Gabimi i pilotit, shkak i rrëzimit të avionit në Rusi

Hetuesit pohojnë se rrëzimi i avionit të pasagjerëve, në të cilin humbën jetën 71 persona, me siguri është shkaktuar nga gabimi i pilotit i...

Zgjedhjet në SHBA, Twitter fshin mbi 10 mijë profile

Pak ditë para zgjedhjeve të mesit të mandatit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, rrjeti social Twitter ka fshirë më shumë se 10 mijë...

Rinumërohen 772 vendvotime, mbesin edhe 635

Në QNR është duke vazhduar procesi i rinumërimit të vendvotimeve për të cilat ka vendosur PZAP-i. Këtë e ka...

Takimi që të përlot në kufirin Turqi-Siri

Vogëlushi sirian Reda Ali, 2 vjeç e gjysmë, i cili u plagos gjatë sulmit me armë kimike në qytetin Idlib të Sirisë dhe që...

Zbrazja e heshtur e shqiptarëve nga Lugina e Preshevës

Përtej deklaratave për një korrigjim të mundshëm të kufijeve që do ta bënte Luginën e Preshevës pjesë të Kosovës, mungesa e punësimit dhe mosnjohja...

Gjykata dënon ish-ministrin Agani dhe ish-sekretarin Gani Shabanin

Ish ministri i Shëndetësisë, Ferid Agani, është dënuar me 2 vjet e gjashtë muaj burg ndërsa ish sekretari i përgjithshëm i kësaj...

Kjo është gjykatësja që “ndanë Sheriatin”

E ulur në një bibliotekë gjyqësore të rrethuar me libra të ligjit islam, Nenney Shushaidah Binti Shamsuddin është e sjellshme dhe e butë, ndërsa...

OBSH: Çdo vit 5.4 milionë persona në botë kafshohen nga gjarpërinjtë

Çdo vit 5 milionë e 400 mijë persona në botë kafshohen nga gjarpërinjtë, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas lajmit të BBC-së, Organizata Botërore e Shëndetësisë...

Një nxënëse në Podujevë raporton në polici se u sulmua fizikisht nga mësuesi

Dy ditë më parë, në Podujevë ka ndodhur një sulm fizik ndaj një nxënëse të shkollës fillore, emri i shkollës nuk është bërë...

Rama propozon ministrat e rinj, opozita vazhdon protestën

Koalicioni qeverisës ka zyrtarizuar sot ndryshimet në qeveri, ku janë publikuar emrat e 4 ministrave të rinj, raporton Anadolu Agency (AA). Për postin e ministrit...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
178AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Aktakuzë kundër pesë ish-zyrtarëve të komunës së Prizrenit

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër gjashtë zyrtarëve të komunës së Prizrenit, të cilët dyshohen për vepra penale që ndërlidhen...

Stadiumi Kombëtar në Bërnicë apo Korreticë, MKRS: Mos e ndryshoni lokacionin, i kemi shpenzuar...

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka publikuar një sqarim në lidhje me lokacionin e mundshëm të stadiumit Kombëtar të Kosovës.

Finlanda: BE-së nuk i ka vdekur truri për zgjerimin

Bashkimit Europian nuk “i ka vdekur truri” për zgjerimin; me këtë deklaratë, ministrja e jashtme finlandeze Tytti Tuppurainen iu përgjigj propozimit të fundit francez,...

Një mënyrë e mirë për të lehtësuar dhimbjet në fyt

Gjatë ditëve të ftohta, të gjithë përballemi me dhimbje të fytit. Në vend që të marrim ilaçe që zvogëlojnë imunitetin...
video

Video: Digjen kopjet e Kuranit në Norvegji, ja si reagojnë kundërshtuesit

Udhëheqësi i një grupi kundër “islamizimit” të Norvegjisë u sulmua nga disa burra pasi ai nisi t’i vinte zjarrin një kopjeje të...

Frika nga drejtësia, të paktën 10 veteranë të rrejshëm largohen vullnetarisht nga listat

Gjykatat e Kosovës i kanë shpeshtuar dënimet për personat që në emër të luftës së UÇK-së, morën fonde si veteranë pa qenë...

Në Turqi fuqizohet Rrjeti i të rinjve dhe studentëve shqiptarë

Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike realizoi projektin “Krijimi dhe fuqizimi i rrjeteve te të rinjve dhe studentëve në Turqi”. Në qytetin...