Dy studentë të verbër diplomojnë në afat rekord

Dy persona të verbër në Kosovë kanë marrë diplomën e kolegjit brenda afatit të paraparë të studimeve bachelor. Ardian Sopa nga Llapushniku i Drenasit...

Izraeli arreston sërish prefektin e Kudsit

Forcat izraelite pas një muaji kanë arrestuar sërish prefektin e Kudsit, Adnan Gays, i lidhur me Qeverinë e Palestinës, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas lajmit...

Lojërat online, rrezik për radikalizimin e të rinjve në Kosovë

Egzoni dhe Rajmondi, njëri 17 tjetri 19-vjeçar luajnë me orë të tëra lojëra përmes internetit. Ata gjatë kësaj kohe bisedojnë me lojtarë të tjerë...

Nëna takon birin pas 68 vjet ndarje

“Sang Chol!” – bërtiti 92-vjeçarja Lee Keum-seom, dhe u zhyt në krahët e djalit që moti e kishte humbur. Lee priste qe 68 vjet për...

Komisioni i Agjencisë së Intelegjencës në “duar” të dy femrave

Komisionet parlamentare kanë filluar tashmë konstituimin. Së fundmi është konstituar Komisioni për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë. Ky komision do të udhëhiqet nga...

Posta në Grevë, Sindikata në takim urgjent me ministrin Lluka

Përderisa punëtorët e Postës së Kosovës kanë filluar sot grevën gjithë-ditore, ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka është duke mbajtur një takim urgjent me...

Veseli: Muret i takojnë të së kaluarës, Kosova është e drejtuar kah e ardhmja

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, pas rrëzimit të murit në pjesën veriore të Mitrovicës ka thënë se rrëzimi i murit...

Erdogan fiton besimin e popullit për herë të 15

Presidenti i Turqisë dhe kreu Partisë AK, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se në vendet ku kanë kandiduar për zgjedhjet lokale si...

Haradinaj: Kosova e anëtarësuar në Interpol i shërben luftimit të krimit

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka pritur në takim Zëvendësndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit për Çështja të Stabilitetit dhe Sigurisë, Pete Marocco. Haradinaj më këtë...

Turqia brenda vitit “neutralizoi” mbi 2 mijë terroristë

 Forcat turke të sigurisë kanë "neutralizuar" 2.195 terroristë këtë vit, sipas informacioneve të mbledhura nga brifingjet javore të Ministrisë së Brendshme të Turqisë, raporton...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

VV-ja vizitë në Turqi, falënderon TIKA-n për projektet zhvillimore në Kosovë

Krerët e Lëvizjes “Vetëvendosje” kanë nisur turin e takimeve në Turqi. Kryetari i kësaj partie, Albin Kurti së bashku...

New York, protestë pas vdekjes së Morsit

Anëtarët e komunitetit egjiptiano-amerikan në New York kanë protestuar kundër qeverisë ushtarake në Egjipt, pasi presidenti i parë i Egjiptit i zgjedhur në rrugë...

Shqipëria fillon heqjen e tarifave roaming për kosovarët

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka bërë të ditur se tashmë Shqipëria ka filluar me implementimin e marrëveshjes për heqjen e...

Trump kërcënon me dëbimin e miliona emigrantëve

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kërcënoi me dëbimin e miliona njerëzve që jetojnë ilegalisht në SHBA. Në...

Juventus rrit ofertën për Paul Pogban, alarmohet Reali

Juventusi po rrit përpjekjet e tyre për të nënshkruar me Paul Pogban por e pranojnë se ata do të përballen me konkurrencë...

Mediat gjermane: bllokim i përkohshëm i negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë

Mediat gjermane raportojnë se do të ketë një bllokim të përkohshëm të negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Mocioni drejt dështimit, opozita s’po mund t’i sigurojë 61 vota

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot konferencë për media. Temë kryesore e kësaj konference ishte të gjeturat e...