Partitë tregojnë se kur do t’i zyrtarizojnë kandidatët për kryetar të komunave

Zgjedhjet lokale janë caktuar për datën 22 tetor, e partitë politike qysh më herët kanë filluar diskutimet për caktimin e kandidatëve për kryetar dhe...

Pritjet e gjata vazhdojnë edhe sot në Merdare dhe te Dheu i Bardhë

Gjatë udhëtimit për në vendlindje, bashkatdhetarët edhe më tutje janë duke u ballafaquar me pritje nëpër vendkalimet kufitare të Kosovës. Në vendkalimin kufitar Merdare në...

Vetëvendosja sot voton për Shpend Ahmetin

Lëvizja Vetëvendosje në Prishtinë njofton se gjatë afatit për pranimin e kandidaturave për kryetar komune, kanë pranuar vetëm një deklaratë kandidature. “Ky formular kandidimi me...

Edhe sot shumë nxehtë

Mbi vendin tonë dhe sot pritet të mbajë mot me vapë të madhe. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot mbi vendin tonë temperaturat...

Vdes foshnja katër muajshe, gjyshja e kishte harruar në veturë

Një foshnje katër muajshe ka vdekur në Oklahoma të SHBA-ve pasi që gjyshja e saj e kishte harruar në veturë në vapë të madhe. Asociated...

Trump: Hetimet për Rusinë janë të sajuara

Presidenti Donald Trump i është drejtuar bazës së mbështetësve të tij, ndërsa po thellohet hetimi për një bashkëpunim të mundshëm të anëtarëve të fushatës...

Turqia paralajmëron për lëvizje të reja ushtarake në Siri

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka përsëritur se janë duke u marrë parasysh lëvizje të reja ushtarake në Siri, përderisa vendi ka rritur...

Kushtet ekonomike shkak i shkurorëzimeve të shumta në Kosovë

Gjakova ka qenë njëra ndër qytetet me numrin më të madh të shkurorëzimeve gjatë vitit 2016. Gjykata Themelore në këtë komunë, është ajo e...

​Ramush Tahiri parasheh zgjedhje të reja

Analisti Ramush Tahiri, bazuar në situatën e krijuar politike në vend, epilog parasheh zgjedhje të reja. Për shkak të krizës, sipas tij, zgjedhjet e reja...

Zjarret alarmojnë Maqedoninë, shënohet viktima e parë

Gjendja me zjarret në Maqedoni është alarmante, bëjnë të ditur nga Qendra për Menaxhim me Kriza, nga ku informojnë se në shumë vende zjarret...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
178AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Aktakuzë kundër pesë ish-zyrtarëve të komunës së Prizrenit

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër gjashtë zyrtarëve të komunës së Prizrenit, të cilët dyshohen për vepra penale që ndërlidhen...

Stadiumi Kombëtar në Bërnicë apo Korreticë, MKRS: Mos e ndryshoni lokacionin, i kemi shpenzuar...

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka publikuar një sqarim në lidhje me lokacionin e mundshëm të stadiumit Kombëtar të Kosovës.

Finlanda: BE-së nuk i ka vdekur truri për zgjerimin

Bashkimit Europian nuk “i ka vdekur truri” për zgjerimin; me këtë deklaratë, ministrja e jashtme finlandeze Tytti Tuppurainen iu përgjigj propozimit të fundit francez,...

Një mënyrë e mirë për të lehtësuar dhimbjet në fyt

Gjatë ditëve të ftohta, të gjithë përballemi me dhimbje të fytit. Në vend që të marrim ilaçe që zvogëlojnë imunitetin...
video

Video: Digjen kopjet e Kuranit në Norvegji, ja si reagojnë kundërshtuesit

Udhëheqësi i një grupi kundër “islamizimit” të Norvegjisë u sulmua nga disa burra pasi ai nisi t’i vinte zjarrin një kopjeje të...

Frika nga drejtësia, të paktën 10 veteranë të rrejshëm largohen vullnetarisht nga listat

Gjykatat e Kosovës i kanë shpeshtuar dënimet për personat që në emër të luftës së UÇK-së, morën fonde si veteranë pa qenë...

Në Turqi fuqizohet Rrjeti i të rinjve dhe studentëve shqiptarë

Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike realizoi projektin “Krijimi dhe fuqizimi i rrjeteve te të rinjve dhe studentëve në Turqi”. Në qytetin...