Ish-pjesëtarit të UÇK-së që u arrestua në Shkup, i refuzohet kërkesa për lirim

Këshilli i Gjykatës Penale për krim të organizuar në Shkup, ka refuzuar kërkesën e palës mbrojtëse për lirimin nga paraburgimi të Tomor...

Në Kalanë e Shkupit, shoqata turke bën synet mbi 300 fëmijë nga të gjitha...

Në Kalanë e Shkupit rreth 300 fëmijë shqiptarë janë bërë synet, nën organizimin e Shoqatës Humanitare El-Hilal. Ceremonia...

Mediat gjermane: bllokim i përkohshëm i negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë

Mediat gjermane raportojnë se do të ketë një bllokim të përkohshëm të negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Tragjedi, vdes në aksident trafiku çifti nga Maqedonia, shpëton foshnja 6 muajsh

Tragjedi e madhe ka ndodhur në rrugët e Italisë, pas një aksidenti fatal, shuhet familja me prejardhje nga Shkupi, derisa po ktheheshin...

Zaev: Gjermania ka frikë nga Edi Rama

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, nga Brukseli ka folur për procesin e hapjes së negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe...

Tragjedi në Çair, vdesin dy vëllezër gjatë hapjes së një kanali

Dy persona kanë vdekur ndërsa njeri ka pësuar lëndime të renda trupore si pasoje e rënies se dheut derisa groponin për hapjen e...

Dhurata në prag të Bajramit, gëzohen fëmijet me nevoja të veçanta në Shkup

Me rastin e festës së Fitër Bajramit, Kryqi i Kuq i qytetit të Shkupit dhe nxënësit e shkollës së mesme “Cvetan Dimov”...

KE rekomandon hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Komisioni Evropian (KE) ka rekomanduar hapjen e negociatave të anëtarësimit në Bashkimin Evropian (BE) për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, transmeton Anadolu Agency...

Zaev paralajmëron ndryshime në Qeveri, opozita kërkon zgjedhje

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka paralajmëruar ndërrimin e më shumë se një të tretën e ministrave të kabinetit qeveritar, që do...

Vazhdon seanca për “Grupin Kumanova”

Në Gjykatën e Apelit në Shkup sot vazhdon seanca publike në të cilën duhet të shqyrtohen ankesat e 33 personave të dënuar...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Formacionet zyrtare: Napoli – Liverpool

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Napoli – Liverpool. Kampioni në fuqi e nis mbrojtjen e trofeun në një...

Cakaj: Nuk do të kursejmë asnjë përpjekje për të mundësuar çeljen e negociatave për...

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka njoftuar se sot ka qenë i ftuar i posaçëm në...

Kanada, oficeri i sigurisë ka ofruar shitjen e sekreteve

Një kompani kanadeze në hije që shiste telefona celularë të koduar për kriminelët, nxiti një reagim zinxhiror që çoi në arrestimin e...

Vodhën sekretet shkencore në spital, çifti kinez e pëson keq në SHBA

Një çift kinezo-amerikan është arrestuar dhe përballet me akuzat se kanë vjedhur sekrete shkencore nga një spital pediatrik në Ohajo. Ky është...

Sulm vetëvrasës pranë Ambasadës së SHBA-ve në Kabul, 22 të vdekur

Si pasojë e një sulmi vetëvrasës pranë Ambasadës së SHBA-ve në kryeqytetin afgan Kabul, jetën humbën 22 persona, transmeton Anadolu Agency (AA).

Tërheqja e shortit për renditjen e subjekteve politike në fletëvotim, këta janë numrat e...

Është organizuar ceremonia e tërheqjes së shortit nga KQZ, ku 25 subjektet politike janë në pritje që të tërheqin numrin e tyre...

“Likud” takim urgjent për shkak të pjesëmarrjes së lartë të votuesve arabë

Partia e djathtë izraelite Likud bëri thirrje për një takim urgjent sot për shkak të pjesëmarrjes së lartë në mjediset e komunitetit...