Të shtunën Sami Yusuf në Shkup

Sami Yusuf për herë të parë vjen në Maqedoni, ku më 3 shtator do të performojë në Arenën Kombëtare “Filipi i II” në Shkup...

FAMILJARËT: “SHQIPONJA” U KËRCËNUA NGA ALI AHMETI. DËSHMITARI: JA SI KA NDODHUR VRASJA (VIDEO)

https://dailymotion.com/video/x4r02ma Orë të tëra gjykimi, akuza mes palëve, shpalosje detajesh, dëshmitar rasti, por pa asgjë konkrete, përfundoi seanca e sotme për gjykimin e të dyshuarit...

Vazhdojnë ndihmat nga Turqia për familjet e prekura nga përmbytjet në Shkup

Vazhdojnë ndihmat nga institucionet dhe organizatat e Turqisë për të prekurit nga përmbytjet katastofale në kryeqytetin e Maqedonisë, Shkup dhe rrethinë, ku humbën jetën...

Maqedoni: Njerëzit gjetën vdekjen për shkak të mungesës së infrastrukturës së përshtatshme

Të paktën tri javë pasi 22 vetë gjetën vdekjen nga vërshimet që përfshinë pjesën veriore të Shkupit, mbette një pyetje pa përgjigje: si mundi...
video

Tmerri në Hasanbeg, jeta pas vërshimeve (Video)

Banorët e prekur nga vërshimet në Maqedoni, kanë treguar për Klan Kosovën tmerrin e përjetuar gjatë natës të së shtunës së kaluar, kur ndodhën...

Gjendet i vdekur 11 vjeçari nga vërshimet në Maqedoni

Njëmbëdhjetë vjeçari Ivan nga Stajkovci që dje u lajmërua si i zhdukur në vërshimet është gjetur i vdekur, informuan nga policia, transmeton TetovaSot. Sipas të...

MPJ: Disa shtete i ofruan ndihmë Maqedonisë

Në Republikën e Maqedonisë ndihmë për ballafaqimin me pasojat nga moti i keq në rajonin e Shkupit dhe të Tetovës deri tani kanë ofruar...

Endrit Sinani është viktima e 21 nga përmbytjet në Shkup

Sot është identifikuar edhe viktima e 21 nga MPB-ja, ndërsa portali portali TetovaSot që dje ishte tek shtëpia e Endrit Sinanit të vogël 6...

Varrosen viktimat e para të përmbytjeve në Shkup

Në varrezat e fshatit Hasanbeg gjatë janë varrosur pesë viktimat e para nga katastrofa që preku këtë vendbanim. Këtë e konfirmoi për Alsat, Fejsall...

Maqedonia shpall ditë zie

Dita e sotme 8 gushti, është caktuar Ditë zie në Republikën e Maqedonisë. Vendimin e solli Qeveria në seancën e djeshme të jashtëzakonshme. “Qeveria solli...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Shpërthim në qendër të Vjenës, 12 të lënduar

Së paku 12 persona kanë mbetur të lënduar nga një shpërthim në qendër të Vjenës. Disa ndërtesa kanë mbetur...

1.65 ton kokainë dhe heroinë trafikohen në Evropë nga shqiptarët

Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda të Shqipërisë kanë qenë pjesëmarrëse dhe kanë luajtur rol aktiv në një tjetër...

Rama: Frika nga drejtësia e ka kthyer opozitën në kamikaze

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka lëshuar sërish akuza për opozitën gjatë fjalimit të mbajtur në bashkinë e Gramshit, për votimet e 30...

Serbia paralajmëron hyrjen masive të mallrave serbe në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq është shprehur sot se qeveria e Serbisë do të fusë mallra serbe në Kosovë – me çdo...

A do ta refuzojnë arabët marrëveshjen për Palestinën, siç e refuzoi Sulltani Osman?

Politikani veteran libanez Walid Joumblatt ka nxjerrë një krahasim ndërmjet reagimit të Perandorisë Osmane ndaj ofertës së themeluesit të Cionizmit Theodor Herzl...

Zhgënjen Patriot Behrami, eliminohet në çerekfinale

Patriot Behrami është mposhtur në çerekfinale nga boksieri Lorenzo Sotomayor me pikë dhe kësisoj ka mbetur pa medalje në Lojërat Evropiane Minsk...

10 mijë persona të vdekur brenda një viti në Kosovë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar statistikat e vdekjeve në Kosovë për vitin që lamë pas. Burimi...