Edhe 125 të infektuar me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

0
​Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1019 teste, me çrrastë janë riregjistruar 125 raste...

Kryetari i BFI-së së RMV-së, Fetahu: Me dinjitet do të luaj rolin e bartësit...

0
Kryetari në detyrë i Bashkësisë Fetare Islame (BFI) të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Shaqir Fetahu, në fjalimin e tij pas kalimit...

Shkup, protestohet kundër dënimit të “Grupit të Kumanovës”

0
Ka nisur protesta kundër vendimeve të gjyktës për anëtarët e gupit të Kumanovës. Dhjetëra protestues tashmë janë mbledhur në Sheshin Skenderbeu në Shkup, ndërsa në...

Aksidenti në Shkup, 20 të lënduar

0
Rreth 20 persona të lënduar në aksidentin që ndodhi në ora 17:00 në autostradën Shkup-Tetovë, janë transportuar deri më tani në spitalin...

Hapen kutitë e votimit për zgjedhjet lokale në Maqedoni

0
Sot në ora 07:00 u hapën qendrat e votimit me çka filluan zgjedhjet e gjashta lokale në Maqedoni, ku të drejtën e votës deri...

Shtyhet seanca për rastin ”Monstra”

0
Fejzi Aziri, Sami Luta, Agim Ismailoviç, Haki Aziri, u sollën nga Idrizova në Gjykatën e Lartë në Shkup për të ndjekur seancën publike lidhur...

Deputetët maqedonas shkarkojnë Kryeprokurorin

0
Parlamenti maqedonas votoi pas një muaji vonesash prej opozitës, shkarkimin e kryeprokurorit Marko Zvrlevski, një aleat i ish-partisë në pushtet të Nikola Gruevskit.  Me 64...

Maqedoni e Veriut, rënie në numrin e rasteve të reja me COVID-19 Numri i...

0
Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, si pasojë e koronavirusit të ri (COVID-19)...

Tragjedi në Tetovë, vdesin nga zjarri nëna bashkë me katër fëmijët e saj

0
Një tragjedi e rëndë ka kapluar qytetin e Tetovës qysh në mëngjes, ku rreth orës 04:20 minuta në rrugën Goce Dellçev, zjarri ka kapluar...

25 të ndaluar dhe 7 policë të lënduar nga protestat në Shkup

0
25 të ndaluar dhe 7 policë të lënduar është bilanci i protestave para Kuvendit të Maqedonisë. Sipas MPB-së, ndërhyrjes së policisë i ka paraprirë hedhja...