TIKA restauron monumentin e Hasan Riza Pashës në Shkodër

Në qytetin e Shkodrës është zhvilluar sot ceremonia për inaugurimin e monumentit të restauruar të Hasan Riza Pashës, ku restaurimi është mundësuar nga Agjencia...

BE-ja e shqetësuar për krizën politike në Maqedoni

Bashkimi Evropian vazhdon të shprehë shqetësimin për situatën politike në Maqedoni. Ambasadori evropian Samuel Zhbogar tha se BE-ja këmbëngul në formimin e shpejtë të qeverisë...

Qeveria e Kosovës lejon zgjedhjet serbe, OSBE-ja grumbullon votat

Qeveria e Kosovës ka lejuar që zgjedhjet presidenciale serbe të mbahen edhe në Kosovë, të monitoruara nga OSBE. Përmes një njoftimi thuhet se misioni i...

BeH, Stanishiç dënohet me 11 vite burgim për gjenocid

Ostoja Stanishiç, komandanti i Batalionit të Gjashtë të Brigadës së Zvornikut të Ushtrisë së Republikës Sërpska (VRS) u dënua me 11 vjet burg për...

Turqia ndan bursa për studentët kosovarë

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami ka pritur sot Ambasadoren e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç, përmes të cilës është nënshkruar...

Policia konfiskoi 160 kg drogë dhe arrestoi 34 persona

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotikë në funksion të realizimit të objektivave dhe aktiviteteve të parapara me Strategjinë Kombëtare...

Izraeli miraton themelimin e vendbanimit të ri hebrenj në Bregun Perëndimor

Izraeli, i cili mban nën pushtim Bregun Perëndimor, vendosi që në këtë vend të themelojë një vendbanim të ri hebrenj, transmeton Anadolu Agency (AA). Në...

SHBA, jep dorëheqje Zv/Shefja e Stafit të Shtëpisë Bardhë

WASHINGTON (AA) - Bëhet e ditur se Zv/Shefja e Stafit të Shtëpisë së Bardhë Katie Walsh është larguar nga detyra pas tërheqjes së projektligjit...

45 zyrtarë nën hetime për korrupsion

Agjencia kundër Korrupsion ka dorëzuar në prokurori 28 raste me kallëzime penale ndaj 44 personave që dyshohen për keqpërdorim të detyrës zyrtare, si dhe...

Bruksel, katër të plagosur në një incident afër konsullatës turke

Të paktën katër persona u plagosën mbrëmë në Bruksel në konfliktin që shpërtheu në afërsi të ndërtesës së Konsullatës së Përgjithshme të Republikës së...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Pronarët e kiosqeve sërish në protestë, duan anulimin e konkursit

Pronarët e kioskave po protestojnë para Komunës së Prishtinës, duke kërkuar që në seancën e jashtëzakonshme të kuvendit, të anulohet konkursi për...

Ahmeti: Takimi me Mustafën ishte i frytshëm, sot vendosim për koalicionin me AAK-në

Kryetari i Lidhjes Demorkatike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa dhe kryetari i Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmetit janë takuar në mëngjesin e së...

Coutinho zgjedh numrin e famshëm të fanellës në Bayern Munich

Pak çaste më parë u zyrtarizua edhe huazimi i Philippe Coutinho te Bayern Munich nga Barcelona. ‘Bavarezët’ do të...

Mali i Zi paralajmëron padi ndaj përdorueseve të flamurit shqiptar

Ministria e Kulturës e Malit të Zi do të dorëzojë padi kundër organizatorit të festivalit tradicional popullor “Logu i Tërgajës” në Cem...

Isa Mustafa takohet me Shpend Ahmetin

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, gjendet në një takim me kryetarin e Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmetin.

Sot dalin në shitje biletat e ndeshjes Kosovë – Çeki

Federata e Futbollit e Kosovës njofton se sot në orët e pasdites do të dalin në shitje biletat e ndeshjes kualifikuese për...

ZYRTARE: Philippe Coutinho është lojtar i Bayernit

Barcelona dhe Bayern Munich kanë arritur marrëveshje për huazimin e lojtarit Philippe Coutinho te klubi gjerman për sezonin 2019/20.