapjen e Fabrikës “Te Naseri” në Shirokë të Suharekës, e cila ka rreth 150...

Ky është vendimi i Gjykatës për Albin Kurtin dhe Donika Kadaj-Bujupin

Kryetari i Trupit Gjykues në procesin gjyqësor kundër katër deputetëve të Vetëvendosjes, Beqir Kalludra, duke përfunduar seancën e sotme gjyqësore ka njoftuar se trupi...

Tensionohet veriu, policia bëhet gati të arrestojë Gjuriqin

Njësitë speciale të Kosovës me autoblindat e tyre dhe me armë kanë rrethuar objektin ku ndodhet Marko Gjuriq dhe Nikola Selakoviq. Ata pritet të kryejnë...

Mustafa prezanton projektligjin për Trepçën, e quan jetik

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka prezantuar para deputetëve projektligjin e ri për Trepçën. Mustafa e ka konsideruar këtë projektligj si jetik për Trepçën, duke...

Masat ne Zelandën e Re, ndalohen armët gjysmëautomatike

Zelanda e Re do t’i ndalojë të gjitha armët gjysmëautomatike të stilit ushtarak. Pas ngjarjes së Christchurchit, autoritetet neozelandeze janë bindur se...

Kryeministri Edi Rama viziton Kosovën

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama sot qëndron për vizitë në Kosovë. Gjatë qëndrimit në Prishtinë, Rama do ta vizitojë Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, lideri...

Maqedonia sot dhe nesër nis bisedimet për në NATO

Të enjten dhe të premten zyrtarisht fillojnë bisedimet për anëtarësim në NATO. Koordinatori nacional për NATO, Stevo Pendarovski tha se Komiteti për integrimin e vendit...

Shërbyesit civilë vazhdojnë grevën njëorëshe

Këshilli grevist i shërbyesve civil ka njoftuar se greva njëorëshe do të vazhdojë edhe sot, në të njëjtën kohë që është mbajtur...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Qeveria Haradinaj mund të bjerë në vjeshtë?

Qeveria “Haradinaj” mund të bjerë në vjeshtën e sivjetme dhe vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare. Analistët politikë thonë se është...

Grasso: Gjendja e sigurisë në Kosovë është e qetë, ja pse mbrëmë fluturoi helikopteri...

Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso ka zbuluar arsyen pse mbrëmë një helikopter fluturoi mbi komunat veriore të Kosovës. Zëdhënësi i KFOR-it në Kosovë,...

Kuvendi mban dy seanca të jashtëzakonshme

Kuvendi i Republikës së Kosovës sot mban dy seanca të jashtëzakonshme. Seanca e parë është thirrur lidhur me...

Temperatura të larta edhe sot

Fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë Gadishullin e Ballkanit do të jenë të qëndrueshme edhe sot duke krijuar kushte...

Skenari serb për “katastrofë humanitare”, veriu i mbushur me mallra ushqimore e ilaçe

“Katastrofa humanitare” e paralajmëruar nga shteti serb në veri të Kosovës, po dëshmohet të jetë vetëm një skenar i radhës. Kjo pasi...

Shpërthim në qendër të Vjenës, 12 të lënduar

Së paku 12 persona kanë mbetur të lënduar nga një shpërthim në qendër të Vjenës. Disa ndërtesa kanë mbetur...

1.65 ton kokainë dhe heroinë trafikohen në Evropë nga shqiptarët

Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda të Shqipërisë kanë qenë pjesëmarrëse dhe kanë luajtur rol aktiv në një tjetër...