OKB bën thirrje për armëpushim në Jemen

0
Zëvendës Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së për Çështjet Humanitare, Mark Lowcock bëri thirrje për sigurimin e një armëpushimi në Jemen, veçanërisht në qytetin Hudejde,...

Zjarr në një hotel në Stamboll, tre të vdekur

0
Një zjarr që shpërtheu në një hotel në pjesën evropiane të Stambollit la tre të vdekur, njoftuan mediat turke. Që të tre viktimat ishin punonjës të...

Kështu transportohet droga nga Kosova në Serbi

0
Në rubrikën Policia janë shfaqur pamje të njërit prej aksioneve të Policisë së Kosovës në kontrollimin e një makine të dyshuar për narkotik. Makina është...

Izraeli ndalë rrymën në Gaza, palestinezët mbeten në terr në Ramazan

0
Pas vendimit të Autoritetit Palestinez për të paguar më pak për energjinë elektrike të konsumuar nga Rripi i Gazës, Izraeli ka vendosur ta presë...

“Dialogu s’ka ndikim për anëtarësim në Interpol”

0
Përveç zyrtarëve qeveritarë, edhe njohësit e çështjevetë sigurisë kanë bërë me dije se gjatë këtij viti shteti i Kosovës ka gjasa më të mira...

Amaneti i dëshmorit: Nëse ma shihni nënën, thoni mos të më qajë

0
Njëri nga dëshmorët që dha jetën në luftimet e zhvilluara në Tetovë, është Hysni Xhemajli, i cili më 10 qershor 2001, ra në luftimet...

SHBA e Rusia pjesë e dialogut Kosovë-Serbi, Gjermania do përfaqësues special!

0
Derisa pritet vazhdimi i dialogut në Bruksel, në prapaskenën brenda Bashkimit Evropian përsëri ka ndërhyrje, Gjermania ka propozimin që në vend të shefes së...

Irak, të rinjtë në rrugë kundër korrupsionit dhe çmimeve të larta, 7 të vdekur...

0
Të pakët 7 të vdekur dhe qindra të plagosur është bilanci në rrugët e Bagdadit, ku mijëra njerëz dolën në rrugë për të...

Nis protesta “shkarkim kryeprokurorit – veting gjyqësorit”

0
Ka nisur protesta e radhës në Prishtinë me moton “Shkarkim kryeprokurorit – Veting Gjyqësorit”, e organizuar nga shoqëria civile. Ata kanë ftuar të gjithë qytetarët...

për partnerë dhe udhëheqje serioze në qeveri

0
Ndihmës sekretarja e Shtetit për Çështje Ndërkombëtare të Narkotikëve dhe Zbatimin e Ligjit (INL), Kirsten D. Madison, deklaroi sot se dështimi në...