Vetëvendosje bën homazhe në Kompleksin Memorial ”Adem Jashari” (Foto)

Për nder të 28 Nëntorit, Lëvizja Vetëvendosje ka bërë homazhe në Kompleksin Memorial ”Adem Jashari”, në Prekaz. Për të bërë homazhe dhe për të nderuar...

Kryeministri Mustafa uron qytetarët për Ditën e Flamurit

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa ka uruar qytetarët për 28 Nëntorin, Ditën e Flamurit. Mustafa në një postim në rrjetin social Facebook shkruan se sot...

Kosova feston Ditën e Flamurit

Në Kosovë kanë nisur festimet për 28 Nëntorin – Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë dhe të Flamurit kombëtar shqiptar, e cila është ditë pushimi...

Maqedoni: ”Vdekje për shqiptarët” në Ditën e Flamurit (Foto)

Nuk ka kaluar një javë nga shkatërrimi i Shtëpisë së Alfabetit Shqiptar, në Manastir janë hedhur të tjera pllakate me mbishkrime “Vdekje për shqiptarët”...

Netanjahu ul hundën: falendëron palestinezët për ndihmën në luftën kundër zjarreve

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu i ka telefonuar presidentin palestinez, Mahmud Abas duke e falënderuar atë për dërgimin e ekipeve të zjarrfikësve në ndihmë të...

Bashkëpunimi ekonomik Kosovë – Shqipëri, i pamjaftueshëm

Vullneti dhe dëshira e afaristëve të Kosovës dhe Shqipërisë për bashkëpunim, sipas ekspertëve, konsiderohet e madhe, por ky bashkëpunim dominon vetëm në shkëmbime tregtare,...

UNICEF: Gjysmë milioni fëmijë të bllokuar në Siri

Për shkak të vazhdimit të luftimeve në gjithë Sirinë, numri i fëmijëve që jetojnë nën rrethim ka arritur në afro 500 mijë, ka njoftuar...

Kuba shpall nëntë ditë zie, Algjeria tetë ditë për vdekjen e Fidel Castros

Algjeria ka shpallur tetë ditë zie kombëtare me rastin e vdekjes së revolucionarit kubanez dhe ish-presidentit të këtij vendi, Fidel Castro, transmeton Anadolu...

Görmez: Sulmet ndaj xhamive në Evropë, shqetësuese dhe pikëlluese

Kryetari i Kryesisë së Çështjeve Fetare të Turqisë (Diyanet), Mehmet Görmez, në lidhje me sulmet ndaj xhamive në Evropë ka deklaruar se pika...

Nesër në Bruksel bisedohet për Asociacionin

Në Bruksel nesër do të vazhdojë dialogu ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, raporton Tanjug sipas burimeve brenda Zyrës për Kosovën. Në këtë takim do të diskutohet...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
174AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Shqipëria e nis me humbje rrugëtimin në Euro 2020, mposhtet nga Turqia

Kombëtarja e Shqipërisë nuk e ka nisur siç duhet rrugëtimin e saj për kampionatin evropian 2020. ‘Kuq e zinjtë’...

Ezani këndohet drejtpërsëdrejti në radion dhe televizionin shtetëror të Zelandës së Re

Në xhumanë e parë pas sulmit terrorist ndaj dy xhamive në qytetin Christchurch të Zelandës së Re, ku u vranë 50 besimtarë...

Në të gjitha xhamitë e Kosovës u bën lutje për viktimat e aktit terrorist...

Sot, në të gjitha xhamitë e Kosovës, me vendim të Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, hytbeja e e namazit të xhumasë...

Aksidentohet Kryetari i Komunës së Podujevës Agim Veliu, kjo është gjendja e tij

Në Podujevë sot ka ndodhur një vetaksident në të cilin ishte i përfshirë edhe krytari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu.

Agjenda e kombëtares së Kosovë

Kombëtarja e Kosovës në futboll, pas barazimit spektakolar me Danimarkën, ndeshjen e radhës do ta luaj kundër Bullgarisë. Ndeshja...

Bastisje në 33 qytete të Kosovës, mbyllen 35 lokale të lojërave të fatit

Policia e Kosovës, së bashku me Doganat e Kosovës dhe Agjensionin Tatimor të Kosovës kanë kryer një operacion...

Jamie Shea për sulmet e NATO-s mbi Serbinë, 20 vjet më pas: Bombardimet kanë...

Jamie Shea ishte fytyra e NATO-s, të cilën audienca botërore më shpesh kishte mundësinë të shihte. Bëhet fjalë për njeriun...