Kjo është gjendja e të lënduarve nga shpërthimi në Ratkoc të Rahovecit

Një shpërthim i bombolës së gazit në restorantin “Te Dollari” në Ratkoc të Rahovecit ka shkaktuar panik. Shpërthimi ka qenë...

Amerika dhe Gjermania nuk i përkrahin zgjedhjet e parakohshme në Kosovë

Zyrtarë të ambasadave amerikane dhe gjermane janë kundër organizimit të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë. Ata kanë deklaruar se nëpërmjet zgjedhjeve të reja Kosova...

Facebook ka paguar taksa 5.1 milionë sterlina në Mbretërinë e Bashkuar

Platforma e rrjetit social Facebook, vitin e kaluar ka paguar taksa në shumën 5.1 milionë sterlina në Mbretërinë e Bashkuar, raporton Anadolu Agency (AA). Pas...

“Formimi i ushtrisë së Kosovës mund të rrezikojë dialogun me Serbinë”

Kuvendi i Kosovës sot në leximin e parë votoi tre projektligje për transformimin e FSK-së, projektligje këto që i hapin rrugë formimit të ushtrisë...

Mediat gjermane: bllokim i përkohshëm i negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë

Mediat gjermane raportojnë se do të ketë një bllokim të përkohshëm të negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Nis protesta kundër demarkacionit

Një pjesë e protestuesve, të cilët janë mbledhur për të kundërshtuar demarkacionin me Malin e Zi, janë zhvendosur prapa ndërtesës së Kuvendit të Kosovës,...

Tajfun në Japoni, lëndohen dhjetra persona

Të paktën 24 persona janë lënduar si pasojë e tajfunit në Japoni, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas mediave lokale, tajfuni i fuqishëm i cili ka...

Pesë propozimet për emrin e ri të Maqedonisë

Mediat maqedonase kanë publikuar pesë emrat e rinj të propozuar nga Kombet e Bashkuara. Emrat iu janë dorëzuar negociatorëve grekë dhe maqedonas, të cilët...

Turqi, nën dyshimet për lidhje me FETO-n arrestohen 150 ushtarë

Policia në Stamboll arrestoi sot 150 ushtarë nën dyshimet për lidhje me organizatën terroriste FETO, raporton Anadolu Agency (AA). Zyra kryesore e Prokurorisë në Stamboll...

Komuna e Gjilanit nuk ka vendim për ndërprerjen e grevës

Komuna e Gjilanit sqaron opinionin se nuk ka vendim për ndërprerjen e grevës së mësimdhënësve. Komuna e Gjilanit përmes një njoftimi për media...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
178AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Kosova U19 i mbyll me humbje kualifikimet për Kampionatin Evropian

Kombëtarja e Kosovës U19 është eliminuar nga faza e parë kualifikuese për Kampionatin Evropian. ‘Dardanët’ e rinj janë mposhtur...

Trajneri i Brazilit: Messi nuk mund të krahasohet me Pelen

Trajneri i Brazilit, Tite, ka thënë se nuk mund të ketë krahasime mes Lionel Messit dhe Pele. Messi dhe...

Ujësjellësi paralajmëron konsumatorët: Pajisuni me ujëmatës

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar që të gjithë ata konsumatorë individual që nuk janë pajisur me ujëmatës do të shkyçen...

BMW-ja përgatitet për ta rivalizuar Mercedesin me këtë veturë

BMW i4 po krijon një kërcënues serioz për Modelin Tesla 3. Sidoqoftë, i4 është vetëm një pjesë e sulmeve të ardhshme të...

Mbreti saudit Salman bin Abdulaziz takon myftiun Naim Tërnava, ja temat e takimit

Mbreti saudit Salman bin Abdulaziz, ka mirëpritur sot në Riad myftiun Naim Tërnava, së bashku me delegacionin e tij përcjellës.

Kritikoi Trump, gazetari pushohet nga puna në mes të emisionit

Gazetari i mirënjohur kanadez, Craig Silverman u pushua nga puna pasi transmetoi një video rreth Roy Cohn, një avokat i pamëshirshëm i...

Përzgjidhen vendet më të rrezikshme për t’u vizituar, ja ku kategorizohet Kosova

International SOS, firma ndërkombëtare e shërbimeve mjekësore dhe udhëtimit më e madhe në botë, ka radhitur Kosovën në kategorinë e dytë të...