Ridizajnimi i dialogut, i domosdoshëm

Ministrja e Dialogut, Edita Tahiri ka vlerësuar se procesi i dialogut me Serbinë nuk mund të zgjasë pafundësisht. Ajo ka treguar se kanë kërkuar nga...

Mustafa: Narkotikët po luftohen kënaqshëm

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Nehat Mustafa, në Ballë për Ballë të Klan Kosovës ka thënë se trafiku i narkotikëve në Kosovë është duke...

Takohen pozita dhe opozita, kërkojnë zgjidhje për Demarkacionin

Çështja e Demarkacionit me Malin e Zi ka bërë bashkë për herë të parë pozitën dhe opozitën. Në takimin, i cili është mbajtur sonte është...

Aktakuzë për 4 imamë të dyshuar për terrorizëm, s’ka fakte për Shefqet Krasniqin

Prokuroria Speciale e Kosovës, ka ngritur sot aktakuzë, pranë Gjykatës Themelore në Prishtinë, kundër pesë të pandehurve: B. R. ish imam në xhaminë...

Gjykimi ndaj Limajt merr kthesë të papritur

Gjykimi i Fatmir Limajt në rastin e MTPT-së mori një kthesë të papritur kur prokurori Charles Hardaway, në seancën e ditës së martë, u...

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm rus Gerasimov vizitë në Turqi

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Turqisë gjeneral Hulusi Akar priti në takim Shefin e Shtabit të Përgjithshëm të Rusisë Valeriy Gerasimov i cili...

Sejdiu: Demarkacionin nuk e përcaktoi Ahtisaari

Pakoja e Ahtisaarit nuk parashikon që Kosova t’i japë mijëra hektarë tokë Malit të Zi, por kufirin e sheh si çështje normale ndërmjet dy...

Sot shpalosen detajet e para për Gjykatën Speciale

Gjykata Speciale Kosovës dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar për herë të parë sot do të mbajnë konferencë për shtyp në Hagë. Administratorja e Speciales,...

Universitetet e reja publike po përballen me mungesë buxheti dhe kuadri

Konferenca e rektorëve të universiteteve publike në Kosovë do të mblidhet më 27 shtator për t’i koordinuar veprimet mes këtyre universiteteve. Kryesuesi i konferencës së...

Përmbyllet në Bruksel marrëveshja për targa në mes Kosovës dhe Serbisë

Sot në Bruksel, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, pas njëmbëdhjetorësh bisedime është përmbyllur marrëveshja për reciprocitetin në tabelat e automjeteve në mes të dy...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Qeveria Haradinaj mund të bjerë në vjeshtë?

Qeveria “Haradinaj” mund të bjerë në vjeshtën e sivjetme dhe vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare. Analistët politikë thonë se është...

Grasso: Gjendja e sigurisë në Kosovë është e qetë, ja pse mbrëmë fluturoi helikopteri...

Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso ka zbuluar arsyen pse mbrëmë një helikopter fluturoi mbi komunat veriore të Kosovës. Zëdhënësi i KFOR-it në Kosovë,...

Kuvendi mban dy seanca të jashtëzakonshme

Kuvendi i Republikës së Kosovës sot mban dy seanca të jashtëzakonshme. Seanca e parë është thirrur lidhur me...

Temperatura të larta edhe sot

Fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë Gadishullin e Ballkanit do të jenë të qëndrueshme edhe sot duke krijuar kushte...

Skenari serb për “katastrofë humanitare”, veriu i mbushur me mallra ushqimore e ilaçe

“Katastrofa humanitare” e paralajmëruar nga shteti serb në veri të Kosovës, po dëshmohet të jetë vetëm një skenar i radhës. Kjo pasi...

Shpërthim në qendër të Vjenës, 12 të lënduar

Së paku 12 persona kanë mbetur të lënduar nga një shpërthim në qendër të Vjenës. Disa ndërtesa kanë mbetur...

1.65 ton kokainë dhe heroinë trafikohen në Evropë nga shqiptarët

Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda të Shqipërisë kanë qenë pjesëmarrëse dhe kanë luajtur rol aktiv në një tjetër...