Fillojnë reagimet nga Serbia pas rritjes së taksës nga Kosova

0
"Blic.rs" ka reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për rritjen e taksës në 100 për qind për mallrat e importuara nga Serbia. Qeveria e...

Tërnava: Xhamia ndërtohet me ose pa leje të komunës

0
Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka thënë se nuk dëshiron të komentojë fare peticionin e disa anëtarëve të shoqërisë civile lidhur me kundërshtimin e...

Paradoksale, edhe për veturat hibride aplikohet taksa mjedisore në Kosovë

0
Pagesën e taksës ekologjike prej 10 eurosh në momentin e regjistrimit të automjetit po obligohen ta paguajnë edhe pronarët e veturave hibride, derisa ato...

Kushtetuesja merr vendim për Ligjin për Paga

0
Gjykata Kushtetuese e ka shtyrë vendimin për masën e përkohshme për Ligjin e Pagave deri më 30 qershor. Kushtetuesja...

Letra që Haradinaj i ka dërguar Mogherinit dhe ambasadorëve

0
Ramush Haradinaj i ka dërguar letër përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherinit dhe të gjithë ambasadorëve në Kosovë lidhur me vendosjen e masës...

Turqia, Rusia dhe Irani bien dakord për monitorimin dhe zbatimin e armëpushimit në Siri

0
Në takimin për Sirinë i cili po vazhdon në kryeqytetin e Kazakistanit, Astana, Turqia, Rusia dhe Irani kanë rënë dakord që përmes një mekanizmi...

Haradinaj ua bën të qartë ambasadorëve të QUINT-it se s’do të ketë tërheqje të...

0
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është takuar sot me ambasadorët e QUINT-it në Kosovë si dhe me shefen e zyrës së BE-së në Kosovë,...

Gjykimi që nuk po i jepet dot fund edhe pas 11 vjetësh

0
Njëmbëdhjetë vjet e gjashtë muaj janë bërë qëkur A.B. ka dorëzuar padi në Gjykatën Komunale të Prishtinës rreth ndarjes së një shume parash me...

Rezervat strategjike amerikane të naftës, ku ruhen dhe kur përdoren?

0
Pak ditë më parë rafineritë e naftës në Arabinë Saudite ranë pre e një sulmi, duke sjellë dhe shkatërrimin e tyre. Deri...

SHBA, protesta masive në aeroporte për shkak të ndalimit të Trump

0
Vendimi i presidentit amerikan Donald Trump për të ndaluar përkohësisht hyrjen e refugjatëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) dhe hyrjen e shtetasve...