Armëpushimi në Siri ka filluar ditën e parë të Kurban Bajramit

Të hënën, në ditën e parë të Kurban Bajramit, kë hyrë në fuqi armëpushimi në Siri, raporton Anadolu Agency (AA). Një gjë të tillë më...

Policia: Falja e Bajramit kaloi pa asnjë incident

Para orës 07:00 të mëngjesit besimtarët myslimanë kanë falur Namazin e Kurban Bajramit. Kjo ceremoni është mbajtur nëpër të gjitha xhamitë anekënd vendit. Gjatë kryerjes së...

Mustafa: Çdo festë të Bajramit po e festojmë në gjendje më të mirë shpirtërore...

Kryeministri Isa Mustafa, ka vizituar Bashkësinë Islame të Kosovës. Ai ka thënë se është i lumtur që çdo festë e Bajramit po festohet në...

Namazi i Kurban – Bajramit falet edhe në veri

Shumë shqiptarë dhe të tjerë të besimit islam kanë marrë pjesë në faljen e namazit të Kurban Bajramit, në lagjen e Boshnjakëve në veri...

Tiranë, namazi i Kurban – Bajramit falet në sheshin “Dëshmorët e Kombit”

Besimtarët myslimanë në të gjithë botën festojnë sot ditën më të rëndësishme në kalendarin islam, Kurban Bajrami. Festa që simbolizon sakrificën ndaj Zotit duke bërë...

Famija Jashari uron Bajramin nga kompleksi “Adem Jashari”

Vajza e herotit, ‘Adem Jashari’, Besarta, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e Festës së Kurnab Bajramit. Ajo së bashku me familjen e...

Myslimanët sot festojnë Kurban Bajramin

Myslimanët në mbarë botën sot po festojnë Kurban Bajramin, i cili tek shqiptarët njihet ndryshe edhe si Bajrami i Vogël. Kurban Bajrami është njëra nga...

Urimet e para vijnë nga Lindja e largët – Shqiptarët në Malajzi urojnë Festën...

Dita e madhe e Kurban Bajramit sjell gëzime në të katër anët e botës. Sot kjo festë më së pari filloi të festohet në lindje,...

Rreth 50 persona të lënduar nga tërmeti në Shkup

Rreth 50 qytetarë në Shkup të dielën pasdite janë pranuar në Klinikën “Shën Naum Ohridski”, me lëndime në duart, këmbët dhe pjesëve tjera të...

PD e Gjakovës shpërndan 110 pako ushqimore për nder të Kurban-Bajramit

Partia e Drejtësisë-Dega Gjakovë, për nder të festës së Kurban Bajramit, organizoi aktivitetin humanitar, tashmë tradicional të shperndarjes së pakove ushqimore për familjet me...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Qeveria Haradinaj mund të bjerë në vjeshtë?

Qeveria “Haradinaj” mund të bjerë në vjeshtën e sivjetme dhe vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare. Analistët politikë thonë se është...

Grasso: Gjendja e sigurisë në Kosovë është e qetë, ja pse mbrëmë fluturoi helikopteri...

Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso ka zbuluar arsyen pse mbrëmë një helikopter fluturoi mbi komunat veriore të Kosovës. Zëdhënësi i KFOR-it në Kosovë,...

Kuvendi mban dy seanca të jashtëzakonshme

Kuvendi i Republikës së Kosovës sot mban dy seanca të jashtëzakonshme. Seanca e parë është thirrur lidhur me...

Temperatura të larta edhe sot

Fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë Gadishullin e Ballkanit do të jenë të qëndrueshme edhe sot duke krijuar kushte...

Skenari serb për “katastrofë humanitare”, veriu i mbushur me mallra ushqimore e ilaçe

“Katastrofa humanitare” e paralajmëruar nga shteti serb në veri të Kosovës, po dëshmohet të jetë vetëm një skenar i radhës. Kjo pasi...

Shpërthim në qendër të Vjenës, 12 të lënduar

Së paku 12 persona kanë mbetur të lënduar nga një shpërthim në qendër të Vjenës. Disa ndërtesa kanë mbetur...

1.65 ton kokainë dhe heroinë trafikohen në Evropë nga shqiptarët

Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda të Shqipërisë kanë qenë pjesëmarrëse dhe kanë luajtur rol aktiv në një tjetër...