Hoti në Samitin e Parisit: Territori i Kosovës dhe Kushtetuta, të paprekshme

0
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti bashkë me kryeministrin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, kanë marrë pjesë në Samitin e Parisit që është organizuar...

“Gjenocidi i Srebrenicës mund të mos ndodhte”

0
Grupi i Solidaritetit me Bosnjën tha se gjenocidi i Srebrenicës mund të mos kishte ndodhur nëse qëllimi i fuqive të botës do...

Familjet e viktimave të Srebrenicës kujtojnë momentet e fundit me të dashurit e tyre

0
Familjet e viktimave të identifikuara së fundmi të gjenocidit të Srebrenicës të vitit 1995, po përgatiten të varrosin të dashurit e tyre,...

Srebrenicë, arkivolet e gjelbërta dëshmojnë për gjenocidin e korrikut 1995

0
Arkivolet e gjelbërta me mbetjet e nëntë viktimave të gjenocidit të korrikut të vitit 1995 në zonën e Srebrenicës dëshmojnë për krimin...

Maqedoni e Veriut, numër rekord i rasteve dhe të shëruarve nga COVID-19 në 24...

0
Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, si pasojë e koronavirusit të ri (COVID-19)...

Turqi, shpallet vendimi presidencial për hapjen e Ajasofjës për adhurime

0
ot në Gazetën Zyrtare të Turqisë u shpall vendimi presidencial me të cilin Ajasofja hapet për adhurim dhe i dorëzohet Kryesisë së...

FSSHK ngre alarmin: Situata po del jashtë kontrollit, Kosova rrezikon të bëhet Wuhani i...

0
Alarmon FSSHK: Situata me Covid-19 po del prej kontrollit Federata e Sindikatave  e Shëndetësisë së Kosovës, ka apeluar te...

Mbyllen dy furra të bukës, pasi pronari ka rezultuar pozitiv me COVID-19

0
Inspektorati komunal në Malishevë, në kuadër të zbatimit të masave mbrojtëse kundër përhapjes së pandemisë COVID-19, sot i ka mbyllë dy furra...

Isa Mustafa infektohet me Covid-19

0
Kryerari i LDK-së Isa Mustafa është infektuar me koronavirus. Këtë e ka bërë të ditur përmes një statusi në Facebook.

“Hapja e Ajasofjes për adhurim nuk i heq statusin e trashëgimisë botërore”

0
Zëdhënësi i Presidencës së Turqisë, İbrahim Kalın, tha se hapja e Ajasofjes për adhurim nuk i heq asgjë asaj nga identiteti i...