Suedi, autobusi i aksidentuar ishte me nxënës të shkollës së mesme.

Policia suedeze ka thënë se tre personat që humbën jetën, pasi autobusi me të cilin po udhëtonin u rrokullis dhe doli nga rruga të...

200.000 fëmijë sirian kanë lindur deri më tani në Turqi

200 mijë fëmijë të emigrantëve sirianë kanë hapur sytë për herë të parë në Turqi. Agjencia Turke e Lajmeve Anadolli bën të ditur se në...

HRW akuzon Izraelin se bllokon aktivitetin humanitar në Rripin e Gazës

Human Rights Watch (HRW) ka akuzuar Izraelin se bllokon hyrje-daljet në Rripin e Gazës për aktivistët për të drejtat e njeriut, të cilët janë...

Holanda kryeson në ueb faqet me përmbajtje abuzuese ndaj fëmijëve

Amerika e Veriut ka qenë rajoni me më shumë ueb faqe që përmbajnë imazhe të abuzimit të fëmijëve, u theksua se në vitin 2016...

Shpërthim në metronë e Shën Pjetërburgut, të paktën 10 të vdekur.

Një shpërthim i dyfishtë ka tronditur metronë e Shën Pjetërburgut gjatë kësaj të hëne, duke shkaktuar të paktën 10 të vdekur. Shpërthimet kanë ndodhur në...

Hoxhaj takon Myftiun Tërnava, koordinim për lobimin për njohje

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar sot Myftiun e Kosovës, Naim Tërnava, me të cilin kanë biseduar...

Shpërthim i dyfishtë në metronë e Shën Petersburgut, të paktën 10 të vdekur

Të paktën dhjetë persona kanë humbur jetën si pasojë e dy shpërthimeve në metronë e Shën Petersburgut në Rusi, raporton Anadolu Agency (AA). Dy shpërthimet...

Nisma për tregun e përbashkët Shqipëri-Kosovë duhet të lëvizë përtej aspiratave

Me qëllim të diskutimit mbi sfidat dhe potencialet e investimeve të përbashkëta ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë, Dhoma Amerikane e Tregtisë së Shqipërisë në bashkëpunim...

“Transparenca fiskale” ofron informata të detajuara mbi pranimet dhe pagesat fiskale të Qeverisë së...

“Ministria e Financave ka si synim themelor përmirësimin e llogaridhënies ndaj qytetarit përmes ngritjes së transparencës fiskale. Për këtë qëllim, ju kemi ftuar sot...

OSBE në Serbi konsideron Kosovën pjesë të Serbisë

Misioni i OSBE-së në Serbi, e ka konsideruar Kosovën ende si pjesë të Serbisë. Kjo është parë në dokumentin zyrtarë të kësaj organizate në...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
174AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

SHBA e zbulon se kë e ka mikun më të mirë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, përshëndeti lidhjet e ngushta të vendit të tij me Izraelin, duke thënë se shteti i vetëshpallur...

Vetëm AAK e Nisma nuk nënshkruajnë kërkesën e seancës për mbylljen e kazinove

Deputetët e LDK-së, PDK-së, VV-së, PSD-së e deputetë të pavarur, kanë mbledhur nënshkrimet për mbajtjen e një seance të jashtëzakonshme ku do...

Fundoset një traget në Irak, 55 të vdekur

Të paktën 55 persona e kanë humbur jetën si pasojë e fundosjes së një trageti në lumin Tigër në qytetin Mosul të...

Fundoset një traget në Irak, 40 të vdekur55

Të paktën 55 persona e kanë humbur jetën si pasojë e fundosjes së një trageti në lumin Tigër në qytetin Mosul të...

Gruaja, familja e të cilës u vra në Zelandë të Re, thotë se do...

Një grua, prindërit dhe vëllai i të cilës iu vranë në masakrën e xhamisë së Zelandës së Re, ka thënë se do...

PSD paralajmëron formimin e komisionit hetimor për punësimet familjare

Partia socialdemokrate konsideron se kapja e shtetit është duke vazhduar edhe në qeverinë Haradinaj, për këtë arsye kjo parti opozitare bëri të...

Bahtiri: BE-ja po e kolonizon veriun me serbë nga Bosnja e Kroacia

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Agim Bahtiri ka reaguar për neglizhencës që sipas tij BE-ja e ka treguar në raport me kthimin...