Mustafa: Pakoja e Ahtisaarit s’është Bibël, e as Kur’an, por duhet të respektohet

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa tha të enjten se e vlerëson shumë opinionin e profesorit Marc Weller dhe është i vetëdijshëm që Pakoja e...

Protestë kundër demarkacionit

Gjysmë ore para se seanca e Kuvendit të Kosovës të fillojë për ratifikimin e marrëveshjes së shënjimit të vijës kufitare në mes Kosovës dhe...

Thaçi: Nesër kalon Demarkacioni, i hapet rrugë liberalizimit dhe Ushtrisë

Në një intervistë në emisionin Rrokum Roll të Tv Rrokum, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi fillimisht ka folur për postin e tij si President...

Partia e Drejtësisë del kundër Ferid Aganit: Jemi kundër demarkacionit

Në një e-mail të shpërndarë në adresë të medieve, thuhet se Partia e Drejtësisë, përkatësisht, shumica e anëtarëve të Kryesisë të prirë nga nënkryetarë...

Ymeri – deputetëve: Nëse keni respekt e dashuri për vendin, votoni kundër

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri thotë se kundërshtimi i ratifikimit të këtij versioni të demarkacionit në mes Kosovës dhe Malit të Zi, është...

LDK: Jemi unik për demarkacionin

Stukturat e Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë zhvilluar sot një takim për të diskutuar për procesin e ratifikimit të marrëveshjes për shënimin e vijës...

Policia e Kosovës gati për protestën e nesërme, apel qytetarëve

Policia e Kosovës përmes një komunikatë për media ka thënë se është e gatshme për protestën e nesërme që ka organizuar Lëvizja Vetëndosje kundër...

Ruairy O Connelly: Askush nuk e ka detyruar Kosovën të falë tokë!

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairy O Connelly përmes një statusi në Facebook ka folur për zhvillimet në Kosovë. Ai ka theksuar se...

Komisioni Shtetëror: Shënjimi i kufirit me Malin e Zi, u bë mbi bazën ligjore...

Komisioni Shtetëror për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, përmes një komunikate për media ka prezantuar siç i quajnë ata argumentet e pakundërshtueshme të...

Departamenti Anti-Terror: Aktivistët e VV-së e kishin planifikuar mirë sulmin ndaj Kuvendit

Policia e Kosovës, e cila aktualisht është duke mbajtur konferencë për media tregon për mënyrën se si kanë arritur deri tek gjurmët e aktivistëve...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Qeveria Haradinaj mund të bjerë në vjeshtë?

Qeveria “Haradinaj” mund të bjerë në vjeshtën e sivjetme dhe vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare. Analistët politikë thonë se është...

Grasso: Gjendja e sigurisë në Kosovë është e qetë, ja pse mbrëmë fluturoi helikopteri...

Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso ka zbuluar arsyen pse mbrëmë një helikopter fluturoi mbi komunat veriore të Kosovës. Zëdhënësi i KFOR-it në Kosovë,...

Kuvendi mban dy seanca të jashtëzakonshme

Kuvendi i Republikës së Kosovës sot mban dy seanca të jashtëzakonshme. Seanca e parë është thirrur lidhur me...

Temperatura të larta edhe sot

Fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë Gadishullin e Ballkanit do të jenë të qëndrueshme edhe sot duke krijuar kushte...

Skenari serb për “katastrofë humanitare”, veriu i mbushur me mallra ushqimore e ilaçe

“Katastrofa humanitare” e paralajmëruar nga shteti serb në veri të Kosovës, po dëshmohet të jetë vetëm një skenar i radhës. Kjo pasi...

Shpërthim në qendër të Vjenës, 12 të lënduar

Së paku 12 persona kanë mbetur të lënduar nga një shpërthim në qendër të Vjenës. Disa ndërtesa kanë mbetur...

1.65 ton kokainë dhe heroinë trafikohen në Evropë nga shqiptarët

Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda të Shqipërisë kanë qenë pjesëmarrëse dhe kanë luajtur rol aktiv në një tjetër...