Maqedoni: Shqiptarët me 32 deputetë në Parlamentin

0
Bazuar në të dhënat e publikuara nga Komisioni Shtetëror Zgjedhor, partitë politike shqiptare do të kenë 32 deputetë. Kjo...

29 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni, shërohen 6 pacientë

0
Gjatë 24 orëve të fundit prej gjithsej 349 testeve të realizuara në vendin tonë, 29 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Sipas qyteteve,...

Arrihet marrëveshje mes LSDM-së dhe BDI-së për qeverinë e re, nuk ka kryeministër shqiptar...

0
Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev pas takimit me liderin e BDI-së, Ali Ahmeti, tha se është arritur marrëveshja mes LSDM-së dhe BDI-së...

Maqedoni e Veriut, numër rekord i rasteve dhe të shëruarve nga COVID-19 në 24...

0
Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, si pasojë e koronavirusit të ri (COVID-19)...

Zaev: Nuk pranoj një shqiptar për kryeministër pa marrë parasysh çmimin

0
Lideri i LSDM-së Zoran Zaev sonte në një intervistë për TV Telma në lidhje me vijat e kuqe të BDI-së për  kryeministrin...

Maqedonia Veriore hap kufijtë, pa test dhe vetëizolim

0
Qeveria e Maqedonisë Veriore miratoi vendimin, për hyrje në Maqedoni pa asnjë kusht. As test PCR për koronavirus, dhe as vetoizolim 14...

Gjykata Speciale fton edhe Ali Ahmetin

0
Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti është ftuar nga Gjykata Speciale me seli në Hagë. Këtë informacion e ka konfirmuar...

Zgjedhjet në Maqedoni: LSDM-ja 46 deputetë, VMRO-DPMNE 44, BDI 15, ASH-A 12, E Majta...

0
Koalicioni “Mundemi” i udhëhequr nga LSDM-ja në përbërjen e re parlamentare do të ketë 46 deputetë, koalicioni i udhëhequr nga VMRO-DPMNE-ja 44,...

Kompania nga Turqia, FLO hap dyqanin e dytë në Maqedoninë e Veriut

0
Kompania nga Turqia, FLO, sot ka bërë hapjen e dyqanit të dytë në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut, Shkup, në qendrën tregtare...

Maqedoni e Veriut, rënie në numrin e rasteve të reja me COVID-19 Numri i...

0
Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, si pasojë e koronavirusit të ri (COVID-19)...