Tsipras: Marëdhënie të mrekullueshme Turqinë

Kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras, ka deklaruar se duhen ndërtuar marrëdhënie të dobishme për popujt dhe rajonin.  Tsipras, para...

Kjo infermiere dyshohet se ka vrarë 60 fëmijë të vegjël (FOTO)

Një ish-infermiere nga shteti amerikan i Teksasit, e cila aktualisht është duke qëndruar në burg për vrasjen e një fëmije, dyshohet se ka vrarë...

“Asnjë vend i BE-së nuk dëshiron ndërprerjen e negociatave me Turqinë”

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, duke theksuar se asnjë vend i Bashkimit Evropian nuk dëshiron ndërprerjen e negociatave të anëtarësimit me Turqinë, tha se janë...

I penduar dhe pishman për krimin, Pjetër Ndrecaj e pranon fajësinë

Pjetër Nrecaj e pranoi para gjykatës fajësinë për vrasjen e bashkëshortes dhe vajzës në gusht të këtij viti në fshatin Brekoc të Gjakovës. Megjithatë, në...

Polemika të ashpra në seancën për mbrojtjen e luftës së UÇK-së

Kuvendi i Kosovës ka zhvilluar seancën e jashtëzakonshme me temën “Mbrojtja e vlerave të luftës së UÇK-së”, e thirrur nga Partia Demokratike e Kosovës,...

Shtatori muaj vendimtar për zgjidhjen Kosovë-Serbi,mediat serbe zbulojnë planin e Vuçiqit

Muaji shtator po vlerësohet si periudhë me rëndësi të madhe për zgjidhjen përfundimtare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Një gjë të tillë ditëve të fundit...

OKB: Në janar rreth 60 fëmijë u vranë në Siri

GJENEVË (AA) – Sipas OKB-së, konfliktet në Lindjen e Mesme dhe Afrikën e Veriut kanë shkaktuar vdekjen e dhjetëra fëmijëve dhe luftimet në Siri...

Vrasja e Triumf Rizës, caktohet data për seancën ndaj Sekiraqës

shtë caktuar data për mbajtjen e seancës fillestare ndaj Enver Sekiraqës në procesin gjyqësor për vrasjen e policit Triumf Riza. Burime të KALLXO.com bëjnë të...

Afganistan, vriten në një sulm dy gazetarë

Të paktën dy gazetarë u vranë në sulmin e armatosur ndaj një radio stacioni në verilindje të Afganistanit, raporton Anadolu Agency (AA).

Ramazan i përgjakshëm në Bagdad, 11 të vdekur

Së paku 11 persona kanë humbur jetën, ndërsa 50 të tjerë u plagosën në sulmin me bombë që ndodhi mbrëmë vonë në qendër të...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Haradinaj thotë se taksa nuk e ka bllokuar liberalizimin: Kushtet janë përmbushur

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka mbajtur një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës. Ai...

Shteti jep para për veriun e Mitrovicës pa e ditur se çka u bë...

Zyra Kombëtare e Auditorit ka publikuar të gjeturat për Komunën e Mitrovicës veriore. Në këtë komunë Auditori ka hasur...

VV-ja vizitë në Turqi, falënderon TIKA-n për projektet zhvillimore në Kosovë

Krerët e Lëvizjes “Vetëvendosje” kanë nisur turin e takimeve në Turqi. Kryetari i kësaj partie, Albin Kurti së bashku...

New York, protestë pas vdekjes së Morsit

Anëtarët e komunitetit egjiptiano-amerikan në New York kanë protestuar kundër qeverisë ushtarake në Egjipt, pasi presidenti i parë i Egjiptit i zgjedhur në rrugë...

Shqipëria fillon heqjen e tarifave roaming për kosovarët

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka bërë të ditur se tashmë Shqipëria ka filluar me implementimin e marrëveshjes për heqjen e...

Trump kërcënon me dëbimin e miliona emigrantëve

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kërcënoi me dëbimin e miliona njerëzve që jetojnë ilegalisht në SHBA. Në...

Juventus rrit ofertën për Paul Pogban, alarmohet Reali

Juventusi po rrit përpjekjet e tyre për të nënshkruar me Paul Pogban por e pranojnë se ata do të përballen me konkurrencë...