Thaçi e Meta sot në inaugurimin e Pendarovskit

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut sot do të mbajë seancën solemne për inaugurimin e presidentit Stevo Pendarovski. Fjalimi dhe...

Nesër bëhen katër vjet nga ngjarjet e Kumanovës, enigma mbetet (Video)

Krisma armësh, frikë, ankth, paqartësi. Kështu u zgjuan qytetarët e Kumanovës para katër viteve, më 9 maj të vitit 2015. Ngjarja ndodhi...

Pendarovski: Kosovën e kemi njohur në përputhje me interesin tonë strategjik

Presidenti i sapozgjedhur i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka thënë se shteti i tij Kosovën e ka njohur në përputhje me interesin strategjik...

Zyrtare: Pendarovski president i ardhshëm i Maqedonisë së Veriut

Tashmë edhe zyrtarisht, Stevo Pendarovski do të jetë presidenti i ardhshëm i Maqedonisë së Veriut. Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ),...

Dalin rezultatet e para, ja kush po prin për president në Maqedoninë Veriore

Komisioni Shtetëror Zgjedhor në Maqedoninë Veriore, ka filluar publikimin e rezultateve të para të zgjedhjeve presidenciale. Ka përfunduar votimi...

KSHZ: Arrihet censusi, deri në orën 18:30 jehona e votuesve 44.5 %

Arrihet censusi për zgjedhjet presidenciale. Deri në ora 18:30 minuta të drejtën e tyre të votës e kanë shfrytëzuar 44.5 për qind...

KSHZ: Deri në ora 15:00, jehona e votuesve arrin në 30.34 për qind

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve njofton se deri në ora 15:00 të drejtën e tyre të votës e kanë shfrytëzuar 30.35 për qind...

KSHZ: Votimi po vijon pa probleme

Vendvotimet janë hapur në kohë, ndërsa votimi vijon pa probleme në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale, zëdhënësja e Komisionit Shtetëror të...

Maqedonia voton, shpresë për President janë vetëm shqiptarët

Maqedonia sot (5 maj) voton për Presidentin e ardhshëm të vendit. Ky është rrethi i dytë i votimeve pasi në të parin...

Pendarovski dhe Siljanovska në “garë të vdekur”, fituesi do të dihet më 5 maj

Presidenti i ri i Republikës së Maqedonisë Veriore do të zgjidhet në raundin e dytë, pasi asnjë prej tre kandidatëve nuk fitoi...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Për pesë muaj, Policia ua ndalon vozitjen 2 mijë e 500 personave

Policia e Kosovës ka njoftuar se është duke vazhduar me aktivitete që kanë për qëllim ngritjen e vazhdueshme të sigurisë në trafikun...

Haradinaj thotë se taksa nuk e ka bllokuar liberalizimin: Kushtet janë përmbushur

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka mbajtur një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës. Ai...

Shteti jep para për veriun e Mitrovicës pa e ditur se çka u bë...

Zyra Kombëtare e Auditorit ka publikuar të gjeturat për Komunën e Mitrovicës veriore. Në këtë komunë Auditori ka hasur...

VV-ja vizitë në Turqi, falënderon TIKA-n për projektet zhvillimore në Kosovë

Krerët e Lëvizjes “Vetëvendosje” kanë nisur turin e takimeve në Turqi. Kryetari i kësaj partie, Albin Kurti së bashku...

New York, protestë pas vdekjes së Morsit

Anëtarët e komunitetit egjiptiano-amerikan në New York kanë protestuar kundër qeverisë ushtarake në Egjipt, pasi presidenti i parë i Egjiptit i zgjedhur në rrugë...

Shqipëria fillon heqjen e tarifave roaming për kosovarët

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka bërë të ditur se tashmë Shqipëria ka filluar me implementimin e marrëveshjes për heqjen e...

Trump kërcënon me dëbimin e miliona emigrantëve

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kërcënoi me dëbimin e miliona njerëzve që jetojnë ilegalisht në SHBA. Në...