Shumë qytetarë në Tetovë ankohen se nuk janë në listën e votuesve

Pas orës 10 shumë qytetarë në Komunën e Tetovës nuk e kanë gjetur veten në listën e votuesve. Disa prej tyre thonë se kanë qenë...

Maqedonia e Veriut sot voton për presidentin e ri

Maqedonia e Veriut zhvillon sot raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale, në procesin e parë zgjedhor...

Varrosen viktimat e para të përmbytjeve në Shkup

Në varrezat e fshatit Hasanbeg gjatë janë varrosur pesë viktimat e para nga katastrofa që preku këtë vendbanim. Këtë e konfirmoi për Alsat, Fejsall...

Stoltenberg: Maqedonia në programin e NATO-s për arsimim në mbrojtje

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg përmes një letre informoi ministren e Mbrojtjes Radmila Shekerinska se është pranuar kërkesa e qeverisë që Maqedonia...

Një lagje në Tetovë tregon se ka ende njerëz të mirë (Foto)

Shpesh dinamika e jetës na bënë egoistë dhe na bën të mendojmë vetëm për veten dhe për askënd tjetër. Rinia e lagjes 107 në Tetovë është...

Plani i shqiptarëve nëse nuk zgjidhet çështja emrit të Maqedonisë

“Bllokimi i rrugës euro-atlantike e Maqedonisë, do i orientonte gjithmonë e më tepër shqiptarët drejt Shqipërisë… Nesër, e diel, në rrugët e Athinës pritet të...

BDI-VMRO ende pa marrëveshje

Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani, ka thënë se ende nuk ka marrëveshje dhe se po diskutohen, 5 opsionet, raporton”SHENJA”. “Dëshiroj ti demantoj të gjitha spekulimet,...

KSHZ: Arrihet censusi, deri në orën 18:30 jehona e votuesve 44.5 %

Arrihet censusi për zgjedhjet presidenciale. Deri në ora 18:30 minuta të drejtën e tyre të votës e kanë shfrytëzuar 44.5 për qind...

Sot merret vendimi për grupin Kumanova

Sot në ora 10:30 minuta, Gjykata penale duhet të bëjë publike aktgjykimin për rastin e Kumanovës. Me kërkesë të MPB-së dhe Drejtorisë për siguri publike,...

Deri në ora 10:00, në Tetovë votuan 3.679 votues

Në komunën e Tetovës sot votojnë gjithsej 79.295 votues të shpërndarë në 117 vendvotime. Sipas të dhënave të këshillit komunal zgjedhor në Tetovë, deri...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Formacionet zyrtare: Napoli – Liverpool

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Napoli – Liverpool. Kampioni në fuqi e nis mbrojtjen e trofeun në një...

Cakaj: Nuk do të kursejmë asnjë përpjekje për të mundësuar çeljen e negociatave për...

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka njoftuar se sot ka qenë i ftuar i posaçëm në...

Kanada, oficeri i sigurisë ka ofruar shitjen e sekreteve

Një kompani kanadeze në hije që shiste telefona celularë të koduar për kriminelët, nxiti një reagim zinxhiror që çoi në arrestimin e...

Vodhën sekretet shkencore në spital, çifti kinez e pëson keq në SHBA

Një çift kinezo-amerikan është arrestuar dhe përballet me akuzat se kanë vjedhur sekrete shkencore nga një spital pediatrik në Ohajo. Ky është...

Sulm vetëvrasës pranë Ambasadës së SHBA-ve në Kabul, 22 të vdekur

Si pasojë e një sulmi vetëvrasës pranë Ambasadës së SHBA-ve në kryeqytetin afgan Kabul, jetën humbën 22 persona, transmeton Anadolu Agency (AA).

Tërheqja e shortit për renditjen e subjekteve politike në fletëvotim, këta janë numrat e...

Është organizuar ceremonia e tërheqjes së shortit nga KQZ, ku 25 subjektet politike janë në pritje që të tërheqin numrin e tyre...

“Likud” takim urgjent për shkak të pjesëmarrjes së lartë të votuesve arabë

Partia e djathtë izraelite Likud bëri thirrje për një takim urgjent sot për shkak të pjesëmarrjes së lartë në mjediset e komunitetit...