Loriana Kuka sot garon në Grand Prix-in e Hagës, synon medaljen e artë

Sot do të zhvillohet dita e tretë e Grand Prix-it të Xhudos, që po mbahet në Holandë, në qytetin e Hagës. Në këtë kompeticion garon...

Dorëheqje në Shtëpinë e Bardhë lidhur me rastin Khashoggi

Në Shtëpinë e Bardhë ka dhënë dorëheqje Kirsten Fontenrose, përgjegjëse për politikat në marrëdhëniet e administratës së SHBA-ve me Arabinë Saudite, transmeton Anadolu Agency...

Tollovia në trafik nga taksitë ilegale, shqiptohen 400 gjoba ndaj tyre

Komuna e Prishtinës vazhdon të ketë telashe të mëdha me taksistët ilegalë që operojnë nëpër rrugët e kryeqytetit. Ndërkohë, kur këta të fundit vazhdojnë...

Serbia kushtëzon vazhdimin e dialogut me heqjen e taksës së importit

Perëndimi ka dërguar një ofertë në drejtim të Beogradit për vazhdimin e dialogut në Bruksel, edhe nëse Prishtina nuk e tërheq masën e importit...

Nuk do të ketë rritje të çmimeve pas masës prej 10 për qind

Vendimi i Ministrisë së Tregtisë që t’u vendoset masa prej 10 për qind produkteve të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës është bërë për arsye...

Përgjaken rrugët e Kosovës, për 24 orë, gjashtë të vdekur në trafik

Vetëm gjatë periudhës janar - tetor të këtij viti në Kosovë janë shkaktuar mbi 10 mijë aksidente, në të cilat mbi 70 persona kanë...

Pas zjarrit shkatërrues, Kalifornia përballet me të reshura e përmbytje

Me mijëra persona të zhvendosur nga zjarri më shkatërrues i Kalifornisë, përfshirë me qindra që po jetojnë në tenda dhe vetura, do të përballen...

Mbi 100 thasë mbeturina nxirren nga liqeni i Badovcit

Në kuadër të fushatës “Ta Pastrojmë Kosovën” është pastruar nga mbeturinat liqeni i Badovcit. Mbi 100 thasë me mbeturina janë nxjerrë nga uji i liqenit. Në...

Ministria e Punëve të Jashtme për zyrtarët e saj blejnë veshmbathje sportive!

Ministria e Punëve të Jashtme se fundmi ka nënshkruar një kontratë për punonjësit e saj. Kjo kontratë ka të bëjë me furnizim me veshmbathje sportive.   Nuk...

Varrosen katër pjesëtaret e familjes Shala, Qeveria thotë se do të ndihmojë familjen

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj ka marrë pjesë në varrimin e personave që humbën jetën në aksidentin e mbrëmshëm. Haradinaj ka qenë i pranishëm në...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
174AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Komisioni Evropian kërkon heqjen e romingut mes Kosovës dhe Serbisë

Tash e një kohë është përfolur një marrëveshje për heqjen e romingut mes shteteve të Ballkanit. Kjo iniciativë pritet që të niset nga Serbia. Këtë...

Rrëfehet një nga ish-klientët e Burdushit: Ai më shkatërroi motrën, ma ka sos shpirtin

Një nga ish-klientët e Burdushit, Afrim.M po kërkon ballafaqim me mjekun popullor në polici, prokurori e gjykatë. Burdushin po e akuzon se ia ka...

Mbi 1 mijë e 200 tiketa trafiku brenda 24 orëve

Policia e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit ka arritur të shqiptojë gjithësej 1mijë e 252 tiketa trafiku. Sipas raportit policor, gjatë periudhës së njejtë...

“Ferid Pashë Vlora” u kthye në Shqipëri

Në kuadër të panairit të librit në Tiranë, u organizua promovimi i libri të librit “Ferid Pashë Vlora të autorit turk Abdulhamit Kırmızı. Në këtë...

Pritet shkarkimi i Panucit

Pozita e Christian Panuccit duket se ka pranuar lëkundje të madhe pas humbjes 0:4 kundër Skocisë. Tekniku italian e ka gjetur vetën në pozitë shumë...

Zvicër – Belgjikë, Januzaj favorit – Ky është rezultati që dërgon tutje Xhakën e...

Edhe mbrëmja e sotshme do të na sjell përballje interesante në Ligën e Kombeve. Zvicër – Belgjikë do të jetë ndeshja më interesante që fillon...

Afganistan, vriten dy zyrtarë të lartë të sigurisë

Të paktën dy zyrtarë të lartë të sigurisë afgane u vranë në një sulm me bombë në lindje të vendit, raporton Anadolu Agency (AA). Zëdhënësi...