OKB dhe BE bëjnë thirrje për rinisjen e bisedimeve të paqes për Sirinë

Kombet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian kanë bërë thirrje që të rinisin bisedimet politike, me qëllim që t’i jepet fund konfliktit 7-vjeçar sirian, duke...

Pezullohet greva në shëndetësi

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës sot ka marrë vendim për pezullimin e grevës dhe t’i hapet rrugë dialogut social me...

New York, protestë kundër sulmit kimik në Siri

Në sheshin "Times" të New York-ut është mbajtur protestë kundër sulmit me armë kimike që regjimi i Sirisë kreu në rajonin Han Shejhun të...

Haradinaj shkarkon Mehën, emëron Bulliqin kryetar të Komisionit Shtetëror për Demarkacion

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka propozuar Qeverisë shkarkimin e Komisionit Shtetëror për Demarkacion dhe njëkohësisht e ka caktuar ekspertin e...

Dy të rinj shqiptarë rrihen në Serbi sepse flisnin shqip

Dy të rinj shqiptarë janë rrahuar në mënyrë brutale në Serbi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mesnatën mes të shtunës dhe të dielës në...

Vuçiq kërcënon Kosovën: Kemi bërë gati masa të rrepta, i zbatojmë pas Samitit në...

Aleksandar Vuçiq është paraqitur në konferencë për media pas takimit me përfaqësuesit e Listës serbe. Presidenti i Serbisë, Aleksandar...

Prizreni e shtron sofrën e mikpritjes për mërgimtarët

Prizreni po përgatitet për një mbrëmje madhështore për kurbetqarët. Ansambli i Këngëve dhe i valleve “Emin Duraku” nga Zhuri në bashkëpunim me Studion “Helix”...

Seancë e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për protestat në Iran

Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara (KS-OKB) mban seancën urgjente të thirrur nga SHBA-të për të diskutuar rreth protestave në Iran të cilat...

Partitë politike në borxh, rrezikojnë dënime të reja

Disa nga partitë politike pjesëmarrëse në zgjedhjet lokale 22 tetorit të vitit të kaluar, ende pa shlyer gjobat e shqiptuara nga Paneli Zgjedhor për...

I kërkuari për vrasjen e Ivanoviqit organizon koncert për krishtlindjet ortodokse në një fshat...

Milan Radojciq, i dyshuar për vrasjen e ish-politikanit serb Oliver Ivanoviq, nga arratia po merret me organizim të festave. I njohur si shefi...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Sekretari amerikan: SHBA-ja e gatshme që të përfshihet në dialogun mes Serbisë dhe Kosovës

SHBA-ja është e gatshme që të përfshihet në procesin e dialogut mes Serbisë dhe Kosovës, por këtë s’e bënë dot derisa palët...

Zëvendësshefi i BE-së thotë se taksa është e papranueshme

Riccardo Serri, zëvendësshefi i zyrës së BE-së, ka dalë sot para Komisionit për Integrime Evropiane për të folur rreth Raportit të Kosovës...

Zjarr në një studio në Japoni, të paktën 12 të vdekur

Të paktën 12 persona e kanë humbur jetën dhe 40 të tjerë janë plagosur kur një zjarr shpërtheu në një studio të...

Halil Kastrati i ofron zgjidhje për strehim gjakovarit i cili jeton në Graçanicë

55 vjeçari, Mit’hat Parashumti, i paralizuar e që jeton nën përkujdesjen e një 73 vjeçari, Velimir Milovanoviq që i përket komunitetit serb...

Kujdes nga aplikacioni që ju plak! Paralajmërimi në SHBA: Pas “Faceapp” qëndrojnë rusët

Ai është bërë trend në mediet sociale. Të gjithë postojnë tani në rrjet foto të tyre si do të ishin pas 30...

Macron ka një plan për zgjidhjen e problemit Kosovë-Serbi

Vizita e presidentit francez, Emanuel Macron në Beograd e ka qartësuar interesin e Francës për zgjidhjen e problemit mes Kosovës dhe Serbisë.

Sulm kibernetik në Bullgari, vidhen të dhënat e 5 mln qytetarëve dhe kompanive

Agjencia e taksave në Bullgari ka rënë pre e një sulmi kibernetik i cili ka vjedhur të dhënat e thuajse çdo shtetasi të...