Qytetarët e pyesin për flamurin e Kosovës, korrupsionin, shqiptarët e Luginës, kështu përgjigjet Kurti

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti iu është përgjigjur pyetjeve të qytetarëve në një lidhje të drejtpërdrejtë në Institutin Demokratik...

Bashota e Maloku para prokurorëve të Speciales – njëri intervistohet sot, tjetri nesër

Zëvendëskomandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Sokol Bashota dhe ish-eprori i UÇK-së, Naim Maloku do të intervistohen nga prokurorët e Gjykatës...

Gjykimi ndaj Ukë Rugovës – Dëshmitari thotë se pagoi 4 mijë euro

Pas veçimit të procedurës, të hënën, në Gjykatën Themelore në Prishtinë ka vazhduar gjykimi ndaj ish-deputetit të Kuvendit të Kosovës, Ukë Rugova,...

Kurti: Nuk kam nevojë për tre zëvendës dhe 35 këshilltarë

Albin Kurti ka deklaruar se gjëja e parë që do të bëjë në qeveri do të jetë zvogëlimi i qeverisë dhe zgjerimi...

Strategjia e Serbisë për ta penguar anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL

Serbia ka bërë gati strategjinë për ta penguar sërish anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL Pas më pak se një...

​Sot protestohet kundër mbylljes së shkollave në Kamenicë

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovës sot në mesditë do të organizojë një protestë para ndërtesës...

Zhduket një vajzë në Istog

Një grua nga Veriç i Istogut, ka raportuar në polici se më 13 shtator vajza e saj ka dalë nga shtëpia dhe...

Arrestohen 8 persona në Pejë për organizimin e lojërave të fatit

Njësiti për hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit kanë zbatuar urdhërin e lëshuar nga Gjykata, e në këtë aksion janë kontrolluar edhe...

Aksident në Rrugën e Kombit, vdes një e mitur

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën e Kombit në afërsi të fshatit Gziq ku shoferi i mjetit ka humbur kontrollin...

Vuçiqi e falendëron Papën për mosnjohjen e Kosovës

Serbia është e lumtur për faktin që Vatikani nuk e njeh pavarësinë e Kosovës. Por analistët serbë shprehen se...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Formacionet zyrtare: Napoli – Liverpool

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Napoli – Liverpool. Kampioni në fuqi e nis mbrojtjen e trofeun në një...

Cakaj: Nuk do të kursejmë asnjë përpjekje për të mundësuar çeljen e negociatave për...

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka njoftuar se sot ka qenë i ftuar i posaçëm në...

Kanada, oficeri i sigurisë ka ofruar shitjen e sekreteve

Një kompani kanadeze në hije që shiste telefona celularë të koduar për kriminelët, nxiti një reagim zinxhiror që çoi në arrestimin e...

Vodhën sekretet shkencore në spital, çifti kinez e pëson keq në SHBA

Një çift kinezo-amerikan është arrestuar dhe përballet me akuzat se kanë vjedhur sekrete shkencore nga një spital pediatrik në Ohajo. Ky është...

Sulm vetëvrasës pranë Ambasadës së SHBA-ve në Kabul, 22 të vdekur

Si pasojë e një sulmi vetëvrasës pranë Ambasadës së SHBA-ve në kryeqytetin afgan Kabul, jetën humbën 22 persona, transmeton Anadolu Agency (AA).

Tërheqja e shortit për renditjen e subjekteve politike në fletëvotim, këta janë numrat e...

Është organizuar ceremonia e tërheqjes së shortit nga KQZ, ku 25 subjektet politike janë në pritje që të tërheqin numrin e tyre...

“Likud” takim urgjent për shkak të pjesëmarrjes së lartë të votuesve arabë

Partia e djathtë izraelite Likud bëri thirrje për një takim urgjent sot për shkak të pjesëmarrjes së lartë në mjediset e komunitetit...