2 foshnje siriane vdesin në kamp shkaku i bllokadës së regjimit

Të paktën 15 vetë, përfshirë dy fëmijë, kanë vdekur në kampin refugjat në Al-Rukban gjatë dy javëve të fundit, pas një shtrëngimi të rrethimit...

Gënjeu publikun gjatë fushatës së “Brexit”-it, Boris Johnson thirret në gjyq

Ai që mendohet se është pretendenti për të marrë postin e kryeministres Theresa May është thirrur të dalë përpara gjykatës, për t’u...

Presidenti Thaçi shpërndan Kuvendin (FOTO)

Pas pranimit të njoftimit zyrtar nga Kuvendi i Republikës së Kosovës, Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekretuar vendimin për shpërndarjen e...

Pritje të gjata në pikat kufitare të Kosovës

Në pikat kufitare të Kosovës, gjatë sezonit të verës, vazhdojnë pritjet e gjata të qytetarëve që jetojnë jashtë vendit dhe vijnë në Kosovë, si...

Amerikë: Gruaja shqiptare sulmoi dy gra myslimane dhe ua hoqi shamitë nga koka

Një grua nga New York-u nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është akuzuar për krim të urrjejtes pasi që ka ofenduar dhe ka sulmuar...

Fotoja e tij theu zemrat, por reagimi qytetar ishte i shpejtë (Foto)

Një palestër në Turqi ka fituar zemrat e qytetarëve, duke i ofruar nje refugjati sirian  anëtarësim të përjetshëm falas. Siriani Muhammet Haliti, vetëm 12 vjecar,...

Qeveria nuk përgjigjet në lidhje me draft ligjin për FSK-në

Nuk dihet ende nëse do të procedohet nesër, ashtu siç ishte paralajmëruar, draft ligji për FSK-në për miratim në Qeveri. Draft Ligji për Forcën e...

Veseli: Kosova nuk i frikësohet dialogut – do të fitojmë bashkë me aleatët tanë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka deklaruar sot se faza finale e dialogut Kosovë-Serbi është e...

Zvicra tani me kurse për imamët

Universiteti i Gjenevës, duke filluar nga viti i ri akademik do të ofrojë kurse kualifikimi të mëtejmë për imamët. Pjesëmarrja është vullnetare dhe duhet...

Gjendet i vdekur një person në lumin Ibër

Policia raporton se në fshatin Kamenicë të Leposaviqit është gjetur pa shenja jete një person në lumin Ibër. Sipas Policisë viktima është gjetur i vdekur...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
178AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Aktakuzë kundër pesë ish-zyrtarëve të komunës së Prizrenit

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër gjashtë zyrtarëve të komunës së Prizrenit, të cilët dyshohen për vepra penale që ndërlidhen...

Stadiumi Kombëtar në Bërnicë apo Korreticë, MKRS: Mos e ndryshoni lokacionin, i kemi shpenzuar...

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka publikuar një sqarim në lidhje me lokacionin e mundshëm të stadiumit Kombëtar të Kosovës.

Finlanda: BE-së nuk i ka vdekur truri për zgjerimin

Bashkimit Europian nuk “i ka vdekur truri” për zgjerimin; me këtë deklaratë, ministrja e jashtme finlandeze Tytti Tuppurainen iu përgjigj propozimit të fundit francez,...

Një mënyrë e mirë për të lehtësuar dhimbjet në fyt

Gjatë ditëve të ftohta, të gjithë përballemi me dhimbje të fytit. Në vend që të marrim ilaçe që zvogëlojnë imunitetin...
video

Video: Digjen kopjet e Kuranit në Norvegji, ja si reagojnë kundërshtuesit

Udhëheqësi i një grupi kundër “islamizimit” të Norvegjisë u sulmua nga disa burra pasi ai nisi t’i vinte zjarrin një kopjeje të...

Frika nga drejtësia, të paktën 10 veteranë të rrejshëm largohen vullnetarisht nga listat

Gjykatat e Kosovës i kanë shpeshtuar dënimet për personat që në emër të luftës së UÇK-së, morën fonde si veteranë pa qenë...

Në Turqi fuqizohet Rrjeti i të rinjve dhe studentëve shqiptarë

Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike realizoi projektin “Krijimi dhe fuqizimi i rrjeteve te të rinjve dhe studentëve në Turqi”. Në qytetin...