Kompania nga Turqia, FLO hap dyqanin e dytë në Maqedoninë e Veriut

0
Kompania nga Turqia, FLO, sot ka bërë hapjen e dyqanit të dytë në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut, Shkup, në qendrën tregtare...

Në Maqedoninë e Veriut fillon Java e Filmit Turk

0
Me shfaqjen e filmit “Bal Kaymak” (Mjaltë dhe Kajmak), sot në Shkup u bë hapja e Javës së Filmit Turk të organizuar...

Maqedoni e Veriut, numri i të infektuarve me COVID-19 tejkalon 14.000

0
Në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 89 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19), duke e...

Maqedoni e Veriut, 6 të vdekur dhe 159 raste të reja me COVID-19

0
Në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 159 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19), duke e...

Talat Xhaferi zgjidhet sërish Kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

0
Me 62 vota pro dhe 43 kundër Talat Xhaferi u rizgjodh kryetar i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV).

Tri viktima dhe 115 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

0
Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore, janë shënuar tri viktima dhe 115 raste të reja me Covid-19.

Arrihet marrëveshje mes LSDM-së dhe BDI-së për qeverinë e re, nuk ka kryeministër shqiptar...

0
Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev pas takimit me liderin e BDI-së, Ali Ahmeti, tha se është arritur marrëveshja mes LSDM-së dhe BDI-së...

Maqedoni e Veriut, 3 të vdekur dhe 103 raste të reja me COVID-19

0
Në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 103 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19), duke e...

4 të vdekur dhe 141 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

0
Mbetet i lartë numri i të prekurve me COVID-19 ne Maqedoninë Veriore. Në 24 orët e fundit nga 2 mijë 6 teste...

LSDM dhe BDI-ja harmonizuan programet dhe parimet

0
LSDM dhe BDI vazhdojnë konsultimet intensive në nivelin e sekretarëve partiak për një marrëveshje koalicioni. Pas vendosjes së parimeve...