IKSHPK demanton lajmin për dy raste të reja me koronavirus

0
Pas konferencës për media që u mbajt nga ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ku u konfirmua edhe rasti i tretë i prekur...

Arrestohet “Burdushi”

0
I ashruquajturi "Mjeku popullor", Hysni Peqani, i njohur si Burdushi, është arrestuar nga Policia e Kosovës, pas bastisjes që ka kryer Policia në shtëpinë...

Albin Kurti shtrihet në spital

0
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, është shtrirë në QKUK përkatësisht në klinikën infektive për shkak të një infeksioni gripal, ka njoftuar...

Edhe dy raste të reja me koronavirus në Kosovë

0
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, ka bërë të ditur se gjatë ditës ka testuar edhe 263 raste të reja për...

Vritet një i ri palestinez nga forcat izraelite

0
Ministria palestineze e Shëndetësisë ka bërë të ditur se një djalosh i ri palestinez u martirizua nga forcat izraelite afër qytetit Ramallah në Bregun...

“Face Magazine”: Sa cool është Tirana

0
Janë gjithmonë e më të largët vitet e errëta të socializmit brutal të Enver Hoxhës, siç është e largët data 8 gusht 1991, kur...

Dy qytete shqiptare, ndër më të varfra në rajon

0
Një vlerësim i Bankës Botërore për zhvillimin e rajoneve në Ballkanin Perëndimor dhe në Kroaci gjeti se Elbasani dhe Kukësi janë në...

Scott Morrison është kryeministri i ri i Australisë

0
 Ministri australian i Financave, Scott Morrison, u bë kryeministri i 30-të i vendit pasi mori mbështetjen në votimin e Partisë Liberale, raporton Anadolu Agency...

Lirohen nga shkolla nxënësit me grip

0
Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka kërkuar nga drejtorët e Drejtorive Komunale të Arsimit, që të mbikëqyrin situatën në komunat e tyre rreth epidemisë...

Aden, vritet një nga krerët e forcave jemenase

0
Një nga zyrtarët më të lartë të sigurisë së Jemenit, gjenerali Fahd Gharam u vra sot në një sulm të armatosur në qendër të...