Bora shkakton vështirësi në komunikacionin e Prishtinës (Foto)

Prishtinës mund të mos i mjaftojnë as tetë kompanitë e kontraktuara nga Komuna për mirëmbajtjen e rrugëve gjatë stinës së dimrit. Në një foto të...

Emërohet ushtruesi i detyrës së drejtorit të Agjencisë së Akreditimit

Avni Gashi, është emëruar Ushtrues Detyre i Drejtorit të Agjencisë Kosovare për Akreditim. Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka zëvendësuar Ushtruesin e Detyrës së...

Vizita e kryeministrit malazez do t’i shërbejë forcimit të raporteve Kosovë-Mal i Zi

Vizita e kryeministrit të Malit të Zi, Dushko Markoviq të mërkurën në Kosovë do të shërbejë në forcimin e marrëdhënieve në mes dy vendeve,...

Policia bastis burgun e Dubravës

Policia e Kosovës ka zhvilluar një bastisje në orët e hershme të mëngjesit të sotëm në burgun e Dubravës. E përderisa nga Policia e Kosovës...

Britani, gjashtë të lënduar pasi makina goditë nxënësit

Së paku gjashtë vetë, duke përfshirë edhe dy fëmijë, kanë pësuar lëndime pasi një makinë u fut në një turmë jashtë një shkolle...

Mustafa flet pas humbjes, mbi të gjitha mbizotëroi zëri i kundërshtimit

Kryetari i LDK-së dhe kryeministri në detyrë i Kosovës Isa Mustafa në një postim të vetin në facebook ka folur rreth rezultateve të partisë...

Palestinezet shënuan 61-vjetorin e masakrës në Kafr Qasim

Me protesta masive palestinezët në Izrael sot shënuan përvjetorin e masakrës, të cilën forcat izraelite të sigurisë në qytetin Kafr Qasim e kryen në...

Kapet sasia më e madhe e heroinës në Itali

Një sasi rekord heroine, nga më të mëdhajat e 20 viteve të fundit  është sekuestruar në Portin e Xhenovas në Itali. Operacioni i Antimafias italiane...

“Lufta” për koalicione

Ramiz Lladrovci i PDK-së dhe Isa Xhemajlaj i “Nismës për Kosovën” do të ballafaqohen më 18 dhjetor në garën e balotazhit për kryetar të...

Nuredin Lushtaku zbulon se kush e kërcënoi Prokurorin e dorëhequr që hetonte veteranët

I akuzuari se ka bërë mashtrime me listat e veteranëve, Nuredin Lushtaku, ka zbardhur detaje se kush ka mundur ta kërcënojë prokurorin e dorëhequr,...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Për pesë muaj, Policia ua ndalon vozitjen 2 mijë e 500 personave

Policia e Kosovës ka njoftuar se është duke vazhduar me aktivitete që kanë për qëllim ngritjen e vazhdueshme të sigurisë në trafikun...

Haradinaj thotë se taksa nuk e ka bllokuar liberalizimin: Kushtet janë përmbushur

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka mbajtur një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës. Ai...

Shteti jep para për veriun e Mitrovicës pa e ditur se çka u bë...

Zyra Kombëtare e Auditorit ka publikuar të gjeturat për Komunën e Mitrovicës veriore. Në këtë komunë Auditori ka hasur...

VV-ja vizitë në Turqi, falënderon TIKA-n për projektet zhvillimore në Kosovë

Krerët e Lëvizjes “Vetëvendosje” kanë nisur turin e takimeve në Turqi. Kryetari i kësaj partie, Albin Kurti së bashku...

New York, protestë pas vdekjes së Morsit

Anëtarët e komunitetit egjiptiano-amerikan në New York kanë protestuar kundër qeverisë ushtarake në Egjipt, pasi presidenti i parë i Egjiptit i zgjedhur në rrugë...

Shqipëria fillon heqjen e tarifave roaming për kosovarët

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka bërë të ditur se tashmë Shqipëria ka filluar me implementimin e marrëveshjes për heqjen e...

Trump kërcënon me dëbimin e miliona emigrantëve

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kërcënoi me dëbimin e miliona njerëzve që jetojnë ilegalisht në SHBA. Në...