BE: Asociacioni sipas ligjeve të Kosovës edhe Marrëveshjes së 2015-s

Zyra e Bashkimit Evropian nuk e ka përmendur specifikisht vendimin e Gjykatës Kushtetuese kur është pyetur rreth dokumenteve që do të jenë udhërrëfyes gjatë...

Erdogan rihap një xhami historike në Stamboll: Të ruajmë trashëgiminë e të parëve

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, rihapi të premten xhaminë historike Yildiz Hamidije, të vendosur në lagjen Beshiktash të Stambollit. Gjatë ceremonisë së hapjes, Erdogan tha...

Ish luftëtarit të UÇK-së i nevojitet ndihma për shërim jashtë vendit (Foto)

Kemajl Rexhepi, nga fshati Godanc i Epërm i Komunës së Shtimës, i cili ishte kthyer nga Gjermania për t’iu bashkuar radhëve të UÇK-së, ...

Tony Blair thirrje për një referendum të dytë për Brexit

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, ka bërë thirrje për mbajtjen e referendumit të dytë mbi Brexit-in, transmeton Anadolu Agency (AA). Blair sot ftoi kryeministren britanike, Theresa...

KMDLNJ e kundërshton rritjen e taksës për sigurim të veturave

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut e kundërshton rritjen e taksës për sigurim të automjeteve nga kompanitë...

Opozita nuk e pranon ftesën e Mustafës që t’i bashkohet dialogut

Kërkohet që fillimisht Serbia të kushtëzohet dhe ta njoh Kosovën. Ftesës së Kryeministrit Isa Mustafa që opozita t’i bashkohet dialogut me Serbinë po e refuzojnë...

Në Beograd sot pritet protestë masive kundër Vuçiqit

Mijëra protestues pritet të marrin pjesë në protestën e sotme në Beograd, e cila, siç shpresojnë organizatorët e saj, do të jetë protesta më...

Vijojnë përplasjet, rëndohet bilanci i viktimave në Rripin e Gazës

Mijëra palestinezë në Gaza marshuan drejt kufirit izraelit, në nisje të një proteste gjashtëjavore, ndërsa përballja dhe përleshjet s’mund të mungonin. Autoritetet palestineze raportuan se...

Donte ta dërgonte në shtëpinë e pleqve, 92 vjeçarja vret të birin

Një grua 92-vjeçare ka qëlluar për vdekje djalin e saj, i cili dëshironte ta dërgonte në azil. Anna Mae Blessing, i cili akuzohet për vrasje,...

Një prej ish-drejtuesve të Vëllazërisë Muslimane në gjendje kritike shëndetësore

Theksohet se është "kritike" gjendja shëndetësore e ish-kreut të Këshillit Këshillues të Organizatës së Vëllazërisë Muslimane (Ihvan), Muhammed Mehdi Akif (89), i cili u...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
178AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Mourinho, trajner i ri i Tottenham Hotspur

Jose Mourinho është trajner i ri në Tottenham Hotspur. Jose Mourinho është emëruar menaxher i ri i Tottenhamit duke...

“Gjatë protestave në Iran humbën jetën të paktën 106 persona”

Organizata për të drejtat e njeriut "Amnesty International" ka njoftuar se të paktën 106 persona e kanë humbur jetën gjatë protestave të...

Këto janë 12 stadiumet ku do të zhvillohet Kampionati Evropian i vitit 2020

Të martën (dje) ka përfunduar edhe cikli kualifikues për kampionatin e 16 evropian. 20 skuadra tashmë kanë siguruar kualifikimin...

Ramiz Lladrovci intervistohet nga Specialja, dhjetori sjell aktakuzat e para

Kreu i Komunës së Drenasit Ramiz Lladrovci, ish-themeluesi i UÇK-së, të martën doli para Prokurorisë Speciale të Hagës në cilësinë e dëshmitarit.

Vrasja e gazetares malteze, arrestohet biznesmeni i lidhur me politikën

Policia në Maltë ka arrestuar sot një prej biznesmenëve më të njohur të vendit në lidhje me një hetim mbi vrasjen e gazetares Daphne...

Vdekja e miliarderit, dy roje burgu akuzohen për falsifikim të regjistrave

Dy oficerë burgu, të cilët ishin përgjegjës për mbrojtjen e financierit të ndjerë amerikan, i dënuar për abuzim...

SHBA-ja thotë se tri media në Mal të Zi dezinformojnë me urdhër të Kremlinit

E ngarkuara me punë në ambasadën amerikane në Mal të Zi, Judy Kuo, tha se tri media që veprojnë në tregun malazez,...