Jabllanoviq zyrtarisht është kryetar i Listës Serbe

0
Ish-Ministri për Kthim dhe Komunitete, Aleksadner Jabllanoviç, që u shkarkua nga ky posti pasi fyejti nënat Gjakovare, është rikthyer në krye të Listës Serbe...

Kadare: Shqiptarët aktualisht janë të favorizuarit e fatit

0
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur shkrimtarin e shquar Ismail Kadare, i cili këto ditë po qëndron në Kosovë. Presidenti...

Vendimi për Haradinajn mund të shtyhet sërish

0
Gjykata franceze në Colmar të enjten pritet të marrë një vendim në lidhje me rastin Ramush Haradinaj. ​Ish-kryeministri i Kosovës dhe kryetari i partisë politike,...

S’ka ushtri, s’ka dorëheqje!

0
Presidenti Hashim Thaçi nuk do të dorëhiqet edhe nëse do të vonohet formimi i ushtrisë së Kosovës, vlerësojnë analistët politikë. Sipas tyre, opsioni për dorëheqje...

Sot mbahet seanca gjyqësore kundër Ramush Haradinajt

0
Në Colmar të Francës, sot mbahet seanca gjyqësore e radhës për të vendosur për ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili është ndaluar...

Brovina: Bota të reagojë në Siri, helmimi ma kujton Kosovën e vitit 1990

0
Humanistja dhe deputetja Flora Brovina, ka folur për rastin e Sirisë ku dje gjatë ditës kanë vdekur më shumë se 100 persona si pasojë...

Nesër vendimi përfundimtar për Haradinajn

0
Zëdhënësi i AAK-së, Muharrem Nitaj, tha se nesër pritet që të merret vendimi për ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili që nga 4...

Pamje të rënda: Sulmi kimik në Siri tregon mizorin e luftës ndaj njerëzve të...

0
Një sulm i dyshuar kimik në provincën e Idlibit, zonë e kontrolluar nga rebelët, ka vrarë 72 persona dhe ka lënë të lënduar më...

Daçiq: Kosova nuk është anëtare e OKB-së, nuk mund ta padis Serbinë

0
Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq, ka akuzuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi se po vazhdon me provokime për shkak të deklaratës,...

Thaçi në Rezallë përkujton dëshmorët e lirisë

0
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, mori pjesë sot në përkujtimin e të rënëve në masakrën e Rezallës, njofton kumtesa presidenciale, transmeton Koha.net. Pasi vendosi lule...