Hahn: Të respektohet shumica parlamentare

Të respektohet demokracia dhe shumica parlamentare, të mos nxiten tensionet ndëretnike, të zgjidhet kryetari i Parlamentit dhe shpejt të formohet qeveria. Këto janë kërkesat...

Tërmet i fuqishëm në Maqedoni, lëkundjet ndjehen në Tiranë

Maqedonia ka përjetuar rreth mesditës lëkundje të forta të tokës, të cilat ishin të ndjeshme edhe në Shqipëri. Sipas të dhënave të EMSC-së, bëhet fjalë...

Zgjedhjet lokale në Maqedoni, LSDM-ja fituese absolute ndërsa partitë shqiptare mjaftohen me disa komuna

Sipas rezultateve paraprake të publikuara nga KSHZ-ja në faqen e saj, kandidatët për kryetarë të komunave nga LSDM-ja udhëheqini në 43 komuna, VMRO-DPMNE 14...

Zaev vjen në Kosovë, a do të diskutohet për “Grupin e Kumanovës”?

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, pritet të vizitojë Kosovën në javën e dytë të dhjetorit. Ardhjen e tij e ka konfirmuar Kryeministri Ramush Haradinaj....

Këto janë katër propozimet për emrin e Maqedonisë, sipas Zaevit

Kyeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ka folur për agjencin Reuters rreth propozimeve që Maqedonia i ka bërë për çështjen e emrit, shkruan Telegrafi Maqedoni. Maqedonia...

Fondacioni Maarif i Turqisë në Maqedoni synon edukimin e individëve cilësorë

Drejtori për Maqedoni i Fondacionit Maarif të Turqisë (TMV), Mustafa Dillioğlu, tha se fondacioni ka nisur aktivitetet në Maqedoni me blerjen e një shkolle...

Dibër, vriten tre anëtarë të një familje

Në qytetin e Dibrës janë gjetur të vrarë në oborrin e shtëpisë së tyre familja tre anëtarëshe Pocesta nga Dibra, të cilët kishin ardhur...

Kjo është vajza 17-vjeçare që humbi jetën mbrëmë në Vardar

Vajza mendohet të jetë gjetur në rrjedhën e Vardarit në fshatin Balindoll. Siç mëson Alsat vajza quhej Xhejha Mexhiti e lindur më vitin 2001 në...

MPB e Maqedonisë: 14 viktima nga aksidenti, hetimet vazhdojnë

Ministria e Brendshme e Maqedonisë ka konfirmuar se numri i viktimave nga aksidenti i djeshëm është 14. Ndërkohë që për shkaqet e...

Pendarovski: Ide më të keqe se ndryshimi i kufijve nuk kam dëgjuar

Pas marrjes së detyrës zyrtare, presidenti i ri i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka paralajmëruar vizitën në Kosovë.

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Zyra e BE-së kundër projektligjit për financimin e partive

Shefja e zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë Natalya Apostolova ka dal me një deklaratë për media ku përkrah protestën e shoqërisë...

Bie nga sistemi ky shërbim i “Google”

Aplikacioni ‘Google Calendar’ ka rënë totalisht nga sistemi, duke lënë njerëzit pa përcaktuar ndonjë orar. Aplikacioni dhe faqja e...

Për pesë muaj, Policia ua ndalon vozitjen 2 mijë e 500 personave

Policia e Kosovës ka njoftuar se është duke vazhduar me aktivitete që kanë për qëllim ngritjen e vazhdueshme të sigurisë në trafikun...

Haradinaj thotë se taksa nuk e ka bllokuar liberalizimin: Kushtet janë përmbushur

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka mbajtur një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës. Ai...

Shteti jep para për veriun e Mitrovicës pa e ditur se çka u bë...

Zyra Kombëtare e Auditorit ka publikuar të gjeturat për Komunën e Mitrovicës veriore. Në këtë komunë Auditori ka hasur...

VV-ja vizitë në Turqi, falënderon TIKA-n për projektet zhvillimore në Kosovë

Krerët e Lëvizjes “Vetëvendosje” kanë nisur turin e takimeve në Turqi. Kryetari i kësaj partie, Albin Kurti së bashku...

New York, protestë pas vdekjes së Morsit

Anëtarët e komunitetit egjiptiano-amerikan në New York kanë protestuar kundër qeverisë ushtarake në Egjipt, pasi presidenti i parë i Egjiptit i zgjedhur në rrugë...