Politikat e Administratës Trump për Kosovën: Të bëhet me ushtri dhe të njihet nga...

0
Frikën se nën udhëheqjen e Donald Trump-it administrata amerikane do te ndryshojë politikat në Kosovë e ka shuar sekretari i ri i Mbrojtjes, James...

Qytetet më të rrezikshme në botë në shtetet latino-amerikane

0
Amerika Latine ku ndodhen 42 nga 50 qytetet më të rrezikshme të botës, po ballafaqohet me problemin e sigurisë, transmeton Anadolu Agency (AA). Instituti i...

Miratohet rezoluta për rritjen e pagës minimale

0
Kuvendi i Kosovës ka miratuar rezolutën e Partisë Socialdemokrate për rritjen e pagës minimale. Pro kësaj rezolute kanë votuar...

Spanja dëshiron të jetë pjesë e dialogut Kosovë – Serbi

0
Spanja ka shprehu dëshirë të jetë e përfshirë në procesin e dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit. Siç mëson “blici” serb, Spanja ka shprehur kundërshtime për...

20 vjet nga rënia e Zahir Pajazitit, Hakif Zejnullahut dhe Edmond Hoxhës

0
Më 31 janar të vitit 1997 ndodhi njëra nga betejat e para madhore të pjesëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Tre strategët, Zahir Pajaziti,...

Trump-sportistëve: Të pushohet kush nuk këndon himnin

0
Presidenti amerikan Donald Trump i kërkoi Nfl, ligës profesioniste të futbollit amerikan, që të pushojë nga puna lojtarët që nuk këndojnë himnin. Sulmi i Presidentit...

26 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 8 të shëruar

0
TETË TË SHËRUAR DHE NJËZET E GJASHTË RASTE ME COVID-19! Sot më 16 prill 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë...

Lenovo publikoi katër tabletë të rinj Android

0
Tabletët Android mund të mos jenë në momentin më të mirë, por Lenovo ende vijon me lëvizje të mëdha sa I përket tabletëve. Kompania ka...

Komandanti i KFOR-it: Ushtria e Kosovës u bë në kohën e gabuar

0
Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjenerali italian Lorenzo D'Addario është deklaruar rreth themelimit të ushtrisë së Kosovës. Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjenerali italian Lorenzo...

Reçica i kërkon Gjermanisë marrëveshje për punësim sezonal

0
Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, ka kërkuar nga Gjermania një marrëveshje për punësim sezonal. Këtë e ka kërkuar në një takim...