Ish-kryeministri Gruevski dënohet me 2 vjet burg në rastin “Tanku”

Ish-ndihmës ministri i Punëve të Brendshme Gjoko Popovski sot në Gjykatën Penale Shkup është dënuar me gjashtë vjet e gjysmë burg në lëndën e...

Emri, Zaev: Përkthimi në shqip nuk ka shumë rëndësi

Për kryeministrin Zoran Zaev nuk çon pluhur mënyra si do të përkthehet në gjuhën shqipe emri i ri i Maqedonisë. Sipas të parit të...

Shkup, protestë në mbështetje të Palestinës dhe Kudsit

Në kryeqytetin e Maqedonisë, Shkup, u organizua protestë mbështetëse për Palestinën dhe Kudsin me sloganin "Kudsi është i Palestinës", raporton Anadolu Agency (AA). Qytetarët të...

Komuna e Strugës urdhëresë për punonjësit në Ramazan (Dokument)

Komuna e Strugës ka marrë vebdim që gjatë muajit të shenjtë Ramazan të ndalojë rreptësisht ushqimin brenda objektit, në shenj solidarizimi me punonjësit të...

Si ndodhi e gjithë ngjarja në Kumanovë, gjithçka mbetet një mister

A e sajoi Agjencia Sekrete e Maqedonisë përplasjen e armatosur për të tërhequr vëmendjen nga skandalet e korrupsionit? Në përvjetorin e tretë të incidentit...

Tri vjet nga konflikti i armatosur në Kumanovë

Sot janë bërë tri vjet që nga konflikti i armatosur në Lagje të Trimave në Kumanovë. Ende mbeten shumë dilema të pa sqaruara për këtë...

Çdo muaj nga dy punëtorë humbin jetën në Maqedoni

Së paku nga dy punëtorë në muaj vdesin në vendet e punës në Maqedoni, nga mosrespektimi i standardeve për siguri në vendin e punës. Sipas...

Xhabir Zharku pas një jave mund të kthehet i lirë në Kosovë

Ish-kryetari i Kaçanikut, Xhabir Zharku, prej 8 majit të këtij viti, mund të kthehet i lirë në Kosovë dhe dënimi me burgim ndaj tij...

Tusk në Maqedoni: Ndjej vullnet politik për integrimin euroatlantik të vendit tuaj

Presidenti i Këshillit Evropian (KE), Donald Tusk, i cili qëndron për vizitë në Maqedoni në kuadër të takimit të liderëve të vendeve të Procesit...

Mocioni i opozitës nuk kaloi, Qeveria Zaev s’rrëzohet

Pak para mesnatës me 62 vota kundër, 40 për dhe 2 të përmbajtur nuk u miratua mosbesimi ndaj Qeverisë “Zaev”. VMRO-DPMNE-ja nuk arriti të sigurojë...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
158AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Teoritë për shtatzëninë dhe foshnjet që i rrëzon akademikja amerikane

Ekonomiste dhe nënë, një akademike amerikane ka ndërmarrë që prej disa vitesh një fushatë kundër këshillave të këqija të dhëna për prindërit. Gjyshet, sharlatanët dhe...

New York, iftar në rrugë në mbështetje të emigrantëve

Në New York është organizuar iftar në rrugë për t'i mbështetur komunitetet emigrante, raporton Anadolu Agency. Muslimanët që jetojnë në New York, u takuan në...

Krasniqi: PDK është kundër zgjedhjeve, por e gatshme për zgjedhje

Memli Krasniqi nënkryetar i PDK-së ka thënë se kjo nuk ishte tema për të cilën janë dakorduar në tryezat e kaluara. Sipas tij kjo tryezë...

Kosova kërkon potencialin intelektual të diasporës

Kosova ka nevojë për potencialin e saj intelektual nga diaspora. Institucionet e Kosovës u bëjnë thirrje qytetarëve të saj, të cilët jetojnë në vende...

Në Islandë agjërohet për 20-22 orë të ditës

Agjërimi është një sfidë e vërtetë për individin. Vetëm bindja dhe besimi i fortë të ndihmojnë të kalosh orë të tëra pa futur gjë...

Mbiemri Krasniqi më i përhapuri në Kosovë, Ramadani në Maqedoni, Hoxha në Shqipëri

Mbiemri Krasniqi më i përhapuri në Kosovë, Ramadani në Maqedoni, Hoxha në Shqipëri Një nga faqet më të mëdha të statistikave në të gjithë botën,...

Tani Instagram tregon sa kohë kaloni në të

Instagram po sjell një mjet të ri i quajtur “Vështrime Përdorimi” që ndihmon përdoruesit për të parë se sa kohë ata kanë shpenzuar në...