Vazhdojnë ndihmat nga Turqia për familjet e prekura nga përmbytjet në Shkup

0
Vazhdojnë ndihmat nga institucionet dhe organizatat e Turqisë për të prekurit nga përmbytjet katastofale në kryeqytetin e Maqedonisë, Shkup dhe rrethinë, ku humbën jetën...

Demarkacioni votohet ose shkon në arbitrazh

0
Dy ditë para se të mbahet seanca e Kuvendit të Kosovës ku do të votohet për ratifikimin ose jo të marrëveshjes për Demarkacionin me...

AAK dhe Nisma: Nuk shkojmë te Ramiz Kelmendi nëse vjen edhe presidenti Thaçi

0
AAK dhe Nisma përmes një kumtesë të përbashkët për media kanë bërë të ditur se nuk do të marrin pjesë në takimin e thirrur...

Takimi Erdoğan-Putin do të realizohet më 3 shtator

0
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin priten të takohen më 3 shtator gjatë samitit të vendeve G20...

Obama dhe Erdoğan takohen të dielën, tema kryesore operacioni “Mburoja e Eufratit”

0
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama dhe Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan do të takohen këtë javë, ku tema...

Brenda një dite nëpërmjet Turqisë në ishujt grekë kaluan 462 emigrantë

0
Të dhënat e sotme të UNHCR-së tregojnë se ditën e kaluar brenda një dite kanë mbërritur 462 emigrantë nga të cilët 176 në ishullin...

Prokuroria ka përgjuar telefonatat e aktivistëve të VV-së pas sulmit në Kuvendin e Kosovës

0
Prokurori i Prokurorisë Speciale, Abdurrahman Islami, në një konferencë të jashtëzakonshme së bashku me zëvendësdrejtorin e antiterrorizmit, Luan Kekën, kanë folur për arrestimin e...

Policia-Vetëvendosjes: Nuk i kemi rrahur aktivistet e juaj!

0
Luan Keka, hetues i Policisë se Kosovës tha se sa i përket personave që e kanë marr përgjegjësinë për sulmet e fundit, kanë ...

Ngrihet aktakuzë ndaj Lutfi Hazirit

0
Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore të Gjilanit, kundër të pandehurit L.H., për shkak se ka kryer...

Këta janë emrat e të arrestuarve, aktivistë të VV-së, për shpërthimin në Kuvend

0
Avokati Tomë Gashi i ka bërë publik emrat e gjashtë të arrestuarve të sotëm për sulmin e 4 gushtit ndaj pjesë së jashtme të...

Artikujt e fundit