Vritet me armë zjarri kryetari i Komunës së Bogovinës

0
Para pak çastesh ka ndërruar jetë në Spitalin e Tetovës kryetari i Komunës së Bogovinës, Hazbi Idrizi.Ai sot para dite është qëlluar me gjashtë...

Dhuna në Kuvend, kallëzime penale për 22 protestues

0
Siç bëhet e ditur, në prokurori kanë arritur edhe disa raporte të veçanta nga Ministria e Brendshme për hetimin e përgjegjësisë së tre deputetëve...

Talat Xhaferi merr kabinetin e kryeparlamentarit të Maqedonisë

0
Kryetarit të ri të Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi i është dorëzuar kabineti nga pasardhësi i tij, Trajko Veljanovski përkundër kundërshtimit nga ana e...

Deputetët e VMRO-së pengojnë Xhaferin të hyjë në zyrat e Kryetarit të Kuvendit

0
Jozyrtartisht mësohet se një numër i deputetëve i kanë pamundësuar qasjen në kabinetin e kryetarit të Kuvendit, kryetarit të ri Talat Xhaferri. Ata përmes...

Dhuna në Kuvendin e Maqedonisë, caktohet masa e arrestit për 14 persona

0
Prokuroria Themelore Publike –Shkup (PTHP) njofton se pas marrjes së provave për 15 persona të përfshirë në trazirat në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë,...

Hoyt Yee vizitë në Maqedoni, takon presidentin dhe liderët politikë

0
Zёvendёs ndihmёs sekretari i Departamentit amerikan të Shtetit pёr Evropё, Hoyt Brian Yee të dielën do të arrijë në vizitë dyditore në Maqedoni...

Pa shqiptarët institucionet në Maqedoni nuk funksionojnë

0
Kryetari i sapozgjedhur i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, u ka bërë thirrje të gjitha partive që të reflektojnë dhe të sigurojnë funksionin normal...

Para Kuvendit të Maqedonisë, gjendja e sigurisë është normalizuar

0
Momementalisht gjendja e sigurisë në rajonin qendror të Shkupit, poashtu edhe para Kuvendit, prej mbrëmë pas mesnate është normalizuar me vendosjen e rendit dhe...

Bilanci i të lënduarve nga zhvillimet e djeshme në Maqedoni

0
Pas një situate dramatike, Ministria e Punëve të Brendshme njoftoi se është normalizuar gjendja në Kuvend dhe rreth tij, duke u rivendosur rendi dhe...

Talat Xhaferi: Veprimet e djeshme do të kenë pasojat e veta

0
Kryetari historik shqiptar i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, i zgjedhur dje në një seancë të jashtëzakonshme, ka komentuar situatën e mbrëmshme. Ai ka thënë...