Kolonë dhe pritje e gjatë për të hyrë në Kosovë nga Maqedonia Veriore

Veturat që ja kanë mërsyer Kosovës po presin me orë në tëra. Kolonë e gjatë e veturave është krijuar...

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut voton qeverinë e re teknike

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut sapo votoi me 101 vota “pro”, asnjë “kundër” dhe asnjë “abstenim” qeverinë e re...

Maqedoni e Veriut, parlamenti konstaton dorëheqjen e kryeministrit Zaev

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut në senacën e sotme ka konstatuar dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev, të parashtruar sipas marrëveshjes së partive...

Foshnjat e para në Shkup kanë lindur një minutë pas mesnate, janë binjak

Binjakë, djalë dhe vajzë, janë foshnjat e para që kanë lindur në Shkup këtë vit. Foshnjat kanë lindur në Klinikën Universitare të...

Kosova dhe Maqedonia e Veriut realizojnë ushtrim të përbashkët ndërkufitar

Policia e Kosovës dhe ajo e Maqedonisë së Verit kanë realizuar sot disa ushtrime të përbashkëta. Në pikën kufitare...

Qeveria e Maqedonisë ndan 100 mijë euro për Shqipërinë

Qeveria e Maqedonisë së Veriut do japë një shumë prej 6 milionë denarëve ose 100 mijë euro si ndihmë fillestare për Shqipërinë pas...

Vdes një këmbësor dhe lëndohen rëndë tre persona në një aksident në Shkup

Një këmbësor ka humbur jetën, dy bashkudhëtar dhe një drejtues automjeti kanë marrë lëndime të rënda trupore, ndërsa shtatë persona të tjerë...

Palmer: Marrëveshja e Prespës, garantuese e stabilitetit në rajon

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të mbështesin perspektivën evropiane të Maqedonisë së Veriut. Kështu ka deklaruar i dërguari i posaçëm i...

Gjysmë Hëna e Kuqe ndihmon banorët e Studeniçanit

Kryetari i Komunës së Studeniçanit  Azem Sadiku priti në takim përfaqësues të Gjysmë Hënës së kuqe TurkKizilay pranë zyrës së Izmirit.

Konfirmohet vendimi për grupin e Kumanovës

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi vendimin e shkallës së parë për grupin e Kumanovës. Asnjë nga ankesat e palës mbrojtëse...